Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 16
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. Genel lise kısmının yanı sıra 2001-2002 eğitim-öğretim yılında bünyesinde yabancı dil ağırlıklı lise açılmış, bir kısım Yabancı Dil Ağırlıklı Lisenin Anadolu Lisesine dönüştürülmesi, bir kısmının da kapanması nedeniyle 2007-2008 eğitim-öğretim yılına kadar eğitim faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu eğitim öğretim yılından itibaren Genel Lise olarak eğitime devam etmektedir.

Okulumuzun inşası sırasında Sabit Büyükbayrak Beyefendi maddi yardımda bulunmuş ve bundan dolayı okulumuza Sabit Büyükbayrak Lisesi adı verilmiştir. Okulumuz gündüzlü ve karma eğitim yapan genel lisedir.

VİZYON Milli eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olmak kaydıyla,teknolojik gelişmelerden yararlanarak, Türkiye'deki eşdeğer okullarla yarışacak duruma gelmiş, eğitim ve öğretimin kaliteli bir şekilde yapılmaya çalışıldığı bir kurum olmaktır.

MİSYON Milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrencilerimizde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyellerini kullanma fırsatı tanıyıp, modern ve bilimsel bakış açısı oluşturup, milli ve manevi değerlere sahip insan yetiştirip, yetiştirilen bireyi yüksek öğretim kurumlarına yönlendirerek hayatta başarılı olmalarını sağlamaktır.

Öğretmen Sayısı : 52 Rehber Öğretmen Sayısı : Öğrenci Sayısı : 1220 Öğretim Şekli : İKİLİ ÖĞRETİM Ders Başlama ve Bitiş Saati : SABAH SAAT 07:30-12:10 ÖĞLEN12:30-18:50 Derslik Sayısı : 23 Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1 İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 12 km ve İlçe merkezine 5 km.mesafededir.
Adres

Yıldırım Mahallesi Atlas Sok.Numara 10 Bayrampaşa/İSTANBUL

Telefon

0212 640 92 14

Fax

0212 437 30 66

web

http://sabitbuyukbayraklisesi.meb.k12.tr

Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Sabit Büyükbayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız