Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 16
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 79.9132
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.9132".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
79.9132
2020
66.4659
Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi 1985 yılında Nuri Çomu Beyfendileri tarafından 17 derlik olarak yapılmış olup ilk etapta ortaokul ve lise olarak eğitim öğretimine başlamıştır. 2012-2013 Eğitim öğretim yılında Anadolu lisesine dönüşerek halen Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
 • Öğretmen :31
 • Öğrenci :623
 • Derslik :19
 • Saatler 07:00-17:00
 • Ulaşım Şehir içi dolmuşları, Metro ve Otobüs
Vizyon Türk Milli Eğitim Amaçları ışığında; dünü,bugünü ve geleceği bütünleştirerek birey olmanın idealini ve değişimini yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. Atatürkçü düşünce sisteminin; * Çağdaş insan * Profesyonel meslek adamı ve uzmanı * Toplum lideri olarak öngördüğü insan profiline ulaşmak ve tutarlı, akılcı, özgür,öz benliğinden ve kültüründen kopmamış,çağdaş ve evrensel kültürle bütünleşmiş bir tipi ortaya çıkarmaktır.

Misyon Yüreğir Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesini tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, tüm potansiyellerini kullanmalarına fırsat tanımak ve öğrencileri yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip başarılı olmalarını sağlamaktır.

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Akıncılar mh. 3992 Sk. No10 Yüreğir ADANA

Tel: 3223241313

Fax: 3223244545

web: http://sunarnuri.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İsimsiz]

Okul nasıl ?

2022-01-25 00:02
 
0
 
0
[Rumuz]

sağlık lisesi mi ve okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:38
 
0
 
0
[Boşver]

Okulun ortalaması 66 dimi

2021-05-07 23:41
 
0
 
0
[BABAYI]

KAÇ PUAN İSTİYORRRRRRRRRRR PLEASSSSS

2020-10-15 08:56
 
0
 
0
Reklam
[yıldız]

bu okul ort. ması kaç güzel ve iyi mi eğitimi nasıl lütfen bilgi verin veya görenler cevaplasın pleaseeeeee.

2020-06-20 18:06
 
0
 
0
[Mert Ali AKÇAYÜZLÜ]

Okul Güzel Gençler Lise Ortamı Öğretmenleri Zaten ayrı ayrı mehteşem Herkes Kendı Halinde Okulda Pislik felan yok ileri düzenli okul Tek sorun Harun TANRIVERDI din kültürü hocamız vardı kral adamdı O gitti #Selamlar olsun.
Ve ve okul iyi bir okul yani duyduğuma göre geçen yıllar 350 puan ile alıyormuş..

2019-08-28 18:54
 
0
 
0
[Tuğçe]

Bana bu okul çıktı

2019-07-22 10:40
 
0
 
0
[Nisa]

Okul nasıl orayi tercih etmeyi düşünüyorum

2019-07-02 21:24
 
0
 
0
[Şevval]

Bu okula gelmeyi düşünüyorum oradaki kişilerin davranış ve disiplin nasıl bilgi verir misiniz?

2019-04-29 22:01
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kiremithane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sunarnuri.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız