Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Adres
MEB logo Batman / Merkez
Batman Sosyal Bilimler Lisesi

Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 292.9439
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Batman Sosyal Bilimler Lisesi Batman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Batman Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Batman Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Batman Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Batman Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Batman Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Batman Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 292.9439 -
2017 Batman Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 370.2649 43.3500
2016 Batman Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
343.2046 35.6600

Batman Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Batman Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu:
Okulun Faxı:
Okulun Adresi:

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Batman Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Batman Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Batman Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Batman Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Batman Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Batman Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Batman Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Batman Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Batman Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Batman Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Batman Sosyal Bilimler Lisesi Batman, Merkez Batman Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+