Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi

Kütahya / Gediz

 Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 83.7254
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi Kütahya ili Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.7254".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
83.7254
2021
80.2612
2020
73.7639
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Gediz Lisesi bahçesinde bulunan kagir binada 2005-2006 eğitim-öğretim yılında eğitime başladı. Bu bina, 1970 Gediz depreminden sonra 1971 yılında Karabük Demir Çelik işçileri tarafından yapılmış iki katlı betonarme bir bina idi. Binada daha önce Gediz Lisesi Yabancı Dil Ağırlıklı Lise eğitimi yapılırken 2005 yılında bu okullar Anadolu Liselerine dönüştürüldü. Böylece, kapanan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise'nin binasını yeni açılan okulumuz kullanmaya başladı. 2008-2009 öğretim yılına kadar bu binada eğitim-öğretim yapılmış ancak 2008-2009 öğretim yılında TOKİ tarafından yapılmış olan Dayınlar İlköğretim Okulu'nun 3. ve 4. katlarında eğitim-öğretime devam edilmiştir. 18 Ocak 2010 tarihinde Umurbey Mahallesi´nde bulunan kendi okul ve pansiyon binalarımıza geçilmiştir. Bu tarihe kadar, daha önce eğitim binası olarak kullanılan okul binası okul pansiyonu olarak kullanılmıştır. Daha önceki yıllarda ise Kız Meslek Lisesi´nin pansiyonu kullanılmıştır. Okul binamız, 2007 Genel Bütçesinde yatırıma alındı. 16 derslik ve kız ve erkek pansiyonu olarak yapılmasına karar verildi. Umurbey Mahallesi´nde 18.333 m2 yüzölçümlü, kullanımı Bakanlığımıza ait ama tapusu Maliye Hazinesine ait olan bir arazi tahsis edildi. Eylül 2007 tarihinde ihalesi yapılan ve Ekim 2007 tarihinde temeli atılan okul ve pansiyon binalarımız 2009 yılında bitirilmiş ve 18 Ocak 2010 tarihinde faaliyete geçmiştir. Okulumuz o zamandan beri eğitim-öğretim faaliyetlerine bu binada devam etmektedir.

Vizyon Önümüzdeki beş yıl içerisinde öğrenci, öğretmen ve velisiyle el ele vererek yörenin en fazla tercih edilen \" İdeal okul\" u olmak ve Bakanlığımızın \" Kalite Okul Ödülü\" nü almaktır.

Misyon Biz... Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi\'ni tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, öğrencilerimize tüm potansiyellerini kullanma fırsatı tanıyarak, onları yeteneklerine göre yükseköğretim kurumlarına yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır.

Okulu daha yakından incelemek için tıklayınız

 • Öğretmen :16
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :356
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal - Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Ders Başlama Saati 08:30 Ders Bitiş Saati 16:40
 • Yabancı Dil 1. Yabancı Dil : İngilizce 2. Yabancı Dil : Almanca
 • Pansiyon Bilgileri Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonu Mevcuttur.
 • Ulaşım Özel Araç Özel Servis Toplu Taşıma
 • Servis Bilgisi Özel Öğrenci Servisi
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe Merkezinde, İl Merkezine 86 kilometre

Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Umurbey Mahallesi Şerafettin Genç Caddesi 657 Sokak No.58, 43600 Gediz, Kütahya

Tel: 2744128545

Fax: 2744128546

web: http://gecal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Geçal´a gelmek isteye]

Ortaokul obp puanım 82, 10.sınıf obp puanım da 79,7. 11.sınıf için bu okula nakil aldırmak istiyorum. Acaba gelir mi? Bilgisi olan birisi cevap verebilir mi lütfen?

2022-07-26 11:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dumlupınar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Balıköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gazi Emet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi kaç puan 2023 83.7254
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gecal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız