Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi

Düzce / Merkez
Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 423.7353
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.37
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi Düzce ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 423.7353 8.37
2018 352.7236 8.45
2017 471.0038 9.07
2006 Eylülünde taşındığımız yeni binamızın yerleşkesi dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde 23 derslikli eğitim-öğretim binamız, Her derslikte ve laboratuvarda olmak üzere fatih projesi kapsamında 35 akıllı tahtamız İkinci bölümde 40 kişilik erkek 80 kız öğrenci pansiyonumuz, Üçüncü bölümde 20 dairelik öğretmen lojmanımız, Dördüncü bölümde salon sporlarının tamamına uygun kapalı spor salonumuz ile ülkemizin parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir.

Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinde öğrencilerimizin güzel sanat zevklerinin gelişmesi için 1 adet Müzik Çalışma odası, 1 adet görsel sanat odası, Klasik pozitif bilimleri uygulamalı olarak öğrenmek amacıyla tam donanımlı 1er adet biyoloji, kimya ve fizik Laboratuvarları ile göz kamaştırmaktadır. Yine öğrencilerimizin hizmetinde olan her geçen gün büyüyen, Türk ve Dünya klasikleri ile 1600 kitabın bulunduğu kütüphanemiz geleceğin öğretmenlerini aydınlatmaktadır. Bunların dışında gençlerimizi teknoloji ve dünya ile buluşturabilmek amacıyla okul kantini ile bütünleşmiş ve denetimi sağlanmış internet salonumuz, Sağlıklı ruhlara, sağlam bir beden kazandırabilmek amacıyla kurulan çok amaçlı kapalı spor salonu ile birçok spor okullarında olmayan kondisyon salonumuz ve basketbol sahamız gençlerimize hizmet etmektedir.

Kurulduğu günden beri sayısız başarıya imza atan Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi: 2002 YILINDA ÖSS YABANCI DİL ALANINDA TÜRKİYE 9.SU ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİ TÜRKİYE 1.Sİ 2006 YILINDAKİ ÜNİVERSİTE SINAVINDA 103 ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ARASINDA İSTANBUL, ANKARA, TRABZON, SAKARYA, BOLU ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİNİN ÖNÜNDE 19. cu ÖSYS DE SON BEŞ YIL BAŞARI ORTALAMASI %72 olan, 2006 ÖĞRENCİ SEÇME SINAVINDA (EK PUANLAR HARİÇ) 7084 LİSE ARASINDA SÖZEL2 PUAN BAŞARI ORTALAMASINDA 19. OLARAK ULUSAL BASINDA DA DÜZCEMİZİN ADINIDUYURAN YİNE BİZİM OKULUMUZDUR. 2007 YILINDA ÖSSDE 179 ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ARASINDA DİL ALANINDA TÜRKİYE 14.SÜ ve 2007 YILINDA ÖSSDE TÜRKİYE GENELİ LİSELERARASI DİL LANI SIRALAMASINDA TÜRKİYE 20.Sİ 2007 YILINDA ÖSS?DE 179 ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ARASINDA SÖZEL?2 ALANINDA TÜRKİYE 16.SI olan yine okulumuzdur. İLİMİZİN ÜNİVERSİTEYE EN ÇOK ÖĞRENCİ GÖNDEREN OKULU 2008 YILINDA DA DEĞİŞMEYEREK %77.64 LÜK BAŞARISIYLA 96 ÖĞRENCİDEN 77SİNİ ülkemizin güzide üniversitelerine gönderen okulumuz; 2007-2008 eğitim-öğretim yılında basketbol takımı ile il ikincisi olmuş, futbol takımı ile sıralamada ön sıralarda yer almıştır

1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 45 öğretmen, 3 memur 690 öğrencisiyle emin adımlarla geleceğe yürümektedir.

 • Bir başkadır benim okulum,
 • Sevdası bir başka sevda,
 • Hasreti bir başka?
 • Gecesi başka, gündüzü başka güzeldir.
 • Öğretmenleri başka, öğrencileri başka, velileri başkadır.
 • Bir başkadır benim okulum
 • Vizyon Öncelikli tercih edilen akademik eğitimiyle, sosyal sorumluluk girişimleriyle, insanlığın geleceğinde söz sahibi olan, mezunlarıyla saygınlık kazanmış bir kurum olmaktır.

  Misyon Türk toplumunun kültürel değerlerini özümsemiş, vatanına içten bağlı, topluma örnek olabilecek nitelikte insanlar yetiştiren; öğrencilerin eğitimin her alanında yeteneklerini sonuna kadar geliştirebildikleri, dünyanın ve Türkiyenin ihtiyaçlarına göre kendisini sürekli yenileyen; ortak hedeflere kilitlenmiş, kaliteli bir eğitim kadrosuna sahip, okul ile irtibatlarını sürdüren ve önemli mevkilere gelmiş, toplumda saygınlığı yüksek mezunları olan, Türkiyenin sayılı okulları arasında gösterilen bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktır.

  Başarılar YGS BAŞARI:2013-2014=82 LYS:%71 2014-2015=104 LYS:%76

  2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
  • Tel 03805261420-5261320
  • Fax 0380 5261318
  Karahacı Musa Mahallesi, Pınarlar Caddesi, No57/1 DSİ arkası 81030 MERKEZ/DÜZCE
   http://duzcetoal.meb.k12.tr
  Bu okula 11 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

  Tanıtım Kartı

  İl Düzce
  İlçe Merkez
  Tel 03805261420-5261320
  Fax 0380 5261318
  Web http://duzcetoal.meb.k12.tr
  Adres:

  Karahacı Musa Mahallesi, Pınarlar Caddesi, No57/1 DSİ arkası 81030 MERKEZ/DÜZCE

  • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
  • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
  • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

  Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

  Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

  • 85,00 - 100 > Pekiyi
  • 70,00 - 84,99 > İyi
  • 60,00 - 69,99 > Orta
  • 50,00 - 59,99 > Geçer
  • 0 - 49,99 > Başarısız

  Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

  Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

  • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
  • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

  Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

  • Tüm derslerden başarılı olan,
  • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
  • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

  Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

  Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

  Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

  Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

  Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

  Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

  Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

  Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

  Bu sayfada yer alan Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

  81

  İl

  9000

  Okul

  80000

  Yorum