Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02325112427
02325112421
Adres Atatürk Mah. Maltepe Cad. No22 Tire/İZMİR 35900
MEB logo İzmir / Tire
Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi

http://tiresbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 319.4511
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi İzmir ili Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 319.4511 -
2017 Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 421.8029 26.0000
2016 Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
401.7321 19.9900

2014 yılında Sosyal Bilimler Lisesine dönüştürülen okulumuz 214 Erkek 318 Kız toplam 532 öğrenci ile öğrenime devam etmektedir. Bir öğretmene düşen öğrenci sayısı 12dir. Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı, 3 Müdür Yardımcısı 44 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 hizmetli görev yapmaktadır. 200 kişilik öğrenci ye hizmet verebilecek karma pansiyonumuz 150 öğrenciye de hizmet vermektedir. İlçemiz ve çevre ilçelerdeki gençlerin öğrenim görmelerinde ve yetişmelerinde okulumuzun katkısı büyüktür.

Vizyon Gelenekten geleceğe giden yolda ülkesi için dünyayla yarışan; vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış; geleceği şekillendirebilecek bireyler yetiştiren üstün nitelikli bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Öğrencilerimizi; demokratik ve katılımcı bir eğitim ortamında geçmişini bilen, bugünü yorumlayabilen ve gelecekte de topluma yön verebilecek ilmî ve akademik donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek suretiyle üst öğrenim kurumlarına ve hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen :39
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :505
 • Derslik :23
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Hazırlık Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30 / 16:10
 • Pansiyon Bilgileri 4 katlı binadan oluşan pansiyonumuzda kontenjan 152 kişidir. Ayrı ayrı Kız ve erkek bölümü olarak yapılmış yurdumuzda yemekhane ortaktır. Günlük 3 belletici öğretmen görev yapmaktadır.

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02325112427
Okulun Faxı: 02325112421
Okulun Adresi: Atatürk Mah. Maltepe Cad. No22 Tire/İZMİR 35900

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İzmir Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi İzmir, Tire Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+