Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi

Balıkesir / Gönen

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.5192
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi Balıkesir ili Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.5192".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.5192
2021
90.7593
2020
90.3672
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ösallı]

ben 4 yıl önce ösaldan mezun oldum.sbs ile yüksek bir puanla yerleşmiştim. iyi ki ösalda okumuşum. öncelikle dil, sözel ve eşit ağırlık bölüm öğretmenleri çok iyi. her derse ayrı önem veriliyor. sosyal etkinlikler geniş tiyatro spor turnuvaları ardından ilçe törenleri resim sergileri. yani ders dışında öğrenciler yeteneklerini sergileyebilirler. okulda iyi bir disiplin hakim öğrenci ve öğretmenlerin birbirine saygısı en azından diğer mesleki okullara göre daha iyi. okulun fiziki imkanları gayet yeterli zaten 6 senelik yeni bir binada eğitim görüyorlar. okul idarecileri öğretmen ve veliler arasındaki iş birliği yüksek. herkese tavsiye ediyorum. inşallah hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bu ilk adımı atarken ösal size uğur getirir ve istediğiniz bir bölüm ve iyi bir üniversiteye gidersiniz. herkese başarılar diliyorum.

2019-07-25 16:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Dursunbey Mustafa Korkmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

5 Eylül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mehmet Ağa Safarov Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.5192
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gönen Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz