Toros Tarım Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Bilgi Ekle
Toros Tarım Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
5
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli : Sınavsız
OBP Puanı (*) : 59.7342
Kontenjan Türü : Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu : Yok
Eğitim Süresi : 4 Yıl
Yabancı Dili : İngilizce
PASCH Okul Türü : Hayır
AP (Advanced Placement) : Hayır
IB Diploma Programı : Hayır
eTwinning Etiketi :
Devlet okulu mu? :
Proje Okulu mu? :

Toros Tarım Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Toros Tarım Anadolu Lisesi 2025-2026 eğitim öğretim yılı için 2025 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Toros Tarım Anadolu Lisesi'ne 2024 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "59.7342".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2024
59.7342
2023
48.1865
2022
61.4650
2021
48.2419
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 54.4069
Toros Tarım Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Toros Tarım Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2 bina içindeki 23 derslik, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı,1 resim odası,3 idareci odası,1 rehberlik odası,1 memur odası,2 öğretmenler odası,1hizmetli odası,1 arşivden ibarettir. Okulumuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 3 hizmetli(1 hizmet alım,2 işkur) 22 kadrulu,12 ücretli öğretmen ve 581 öğrenci Ceyhanın önde gelen eğitim kurumlarındandır.

Okulun özellikleri: öğrencilerin; ilgi yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Mezunlarımızın çoğu Üniversiteleri kazanmışlardır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi Türkiye genelinde yapılan Ortaöğretim kurumları sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Okul kontenjanı her yıl için Okul Kontenjan Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Yönetmeliğimiz gereği sınıflarımızda öğrenci sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Genelde öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilçe merkezinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı ilçe ve kasabalardan gelen öğrencilerimiz de mevcuttur.

Okulumuzun bahçe alanı 5858 metrekaredir. Okul binası 2302 metrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. İki binadan oluşmaktadır. A blok Zemin katta memur odası, derslikler ve rehberlik odası, öğretmenler odası, , ziyaretçi bekleme noktaları, Atatürk Köşesi,Ablok 1.katta Müdür odası, müdür yardımcısı odası, bilgisayar laboratuarları ve derslikler bulunmaktadır.B blok zemin katta derslikler, kütüphane,konferans salonu 1.katta müdür yardıcısı odası, öğretmenler odası ve derslikler bulunmaktadır. Okul bahçesinde voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası ve kantin yer almaktadır.

Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır. Kameralı güvenlik sistemine geçilirken velilerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın görüşleri alınmış ve okul toplumu bilgilendirilmiştir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için ve banklar yaptırılmıştır. Toros Tarım Anadolu Lisesi fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2015-2016 öğretim yıllarında beyaz bayrak başvurusu yapmıştır.

Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin ve ilçemizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. İlçemizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi- kültür yarışmalarında ilçe birinciliği kazanan öğrenciler, olmuştur ve olmaktadır. YGS VE LYS sonuçlarına göre de öğrencilerimiz yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede itibarı yüksektir. Diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve nezaket çerçevesi içerisinde yürütülmektedir. İlçemizde bulunan Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ceyhan Belediyesi, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Sivil Toplum örgütleri gibi kurum ve kuruluşlarla sağlanan bu samimi iletişim sayesinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir. VİZYON İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Toros Gübre Anadolu Lisesinde bulunmaktan mutlu olsun. o İstiyoruz ki; Toros Gübre Anadolu Liseli olmak ayrıcalık olsun. Eğitim-Öğretim, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz yenilenerek gelişsin ve çevreye destek ve öncü olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en yeni olsun.

MİSYON Bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişmelerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey olarak yetişmeleri için varız.

BAŞARILAR ERKEK FUTBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ , KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ OLMUŞTUR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Toros Tarım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Toros Tarım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Emek Mahallesi İlhan Egemen Darendelioğlu Bul.No118 CEYHAN/ADANA

Tel: 0322 6129491

Fax: 0322 611 09 19

web: http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Kesinlikle gelmeyiniz buraya gideceğinize meslek lisesine gidiniz

2024-02-26 17:21:20
 
0
 
0

Çevresiyle adı çok fena çıkmış lise. İyi olduğunu sanmıyorum.

2023-09-02 06:00:59
 
0
 
0

Ögretmenler iyi ama çevre kötü

2022-07-04 12:08:17
 
0
 
0

okul okul değil fight clup 4 yılınızı burda heba etmeyin

2021-09-13 22:33:31
 
0
 
0
Reklam

EFSANE

2018-06-27 23:14:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 95

Borsa İstanbul 24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Fatih Yeniay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Mithat Topal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Cemil Meriç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Toros Tarım Anadolu Lisesi kaç puan 2025 59.7342
Toros Tarım Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Toros Tarım Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Toros Tarım Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Toros Tarım Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Toros Tarım Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar: Bu sayfada yer alan Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Toros Tarım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı 2025

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız