Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Sor
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
49
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 77.3334
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "77.3334".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
77.3334
2022
75.7242
2021
77.6914
2020
71.5225
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Abdulkadir Paksoy tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına armağan edilen okulumuz 25 Eylül 1970 tarihinde öğretime başlamıştır. Okul gündüzlü ve karma eğitim yapmaktadır. Okul 1993-1994 eğitim öğretim yılından beri erkek öğrenci almaya başlamıştır. 2013 -2014 eğitim öğretim yılında Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi olarak eğitime başlamıştır.

VİZYON : Öğrencilerimizin tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin; zihinsel, duygusal, bedensel, potansiyellerini tüm insanlık için kullanabilen, demokratik,çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak ve yüksek erdemli, güçlü bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizdir.

BAŞARILAR :

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kurtuluş Mah. Atatürk Caddesi İstasyon Karşısı SEYHAN / ADANA

Tel: 322 454 26 03

Fax: 322 453 28 80

web: http://abdulkadirpaksoyanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi ile ilgili 49 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Bu okulun öğrencileri insanları nasıl cevap verin lütfen

2023-07-27 10:39:33

2023´te yani bu sene okulun puanı kaç olur sizce? 🥰

2023-06-12 20:34:42

Okul ve öğretmenler hakkında yorum yapabilirmisiniz

2022-07-26 23:58:27

paksoyun alanları neler?. hangi meslekler dahil okula ben bu sene gidicem.... yardımcı olursanız sevinirim

2022-07-26 12:02:23
Reklam

Bu okula gidicem büyük ihtimal saçım uzun bide küpe takmayı düşünüyorum(erkeğim) birşey olurmu acaba?

2022-07-15 00:07:00

Bu okul ilk bana çıktığı zaman çok olumsuz şeyler söylediler. Dinlemedim yine de gittim okula. Çok sakin bir ortamı var. Ara sıra kavga oluyor zaten o kavgalar da her okulda olan sıradan bir kavga. Edebiyat öğretmenimiz Resmiye hoca, Coğrafya öğretmenimiz Caffer Tayyar hocamız, Tarih öğretmeni Bülent Hoca, İngilizce öğretmeni Gülay hocamız (Türkçe kelimelerle arası pek iyi olmasa da hem ingilizce öğretiyor hemde ingilizce konuşmasını öğretiyor.) Hocalar biraz yaşlı olabilir ama mesleğini yıllarını vermiş başarılı hocalar. Dersleri de gayet de güzel ve iyi anlatıyorlar. Anlamadığımız yer olduğunda da söylüyoruz bir daha anlatıyorlar. Müdür de çok disiplinli. Biraz sıksa da herşey bizim iyiliğimiz için. Yani o iyi denilen okullara bin basar bu okul. Bi de konumu da çok güzel. Adananın merkezinde.

2021-12-29 20:12:32

Evet yaşlı hocalar var ama gerçekten iyi ders anlatıyorlar çok ödev veriyorlar ve bu güzel bir şey. Okulda akıllı tahtalar var. Okulun kötü yanları ise her hafta en az 2 ders boş geçiyor. Bazı öğretmenler ders esnasında tuvalete gitmeye izin vermiyor. Okulun içi karanlık yani biraz kasvetli. Kızlar tuvaletinde s*gara içenler var. Ne zaman gitsem hep duman kokuyor. Kantindeki her şey çok pahalı. Bazen bahçede kavga oluyor. Çok keko kişiler var. Öğle arasında okul dışına çıkma izni de yok.
( Ayrıca okulun forma rengi üstü lacivert alt siyah)

2021-10-08 18:43:47

Öncelikle Merhaba . Okul fena değil hocalar yaşlı diyolarlardı bende ne olabilirki dedim en fazla matematik hocası , edebiyat hocası , ingilizce , almanca , tarih hocamız bülent hoca yani hiç yaşlı değil tamam kimya hocamız yaşlı saim hoca ama tam babayiğit bir hoca yani güzel konu anlatıyor kimseyi bilmem okul iyi eğer gelmek istersen gel kendine göre birini bul hocalarında gözüne gir .

Okul hakkında : formayı durak gibiymden alabilirsiniz , tuvalet biraz kötü ama iş görür kız tuvaletine girme şansımız olmadı kızlara bişe diyemem ama erkekler biraz hijyen yok babanemin kapısı gibi kapılar . onun dışında hocalar tek tük var yani yaşlı olan tabi hayatını mesleğine adıyan emektar hocalara bişe dedirtmem .

2021-08-25 22:45:48

1997 mezunuyum okul harika bir okul disiplin super bizim zamanimizda ismet hocamiz vardi mudur yardimcisi kus ucurtmazdi kiymetini bilemedik

2021-08-25 06:53:20
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Çukurova Toroslar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Gülbahçesi Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Şehit İbrahim Derindere Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Sevim Tekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi kaç puan 2024 77.3334
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://abdulkadirpaksoyanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız