Sivas İMKB Anadolu Lisesi

Sivas / Merkez

Sivas İMKB Anadolu Lisesi
 • Sivas İMKB Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Sivas
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 81.4196
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sivas İMKB Anadolu Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sivas İMKB Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sivas İMKB Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.4196". Sivas İMKB Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Sivas İMKB Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, 4 Eylül Lisesi adı altında 2005-2006 yılında açılmıştır. Geçici olarak Elçibey İlköğretim Okulu binasında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz 2009-2010 eğitim öğretim yılı Eylül ayında Fatih Mahallesindeki yeni binasına taşınmıştır.

İMKB'nin yardımlarıyla yapılan 4 Eylül Lisesi'ne aynı tarihte İMKB LİSESİ adı verilmiştir.4 Eylül Lisesi ilk mezunlarını 2009 yılında vermiştir.

2010/2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren ise; kademeli olarak Sivas İMKB Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

VİZYON Öğrenme sürecine aktif katılımı sağlayarak açık fikirli, araştıran, sorgulayan, duyarlı, dengeli, yaratıcı düşünen, düzeyli gençler yetiştirmektir.

MİSYON Biz Sivas İMKB Anadolu Lisesi olarak bütün öğrencilerimizin bilgili, becerikli ve öz güven sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara 21. yy´nin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazandırmak için varız.
 • Öğretmen Sayısı : 37
 • Öğrenci Sayısı : 579
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:30-16:00
 • Derslik Sayısı : 22
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %100
LYS´de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %55
 • 2014-2015 %60

Sivas İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sivas İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fatih Mahallesi Fetih Caddesi

Tel: 03462410222

Fax: 03462411004

web: http://sivasimkbanadolulisesi.meb.k12.tr

Sivas İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsimsiz]

Kesinlikle tavsiye ediyorum gençler okulun kıymetini bilin okuldan gidince anlrasınız bunu kesinlikle gidin derim arkaşa ortamı mükemmel hocalar vs bütün her şey harika KEŞKE ben hala imkb de okuyo olsam ama maalesef ankaraya taşımdım…

2021-09-06 10:52
 
0
 
0
[Aysun]

Okul çok güzel ama puanı da biraz düşse iyi olur😁 ben daha yeni liseye geçeceyim

2018-06-19 10:47
 
0
 
0
[asena]

çok güzel bir okul sadece ilk geldiğiniz zamanlarda 10.sınıflardan laf atanlar nevzu yapmaya çalışanlar olacak takmayın

2017-12-11 18:50
 
0
 
0
[demet]

bence merkeze çokta uzak degil .sehir disindaki okullara gidiliyo buraya neden gidilmesn. bu okula giden kişileri tanıyorum çok guzel yerleri kazandılar bnce onemli olan okul degil çaliskan ogrencı olmak.

2017-07-13 13:18
 
0
 
0
[Ali]

Bu okula gelmenizi kesinlikle önermem şahsen. Merkeze aşırı uzak dağın başında bir okul ve mahallesi müptezel dolu her an laf yiyebilirsiniz .

2017-04-26 18:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Halis Gülle Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mustafa Kemal Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sivas İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sivas İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sivasimkbanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sivas İMKB Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sivas İMKB Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sivas İMKB Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sivas İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız