Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi
 • Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 35
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Seyhan
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.6914". Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Abdulkadir Paksoy tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına armağan edilen okulumuz 25 Eylül 1970 tarihinde öğretime başlamıştır. Okul gündüzlü ve karma eğitim yapmaktadır. Okul 1993-1994 eğitim öğretim yılından beri erkek öğrenci almaya başlamıştır. 2013 -2014 eğitim öğretim yılında Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi olarak eğitime başlamıştır.
 • Öğretmen : 63
 • Öğrenci : 727
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Saatler : 08:30-15:30
 • Ulaşım : Okulun yakınında vilayet metro istasyonu bulunmakta ve yakınından bir çok otobüs ve dolmuş seferleri geçmektedir.
 • Yerleşim Yeri : Okulumuz valiliğe 500 metre mesafede olup, tren istasyonun karşısında bulunmaktadır.

VİZYON : Öğrencilerimizin tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

MİSYON : Öğrencilerimizin; zihinsel, duygusal, bedensel, potansiyellerini tüm insanlık için kullanabilen, demokratik,çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak ve yüksek erdemli, güçlü bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizdir.

BAŞARILAR :

 • 2015 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi: %55
 • 2014 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi: %59

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kurtuluş Mah. Atatürk Caddesi İstasyon Karşısı SEYHAN / ADANA

Tel: 322 454 26 03

Fax: 322 453 28 80

web: http://abdulkadirpaksoyanadolulisesi.meb.k12.tr

Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi ile ilgili 35 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Paksoylu :)]

Öncelikle geçen yıl bu okula girdim yaşlı hocalarımız var ama bu yıllarını mesleğine vermiş hocalara hakaret olur ders anlamında fena olmıyan bir okul unutmayınki hoca sizi geçircem derse geçirmiycektir o dersten düşük almayın :)

2021-08-04 18:29
[2016 mezınıuym cok özledm]

2016 mezunuym cok özledım

2021-07-30 19:35
[2021 öğrenci]

Okula bu sene gidicem okul iyimi öğretmenleri yaşlı ve ders anlatmıyolar diyolar gerçektende öylemi bilgisi olan lütfen söylesin

2021-07-27 18:37
[2021 tayfa]

Ben bu okuldan bu sene mezun olucam benimde ilk geldiğim zamanlar bana çok kötü şeyler söylediler neden bu okul bu okulu çoğu kişi beğenmiyorum bunu anladım ama önemli olan okulun nasıl göründüğü değil sizin o okulda neler yapicaginiz değil mi bence bu okulu tercih edenler hiçbir şekilde kötü bulmucaklar.

2020-11-21 23:22
[10 A PAKSOY]

Okula ilk kaydım çıktığında inanın çok şey söylediler.o okula gidilir mi ? orda şunlar şunlar oluyor.Ama yarım dönem ve sonra martta kadar okula gittim inanın anlatılanlar ve söylenenler şehir efsanesi.Okul çok disiplinli hocalar harika.Resmiye hoca Bülent hoca hasan hoca tabi özellikle Gülay hoca(gerçi biraz türkçe kelimelerle arası iyi değil yurtdışında büyüdüğünden) ama İngilizcesi harika.Özel dil kursunda böyle hoca yemin ediyorum bulamazsınız.Müdür disiplinle biraz sıkar ama olsun bizler için yapıyor.

2020-09-07 15:13
[formayı soran kişi]

forma çok güzel müthiş ötesi harika bide 9lar insta ismini versin birbirimizi tanıyalım ve şu formayı soran kişi de acil insta versin aşko dedi kalbimi aldı öptüm çüs

2020-08-24 11:45
[forma]

forma müthiş giyen çıkaramıyo bide herkes insts yazsın birbirimizi tanıyalım grup oluşturuyorum

2020-08-24 11:22
[The jonny]

Okulu bilmiyom çıktı gidsemmi

2020-08-12 12:30
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://abdulkadirpaksoyanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız