Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03526216503
03526216502
Adres Reşadiye Mahallesi Çevreyol Caddesi No12 Develi/KAYSERİ
MEB logo Kayseri / Develi
Develi İMKB Fen Lisesi

http://develifen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 366.8599
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Develi İMKB Fen Lisesi Kayseri ili Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Develi İMKB Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Develi İMKB Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Develi İMKB Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Develi İMKB Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Develi İMKB Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Develi İMKB Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Develi İMKB Fen Lisesi Taban Puanı 366.8599 -
2017 Develi İMKB Fen Lisesi Taban Puanı 476.4255 7.0400
2016 Develi İMKB Fen Lisesi Taban Puanı
465.1601 5.3300

Develi İMKB Fen Lisesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yaptırılmış 2003-2004 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Kız-erkek pansiyon binası, yemekhanesi, kapalı spor salonuyla tam bir kampus görünümündedir.

On altı derslikten oluşan okulumuzda fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarları, müzik, resim, tarih, yabancı dil derslikleri ve kütüphane bulunmaktadır.

Okulumuzda bilgisayar, projeksiyon, etkileşimli tahta vb. teknolojinin bütün imkanları kullanılarak eğitim ve öğretim verilmeye çalışılmaktadır.

BAŞARILARI:

Okulumuzda futbol, voleybol, basketbol, satranç, bilardo gibi her türlü sportif faaliyetlerin yapılabileceği alanlar mevcuttur. Okul idaremiz sportif faaliyetlere çok önem vermekte ve bu tür ortamların oluşması için her türü gayreti göstermektedir. Amacımız ülkemizin geleceğine olumlu katkı sağlamak; ülkesini, bayrağını, insanlarını seven, dürüst ve ahlaklı insanlar yetiştirmektir.

Okulumuz, 2014/2015 eğitim öğretim yılı itibariyle fen lisesine dönüştürülmüştür.
 • Öğretmen : 14
 • Öğrenci : 385
 • Derslik : 16
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 8:20-15:40
 • Bağlantı : Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Isınma : Kalorifer
 • Pansiyon : Var
 • Lojman : Sayısı:0
 • Ulaşım : Ulaşım şehir içi dolmuşlar ve özel araçlarla sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : ilçe
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Develi ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır.
Develi İMKB Fen Lisesi Develi İMKB Fen Lisesi Develi İMKB Fen Lisesi Develi İMKB Fen Lisesi

Develi İMKB Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Develi İMKB Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Develi İMKB Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Develi İMKB Fen Lisesi'nin başarılarını, Develi İMKB Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03526216503
Okulun Faxı: 03526216502
Okulun Adresi: Reşadiye Mahallesi Çevreyol Caddesi No12 Develi/KAYSERİ

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kayseri Develi İMKB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Develi İMKB Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Develi İMKB Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Develi İMKB Fen Lisesi taban puanı 2019 , Develi İMKB Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Develi İMKB Fen Lisesi yorumları, Develi İMKB Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Develi İMKB Fen Lisesi nerede?, Develi İMKB Fen Lisesi üniversite başarısı, Develi İMKB Fen Lisesi formaları, Develi İMKB Fen Lisesi adresi, Develi İMKB Fen Lisesi başarıları, Develi İMKB Fen Lisesi Kayseri, Develi Develi İMKB Fen Lisesi

google+ google+ google+