Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0242 537 65 67
0242 537 62 67
Adres Türkler Mahallesi Akdemirler Sokak No1 Alanya / Antalya
MEB logo Antalya / Alanya
Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi

http://turklerimkbsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 309.6425
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Antalya ili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 309.6425 -
2017 Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 373.4507 42.2400
2016 Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
365.5803 29.3500

Okulumuz ilk olarak 2006 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak Eğitim ve Öğretime Milli Eğitim Eski Bakanlarımızdan Hüseyin ÇELİK tarafından açılmıştır. 09.06.2014 Tarihinden itibaren Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün onayı ile SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'ne dönüştürülmüştür.

2015/2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi olarak eğitim öğretimine devam etmektedir.

Okulumuz bünyesinde 24 derslik , 1 Müdür odası, 3 Müdür Yardımcısı odası, 1 Öğretmenler Odası ,1 Bilgisayar Labaratuarı, 1 Fizik Labaratuarı, 1 Kimya Labaratuarı, 1 Coğrafya Sınıfı, 1 Tarih Sınıfı, 1 Edebiyat Sınıfı,1 Matematik Sınıfı, 1 Fitnees salonu, 1 Resim Atölyesi ve 1 Müzik Atölyesi bulunmaktadır. Okulumuz 22.000m2 lik bir alanda kurulu olup bahçesinde Futbol, Basketbol ve Voleybol sahaları ve öğrencilerin yürüyüş yapabileceği gezinme alanları bulunmaktadır. Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Akdeniz Bölgesine has kızıl çam ormanlarının temiz havası içinde Antalya ve Alanya'nın en nadide okullarından birisidir.

2014-2015 Eğitim öğretim yılında Türkiye LYS sınavında Alanya'da llk bin öğrenci arasına giren 34 öğrencinin 13 tanesi okulumuz öğrencisi olup bu öğrencilerimizin tamamı üniversitelerin farklı bölümlerine yerleşmiştir. 2015 yılında mezun ettiğimiz 82 öğrencinin 69 tanesi üniversiteye yerleşmiş olup yerleşme oranı %84,14 olarak gerçekleşmiştir.

Okulumuz pansiyonlu bir okul olup 240 kapasiteli kız öğrenci yurdumuzda Türkiye'nin farklı illerinden ve çevre ilçelerden öğrencilerimiz dört kişilik odalarda kalmaktadır.

Okulumuz Alanya'nın batısında Türkler Mahallesi'nde olup Alanya Merkeze 30km uzaklıktadır. Antalya Alanya Yolu üzerinde olan okulumuzdan Alanya'ya öğrenci servislerimiz bulunmaktadır.

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Başarısı
Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Başarısı
Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Başarısı

Vizyon Okul olarak, eğitim - öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde ilimizde en iyi, sosyal bilimler alanında adından söz ettiren, örnek bir okul olmak istiyoruz.

Misyon Atatürk´ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, bilimsel, çağdaş ve laik bir eğitim anlayışıyla, Cumhuriyet İlkelerinden ödün vermeyen, kendine güvenen, elde ettiği bilgi birikimini insanlık yararına kullanan, evrensel hukuk normlarını felsefe haline getiren, günümüz koşullarına yanıt verebilecek becerileri olan, işbirliğine yatkın ve liderlik niteliklerine sahip, yapıcı ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmektir.

Başarılar Okulumuz akademik başarısı çok yüksek olup öğrencilerimizin tamamı üniversiteye yerleşmektedir.

 • Öğretmen :31
 • Öğrenci :346
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :2
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30 - 15:50
 • Pansiyon Bilgileri 240 kapasiteli kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.
 • Ulaşım Alanya merkezden servis ve dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır.
 • Servis BilgisiAlanya merkezden servis bulunmaktadır
 • Yerleşim Yeri Okulumuz, Alanya´ya bağlı Türkler Mahallesinde bulunmakta.
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkAntalya´ya uzaklığı 119 km Alanya´ya uzaklığı 21 km
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu %100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %85,34

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0242 537 65 67
Okulun Faxı: 0242 537 62 67
Okulun Adresi: Türkler Mahallesi Akdemirler Sokak No1 Alanya / Antalya

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Antalya Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Antalya, Alanya Türkler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+