Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0364 224 18 46
0364 224 18 45
Adres Çepni Mahallesi, Öğretmen Lisesi 5.Sokak, No 3 ÇORUM
MEB logo Çorum / Merkez
Özejder Sosyal Bilimler Lisesi

http://corumozejdersosyalbilimlerlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 25963
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 337.0041
Yüzdelik Dilimi 11.51
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Özejder Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Özejder Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Özejder Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 337.0041 11.5100
2017 Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 447.6125 17.3700
2016 Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
429.1713 13.4000

2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete hazır hale geldi. Hayırsever Atilla ÖZEJDER´in katkılarıyla inşaatı yürütülen okulumuz, ismini hayırseverimizden alarak "Çorum Özejder Sosyal Bilimler Lisesi" adı ile eğitim-öğretim hayatına başlıyor.

2014-2015 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alacak olan Özejder Sosyal Bilimler Lisesi TEOG sonuçları puan üstünlüğüne göre öğrenci yerleştirmesi yapılacaktır.

VİZYON Özejder Sosyal Bilimler Lisesini; yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin güç birliği ile beş yıl içinde; Atatürk'ün gösterdiği yolda laik, demokratik, çağdaş eğitimi hedefleyen, milli manevi değerlerimize bağlı, bugünü yarının gözleri ile görebilen, öğrenci merkezli etkili bir okul anlayışını benimseyen, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen ülkemizin en çok tercih edilen üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci gönderen, evrensel eğitim-öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir okul kimliğine kavuşturmaktır.

MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, insan haklarına saygılı, hür ve bilimsel düşünme gücünü kazanmış,farklı görüş, anlayış ve çalışmaları hoşgörüyle karşılayabilen, bilgiye ulaşma yollarını öğrenmiş yetenekli, bilimsel, teknolojik gelişmeleri takip eden ve bu gelişmelere katkıda bulunan, öğrencileri ilgi yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlayıp, gönderen, Türkçenin yanı sıra en az bir yabancı dili etkili bir biçimde öğrenip kullanabilen, geçmişine sahip çıkan, bugünü yaşaması gerektiği gibi yaşayan, geleceğine güvenle bakabilen öğrenciler yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2014-2015 öğretim yılında il genelinde yapılan Necip Fazıl Kısakürek ve Mehmet Akif Ersoy şiirleri okuma yarışmalarında il birincilikleri kazanılmıştır.
 • Öğretmen Sayısı : 12
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 268
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00 - 15.50
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • İnternet Bağlantısı : Metro Ethernet
 • Hazırlık Sınıfı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : 120 öğrenci kapasiteli, kız ve erkek öğrencilerimizin barınabildiği karma pansiyonumuz vardır.
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Merkeze (saat kulesine) özel araçla 5 dk.
 • Ulaşım : Belediye Otobüsleri ile KYK durağında indikten sonra 3 dk yürüme mesafesinde. (Başöğretmen Anadolu Lisesinin bitişiğinde )
 • Servis Bilgisi : Öğrenci servisimiz mevcuttur.

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Özejder Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0364 224 18 46
Okulun Faxı: 0364 224 18 45
Okulun Adresi: Çepni Mahallesi, Öğretmen Lisesi 5.Sokak, No 3 ÇORUM

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Çorum Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Merkezi Sınav 337.0041 11.51

Önemli: Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Özejder Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Özejder Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Özejder Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi başarıları

google+ google+ google+