Toros Tarım Anadolu Lisesi

Toros Tarım Anadolu Lisesi
 • Toros Tarım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 47.6213
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Toros Tarım Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Toros Tarım Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Toros Tarım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Toros Tarım Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2 bina içindeki 23 derslik, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı,1 resim odası,3 idareci odası,1 rehberlik odası,1 memur odası,2 öğretmenler odası,1hizmetli odası,1 arşivden ibarettir. Okulumuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 3 hizmetli(1 hizmet alım,2 işkur) 22 kadrulu,12 ücretli öğretmen ve 581 öğrenci Ceyhanın önde gelen eğitim kurumlarındandır.

Okulun özellikleri: öğrencilerin; ilgi yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Mezunlarımızın çoğu Üniversiteleri kazanmışlardır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi Türkiye genelinde yapılan Ortaöğretim kurumları sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Okul kontenjanı her yıl için Okul Kontenjan Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Yönetmeliğimiz gereği sınıflarımızda öğrenci sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Genelde öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilçe merkezinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı ilçe ve kasabalardan gelen öğrencilerimiz de mevcuttur.

Okulumuzun bahçe alanı 5858 metrekaredir. Okul binası 2302 metrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. İki binadan oluşmaktadır. A blok Zemin katta memur odası, derslikler ve rehberlik odası, öğretmenler odası, , ziyaretçi bekleme noktaları, Atatürk Köşesi,Ablok 1.katta Müdür odası, müdür yardımcısı odası, bilgisayar laboratuarları ve derslikler bulunmaktadır.B blok zemin katta derslikler, kütüphane,konferans salonu 1.katta müdür yardıcısı odası, öğretmenler odası ve derslikler bulunmaktadır. Okul bahçesinde voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası ve kantin yer almaktadır.

Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır. Kameralı güvenlik sistemine geçilirken velilerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın görüşleri alınmış ve okul toplumu bilgilendirilmiştir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için ve banklar yaptırılmıştır. Toros Tarım Anadolu Lisesi fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2015-2016 öğretim yıllarında beyaz bayrak başvurusu yapmıştır.

Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin ve ilçemizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. İlçemizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi- kültür yarışmalarında ilçe birinciliği kazanan öğrenciler, olmuştur ve olmaktadır. YGS VE LYS sonuçlarına göre de öğrencilerimiz yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede itibarı yüksektir. Diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve nezaket çerçevesi içerisinde yürütülmektedir. İlçemizde bulunan Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ceyhan Belediyesi, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Sivil Toplum örgütleri gibi kurum ve kuruluşlarla sağlanan bu samimi iletişim sayesinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir. VİZYON İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Toros Gübre Anadolu Lisesinde bulunmaktan mutlu olsun. o İstiyoruz ki; Toros Gübre Anadolu Liseli olmak ayrıcalık olsun. Eğitim-Öğretim, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz yenilenerek gelişsin ve çevreye destek ve öncü olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en yeni olsun.

MİSYON Bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişmelerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey olarak yetişmeleri için varız.

BAŞARILAR ERKEK FUTBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ , KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ OLMUŞTUR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.
 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Öğrenci Sayısı : 625
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20-15:30
 • Derslik Sayısı : 27
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZ , İL MERKEZİNE 45 KM.UZAKLIKTADIR.İLÇE MERKEZİNDEDİR.
 • Ulaşım : ŞEHİRİÇİ SERVİS HATTI MEVCUTTUR.
Adres

Emek Mahallesi İlhan Egemen Darendelioğlu Bul.No118 CEYHAN/ADANA

Telefon

0322 6129491

Fax

0322 611 09 19

web

http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr

Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Toros Tarım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız