Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
328 876 15 88
328 876 13 95
Adres Düziçi Fen Lisesi / DÜZİÇİ / OSMANİYE
MEB logo Osmaniye / Düziçi
Düziçi Fen Lisesi

http://duzicifl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 366.2953
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Düziçi Fen Lisesi Osmaniye ili Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Düziçi Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Düziçi Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Düziçi Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Düziçi Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Düziçi Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Düziçi Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Düziçi Fen Lisesi Taban Puanı 366.2953 -
2017 Düziçi Fen Lisesi Taban Puanı 479.0924 6.0300
2016 Düziçi Fen Lisesi Taban Puanı
466.4941 5.0500

Düziçi Fen Lisesi Düziçi Fen Lisesi 1940 yılından bu yana Türk Milli Eğitimine hizmet veren okulumuz, bölgenin kültür pınarı, vazgeçilmezi olmuştur. Çalışmalanmız aralıksız devam etmekte olup Atatürk´ün gösterdiği hedeflere doğru ilerlemekteyiz.

BAŞARILAR

2015 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre: 4 tıp fak., 2 diş hekimliği, 1 eczacılık, 3 ftr, 12 hukuk, 9 mühendislik, 6 pdr, 2 siyasal bilgiler maliye, 2 uluslararası ilişkiler, 2 beslenme ve diyetik, 1 odyoloji, 1 psikoloji, 1 pilotaj, 24 öğretmenlik, 2 hemşirelik ve 1 ziraat fak. Bitki koruma olmak üzere toplam 74 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. Ayrıntılı liste osym menüsünde görülebilir.
 • Öğretmen :43
 • Rehber Öğretmen :0
 • Öğrenci :494
 • Derslik :22
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TEKLİ
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:30
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri ERKEK 200 KAPASİTELİ
Düziçi Fen Lisesi Düziçi Fen Lisesi Düziçi Fen Lisesi Düziçi Fen Lisesi

Düziçi Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Düziçi Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Düziçi Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Düziçi Fen Lisesi'nin başarılarını, Düziçi Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 328 876 15 88
Okulun Faxı: 328 876 13 95
Okulun Adresi: Düziçi Fen Lisesi / DÜZİÇİ / OSMANİYE

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Osmaniye Düziçi Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Düziçi Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Düziçi Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Düziçi Fen Lisesi taban puanı 2019 , Düziçi Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Düziçi Fen Lisesi yorumları, Düziçi Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Düziçi Fen Lisesi nerede?, Düziçi Fen Lisesi üniversite başarısı, Düziçi Fen Lisesi formaları, Düziçi Fen Lisesi adresi, Düziçi Fen Lisesi başarıları, Düziçi Fen Lisesi Osmaniye, Düziçi Düziçi Fen Lisesi

google+ google+ google+