Toros Tarım Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Toros Tarım Anadolu Lisesi
 • Toros Tarım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Ceyhan
OBP Puanı (*) 48.2419
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Toros Tarım Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Toros Tarım Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Toros Tarım Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "48.2419". Toros Tarım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Toros Tarım Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2 bina içindeki 23 derslik, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı,1 resim odası,3 idareci odası,1 rehberlik odası,1 memur odası,2 öğretmenler odası,1hizmetli odası,1 arşivden ibarettir. Okulumuz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 3 hizmetli(1 hizmet alım,2 işkur) 22 kadrulu,12 ücretli öğretmen ve 581 öğrenci Ceyhanın önde gelen eğitim kurumlarındandır.

Okulun özellikleri: öğrencilerin; ilgi yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Mezunlarımızın çoğu Üniversiteleri kazanmışlardır.

Toros Tarım Anadolu Lisesi Türkiye genelinde yapılan Ortaöğretim kurumları sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Okul kontenjanı her yıl için Okul Kontenjan Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Yönetmeliğimiz gereği sınıflarımızda öğrenci sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Genelde öğrencilerimizin büyük çoğunluğu ilçe merkezinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı ilçe ve kasabalardan gelen öğrencilerimiz de mevcuttur.

Okulumuzun bahçe alanı 5858 metrekaredir. Okul binası 2302 metrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. İki binadan oluşmaktadır. A blok Zemin katta memur odası, derslikler ve rehberlik odası, öğretmenler odası, , ziyaretçi bekleme noktaları, Atatürk Köşesi,Ablok 1.katta Müdür odası, müdür yardımcısı odası, bilgisayar laboratuarları ve derslikler bulunmaktadır.B blok zemin katta derslikler, kütüphane,konferans salonu 1.katta müdür yardıcısı odası, öğretmenler odası ve derslikler bulunmaktadır. Okul bahçesinde voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası ve kantin yer almaktadır.

Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır. Kameralı güvenlik sistemine geçilirken velilerimizin, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın görüşleri alınmış ve okul toplumu bilgilendirilmiştir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için ve banklar yaptırılmıştır. Toros Tarım Anadolu Lisesi fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2015-2016 öğretim yıllarında beyaz bayrak başvurusu yapmıştır.

Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin ve ilçemizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. İlçemizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi- kültür yarışmalarında ilçe birinciliği kazanan öğrenciler, olmuştur ve olmaktadır. YGS VE LYS sonuçlarına göre de öğrencilerimiz yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede itibarı yüksektir. Diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve nezaket çerçevesi içerisinde yürütülmektedir. İlçemizde bulunan Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ceyhan Belediyesi, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Sivil Toplum örgütleri gibi kurum ve kuruluşlarla sağlanan bu samimi iletişim sayesinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir. VİZYON İstiyoruz ki; Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Toros Gübre Anadolu Lisesinde bulunmaktan mutlu olsun. o İstiyoruz ki; Toros Gübre Anadolu Liseli olmak ayrıcalık olsun. Eğitim-Öğretim, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz yenilenerek gelişsin ve çevreye destek ve öncü olsun. o İstiyoruz ki; Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en yeni olsun.

MİSYON Bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişmelerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey olarak yetişmeleri için varız.

BAŞARILAR ERKEK FUTBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ , KIZ VOLEYBOL TAKIMIMIZ CEYHAN 3.SÜ OLMUŞTUR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.
 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Öğrenci Sayısı : 625
 • Öğretim Şekli : NORMAL ÖĞRETİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20-15:30
 • Derslik Sayısı : 27
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZ , İL MERKEZİNE 45 KM.UZAKLIKTADIR.İLÇE MERKEZİNDEDİR.
 • Ulaşım : ŞEHİRİÇİ SERVİS HATTI MEVCUTTUR.

Toros Tarım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Toros Tarım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Emek Mahallesi İlhan Egemen Darendelioğlu Bul.No118 CEYHAN/ADANA

Tel: 0322 6129491

Fax: 0322 611 09 19

web: http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr

Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[nida eker]

okul okul değil fight clup 4 yılınızı burda heba etmeyin

2021-09-13 22:33
 
0
 
0
[11/A]

EFSANE

2018-06-27 23:14
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Toros Tarım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://torosgubreanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Toros Tarım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Toros Tarım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Toros Tarım Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız