Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi

Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi
 • Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi İstanbul ili Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Sancaktepe ilçesinde yer almakta olup Eylül 2005 tarihinde Eğitim-Öğretime açılmıştır. Maliye hazinesine ait, Hüseyin Tolgacan Sipahi İlköğretim Okulu bahçesi ikiye bölünerek 1600 m2 üzerine Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü denetiminde 29.04.2004 tarihinde inşaata başlanmıştır. 05.07.2007 tarihinde teslim edilmiştir. Mülkiyet Maliye Hazinesine aittir.

Okulumuz bünyesinde meslek lisesi ve genel lise bulunmakta olup ikili eğitim yapılmaktadır. Meslek lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Giyim Üretim Teknolojisi alanlarında eğitim verilmektedir. Meslek Lisesi öğrencilerimiz son sınıfta işletmelerde staj yaparak öğrendiklerini uygulama imkânı bulmaktadırlar. Mezun öğrencilerimizin bir kısmı yüksek öğrenimlerine devam ederken bir kısmı da kendi sektörlerinde iş sahibi olmaktadırlar. Ayrıca okul bahçemizde bulunan anasınıfımızda 1 sabahçı, 2 öğlenci sınıfımız eğitim görmektedir.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuz Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Okulumuzda 1 Müdür, 5 Müdür Yardımcısı, 65 Öğretmen (57 kadrolu, 1görevlendirme ve 6 ücretli), 1 Memur, 4 Hizmetli ve 1 Güvenlik Görevlisi görev yapmaktadır.

19 E , 19 S ,14 , 14 YK, 18 Y, 19 A, 18 E, 122 B, 132 S otobüs hatları ve DudulluYenidoğan minibüsleri ile okulumuza ulaşım sağlanabilmektedir.

ALANLARIMIZ
 1. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Web Programcılığı
 2. ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ
 3. ALANI Erken Çocukluk Eğitimi
 4. GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Kadın Giyim Modelistliği
 5. ELEKTRİK/ELEKTRONİK
 6. TEKNOLOJİSİ Endüstriyel Bakım Onarım
 7. ELEKTRİK/ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğ
okul
Adres

Yenidoğan Mah. Ufuk Caddesi No.116 Sancaktepe/İstanbul

Telefon

0216 484 51 51

Fax

0 216 484 51 53

web

http://yenidoganmtal.meb.k12.tr

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Yenidoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız