Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi

Adana / Karataş

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi
 • Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adana
Başarı Puanı (OBP) 75.5630
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi Adana ili Karataş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okul binası Tevfik ve Ayser Canbolat tarafından bağışlanan arazi üzerine yapılmış olup, 1999-2000 öğretim yılında eğitim öğretime açılmıştır.Önce sadece okul binasından ibaret olup,iki yıl Karataş Çok Programlı Lisesi Elektrik Bölümü olarak hizmet vermiştir.2001-2002 Eğitim öğretim yılında pansiyon kısmı yapılarak Tevfik Ayser Canbolat Pansiyonlu İlköğretim okuluna dönüştürülmüştür. 2008 yılına kadar PİO olarak eğitime devam eden okul,2008 yılında Yatılı İlköğretim Bölge Okulu(YİBO) statüsüne geçirilmiştir.2009-2010 eğitim öğretim yılı sonunda Bakanlık Makamının 01/06/2010 tarih ve 155/1604 sayılı makam onayıyla YİBO kapatılarak okul binası Anadolu Öğretmen Lisesine tahsis edilmiştir.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %100
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %100
 • 2014-2015 %92-
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kemaliye Mah.121 Sok.No15 Karataş/ADANA

Tel: 3226813121

Fax: 3226813711

web: http://karatasaol.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 65

Piri Reis Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://karatasaol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Karataş Hacı Şerafettin Işık Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız