Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0322 6129491
0322 611 09 19
Adres Emek Mahallesi İlhan Egemen Darendelioğlu Bul.No118 CEYHAN/ADANA
MEB logo Adana / Ceyhan
Toros Tarım Anadolu Lisesi

http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Toros Tarım Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Toros Tarım Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Toros Tarım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Toros Tarım Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Toros Tarım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Toros Tarım Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Toros Tarım Anadolu Lisesi Taban Puanı 318.5659 -
2016 Toros Tarım Anadolu Lisesi Taban Puanı
301.1442 48.9900

Okulumuz 2 bina içindeki 23 derslik, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı,1 resim odası,3 idareci odası,1 rehberlik odası,1 memur odası,2 öğretmenler odası,1hizmetli odası,1 arşivden ibarettir. Okulumuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 3 hizmetli(1 hizmet alım,2 işkur) 22 kadrulu,12 ücretli öğretmen ve 581 öğrenci Ceyhanın önde gelen eğitim kurumlarındandır.

Okulun özellikleri: öğrencilerin; ilgi yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Mezunlarımızın çoğu Üniversiteleri kazanmışlardır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi Türkiye genelinde yapılan Ortaöğretim kurumları sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Okul kontenjanı her yıl için Okul Kontenjan Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Yönetmeliğimiz gereği sınıflarımızda öğrenci sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Genelde öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilçe merkezinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı ilçe ve kasabalardan gelen öğrencilerimiz de mevcuttur.

Okulumuzun bahçe alanı 5858 metrekaredir. Okul binası 2302 metrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. İki binadan oluşmaktadır. A blok Zemin katta memur odası, derslikler ve rehberlik odası, öğretmenler odası, , ziyaretçi bekleme noktaları, Atatürk Köşesi,Ablok 1.katta Müdür odası, müdür yardımcısı odası, bilgisayar laboratuarları ve derslikler bulunmaktadır.B blok zemin katta derslikler, kütüphane,konferans salonu 1.katta müdür yardıcısı odası, öğretmenler odası ve derslikler bulunmaktadır. Okul bahçesinde voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası ve kantin yer almaktadır.

Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır. Kameralı güvenlik sistemine geçilirken velilerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın görüşleri alınmış ve okul toplumu bilgilendirilmiştir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için ve banklar yaptırılmıştır. Toros Tarım Anadolu Lisesi fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2015-2016 öğretim yıllarında beyaz bayrak başvurusu yapmıştır.

Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin ve ilçemizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. İlçemizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi- kültür yarışmalarında ilçe birinciliği kazanan öğrenciler, olmuştur ve olmaktadır. YGS VE LYS sonuçlarına göre de öğrencilerimiz yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede itibarı yüksektir. Diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve nezaket çerçevesi içerisinde yürütülmektedir. İlçemizde bulunan Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ceyhan Belediyesi, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Sivil Toplum örgütleri gibi kurum ve kuruluşlarla sağlanan bu samimi iletişim sayesinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir. VİZYON İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Toros Gübre Anadolu Lisesinde bulunmaktan mutlu olsun. o İstiyoruz ki; Toros Gübre Anadolu Liseli olmak ayrıcalık olsun. Eğitim-Öğretim, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz yenilenerek gelişsin ve çevreye destek ve öncü olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en yeni olsun.

MİSYON Bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişmelerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey olarak yetişmeleri için varız.

BAŞARILAR ERKEK FUTBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ , KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ OLMUŞTUR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.
  • Öğretmen Sayısı : 35
  • Öğrenci Sayısı : 625
  • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20-15:30
  • Derslik Sayısı : 27
  • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
  • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
  • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZ , İL MERKEZİNE 45 KM.UZAKLIKTADIR.İLÇE MERKEZİNDEDİR.
  • Ulaşım : ŞEHİRİÇİ SERVİS HATTI MEVCUTTUR.

Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Toros Tarım Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 6129491
Okulun Faxı: 0322 611 09 19
Okulun Adresi: Emek Mahallesi İlhan Egemen Darendelioğlu Bul.No118 CEYHAN/ADANA

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Toros Tarım Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Toros Tarım Anadolu Lisesi yorumları, Toros Tarım Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Toros Tarım Anadolu Lisesi nerede?, Toros Tarım Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Toros Tarım Anadolu Lisesi formaları, Toros Tarım Anadolu Lisesi adresi, Toros Tarım Anadolu Lisesi başarıları, Toros Tarım Anadolu Lisesi Adana, Ceyhan Toros Tarım Anadolu Lisesi

google+ google+ google+