Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Buca
OBP Puanı (*) 77.9224
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.9224". Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2002/2003 Eğitim öğretim yılında Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Elektrik, Elektronik Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi Bölümleri ile birlikte bünyesinde Genel Lise olan çok programlı lise olarak açılmıştır. Yıllara göre öğrenci sayısında hızlı bir artış olmuştur.2002-2003 Eğitim öğretim yılında 180 olan öğrenci sayısı 2010-2011 Eğitim öğretim yılında 1350 kişi olmuştur.İlk mezunlarının 2004-2005 Eğitim öğretim yılında vermiştir. 2006-2007 Eğitim öğretim yılında MEGEP kapsamı bünyesine alınarak;
  ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI
 • Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi
 • Endüstriyel Bakım Onarım .
 • Görüntü ve Ses Sistemleri
TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI
 • Klima Sistemleri
 • Soğutma Sistemleri
 • Yapı Sistemleri
alan ve dalları ile hizmet vermektedir. Kurulduğundan bu güne kadar Gündüzlü ve ikili eğitim öğretim verilmektedir. Okulumuzda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Lisesi programı ve Anadolu Meslek Lisesi programları açılmıştır.

5 katlı ve yaklaşık 6.750 m2 toplam inşaat alanlı lise binamızda; atölye ve işliklerle birlikte 29 adet derslik, birer adet biyoloji, fizik ve kimya laboratuar, yönetici ve öğretmen odaları, beden eğitimi salonu, masa tenisi salonu, kantin mahalli, 2 adet yangın merdiveni, sığınak, depo odaları, asansör ve gerekli diğer mahaller yer almaktadır.

Bina dışında ise; tören alanı, mini futbol, basketbol ve voleybol sahaları, yeşil alanlar, otoparklar, trafo binası, jeneratör, bekçi lojmanı binası ve bekçi kulübesi bulunmaktadır.

Derslikler ve laboratuarlar 30 öğrenciyle sınırlı tutulmak suretiyle çağdaş standartlar gözetilmiş ve 24 derslikte 720 öğrencinin aynı anda eğitim alabilmesi imkanı sağlanmıştır.

Adından da anlaşılacağı üzere, çok programlı bir lisedir. Lisede genel lise eğitimi ile birlikte endüstri meslek lisesi eğitimi verilecektir. Endüstri meslek lisesi eğitimi ile ilgili olarak, lisede elektrik, elektronik ve soğutma-iklimlendirme bölümleri yer almaktadır. Dönem içerisinde meslek lisesi eğitimine ilişkin yeni bölümler açılabilecektir

VİZYON : Bilimsel teknolojik yeniliklere açık sürekli gelişen, kalitenin adresi olma yolunda; paydaşların gönül birliği içinde, saygınlığın, saygılı olmayı gerektirdiği doğrultusunda bir sinerji oluşturup; düşünen, üreten, öğrenmeyi öğrenmiş, çağdaş, demokratik, Atatürkçü bireyler yetiştirmek ve türünde lider kurum olmak.

MİSYON : Yaratıcı, yenilikçi, paylaşımcı, bilimsel bir eğitimle öğrencilerimizi; Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş, ulusal ve evrensel değerleri benimseyen, özdeğerlerine saygılı, düşünen, ekip çalışmasına yatkın birey olarak yetiştirmektir.
 • Öğretmen : 67
 • Öğrenci : 1256
 • Derslik : 29
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 5
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:30-17:15

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bahçe Kapı Mah., Yavuz Sultan Selim Cad. No24 34, Buca Merkez/İzmir

Tel: 02324403400

Fax: 02324401727

web: http://dmocpl.meb.k12.tr

Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Kkknsk]

Bu okulda Anadolu bölümü kaç puan ve meslek bölümü kaç puan

2021-12-11 21:34
 
0
 
0
[ömer.klç]

girebilirsin ben şuan lise sonum okulun hocaları gayet ilgili anadolu bölümünde okuyorum tavsiye ederim.

2021-07-07 22:35
 
0
 
0
[umutefe]

Arkadaşlar okul puanım 81 bu okulun anadolu bölümüne girebilirmiyim

2021-07-07 12:52
 
0
 
0
[Ayse]

Arkadaşlar bu okulun Anadolu ve meslek lisesi aynı okul içindeki yoksa okulları ayrı yerdeki yada aynı okulda ve kat ayrımını oluyor bunları cevapladiktan sonra Anadolu lisesini tutturdum nasıl biyer

2019-07-30 14:43
 
0
 
0
[polat]

arkadaşlar bu okulun anadolu bölümü nasıl acil bir cevap verin lütfen

2019-07-24 13:03
 
0
 
0
[Öğrenci]

Ben anadolu bölümünü yazdım iyimidir meslek bolumu kotu diye yazmadım en basta bu var anadolu bolumu iyiyse yazın lutfen

2019-07-08 15:58
 
0
 
0
[Rulo]

Arkadaşlar eğer anadolu lisesi bölümünü kazandıysanız kesinlikle gidebilirsiniz ama eğer meslek bölümünü kazandıysanız bence girmemelisiniz zaten elektrik ve tesisat var bu bölümler size uygun olmayabilir bide okulda 5 6 yıl önce kavgalar varmış bayağı bi ama şimdi kesinlikle öyle bişe yok ama dediğim gibi meslek bölümündeki bölümler size uymayabilir ama anadolu bölümü mükemmel ...

2019-01-07 13:39
 
0
 
0
[Demo aL]

Yavuz merhaba sende mi bu okulu kazandın.Ben bu okulun anadolu bölümünü kazandım eğer instagramın varsa yazar mısın ordan konuşalım knk?

2018-09-08 20:24
 
0
 
0
[yavuz]

anadolu lisesi olarak nasıl bir okul

2018-09-03 18:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dmocpl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız