Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz Karslılar Mahallesi sınırları içerisindeki Adana Güçbirliği Vakfı Eğitim Kompleksi içerisinde yer almaktadır. Okulumuz Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre, Seyhan Baraj Gölüne 500 metre uzaklıktadır.

Okul binamız Adana Ticaret Borsası tarafından yaptırıldığından, okulumuza Adana Ticaret Borsası Lisesi adı verilmiştir. 31.05.2013 tarihinde okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülerek okulumuza Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi adı verilmiştir.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi bina ve tesisleri ile özgün bir yapıya sahiptir. Okulumuzda 23 derslik, 1 Kütüphane salonu,1 Konferans salonu,1 Resim Atölyesi,1 Bilişim Teknolojisi(BT) Sınıfı ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen idari odalardan oluşmaktadır.

VİZYON

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesini okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin) güç birliği ile;

 • o Ortaöğretim kayıtlarında öncelikle tercih edilen,
 • o Ülkemizin en iyi üniversitelerine öğrenci yerleştirmeyi amaçlayan
 • o Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren,
 • o Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.
MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

BAŞARILAR

başarı
2010/2011 de korfbol da adana 1.liği,2011-2012 Futbol Adana İl İkinciliği, 2012-2013 Basketbol Adana il üçüncülüğü, Taekwondo 2011-2012 Türkiye ikinciliği, Taekwondo 2012-2013 Adana İl birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü, Bireyselde 11.sınıf öğrencimiz Hayri Doğan Hozanlı 2012,2013 ve 2014 yıllarında üst üste 3 kez Muay thai sporunda dünya şampiyonu olmuştur. 9. Sınıf Öğrencimiz Kutay Çekem 2012-2013 Taekwondo Balkan Şampiyonu olmuştur.2013-2014 öğretim yılında öğrencimiz Volkan Şahin Kaplan 2014 Mayıs ayında Liseler arası Gençler Taekwondo Türkiye Yarışmasında Türkiye 1.olmuştur.

ULAŞIM BİLGİLERİ İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde, Çukurova Belediyesine bağlı bulunmaktadır.

Ulaşım : Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden geçen ulaşım araçları ile okulumuza ulaşılabilir. Okulumuzun bulvara uzaklığı yaklaşık 100 metredir. Adana Büyükşehir Belediyesi 114 nolu otobüsler; 4 nolu Özel Halk Otobüsleri(beyaz üzerine yeşil çizgili); 3 nolu Cemalpaşa dolmuşları; 1 nolu Topel dolmuşları ile okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.

Servis Bilgisi :

Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Adananın kuzeyinde, Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre; Seyhan Baraj Gölü´ne 500 metre uzaklıkta ve Karslılar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
 • Tel 0 322 2353901
 • Fax 0 322 2353901
Karslılar Mah. 82113 Sk. No1 Çukurova/ADANA
  http://atbal.meb.k12.tr
Bu okula 11 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
2
Ceyhan Anadolu Lisesi
 • Ceyhan/Adana
0

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi formaları, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum