Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
 • Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 59.0359
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "59.0359".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
59.0359
2020
47.5647
Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Karslılar Mahallesi sınırları içerisindeki Adana Güçbirliği Vakfı Eğitim Kompleksi içerisinde yer almaktadır. Okulumuz Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre, Seyhan Baraj Gölüne 500 metre uzaklıktadır.

Okul binamız Adana Ticaret Borsası tarafından yaptırıldığından, okulumuza Adana Ticaret Borsası Lisesi adı verilmiştir. 31.05.2013 tarihinde okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülerek okulumuza Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi adı verilmiştir.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi bina ve tesisleri ile özgün bir yapıya sahiptir. Okulumuzda 23 derslik, 1 Kütüphane salonu,1 Konferans salonu,1 Resim Atölyesi,1 Bilişim Teknolojisi(BT) Sınıfı ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen idari odalardan oluşmaktadır.

VİZYON

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesini okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin) güç birliği ile;

 • o Ortaöğretim kayıtlarında öncelikle tercih edilen,
 • o Ülkemizin en iyi üniversitelerine öğrenci yerleştirmeyi amaçlayan
 • o Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren,
 • o Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.
MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

BAŞARILAR

başarı
2010/2011 de korfbol da adana 1.liği,2011-2012 Futbol Adana İl İkinciliği, 2012-2013 Basketbol Adana il üçüncülüğü, Taekwondo 2011-2012 Türkiye ikinciliği, Taekwondo 2012-2013 Adana İl birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü, Bireyselde 11.sınıf öğrencimiz Hayri Doğan Hozanlı 2012,2013 ve 2014 yıllarında üst üste 3 kez Muay thai sporunda dünya şampiyonu olmuştur. 9. Sınıf Öğrencimiz Kutay Çekem 2012-2013 Taekwondo Balkan Şampiyonu olmuştur.2013-2014 öğretim yılında öğrencimiz Volkan Şahin Kaplan 2014 Mayıs ayında Liseler arası Gençler Taekwondo Türkiye Yarışmasında Türkiye 1.olmuştur.

ULAŞIM BİLGİLERİ İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde, Çukurova Belediyesine bağlı bulunmaktadır.

Ulaşım : Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden geçen ulaşım araçları ile okulumuza ulaşılabilir. Okulumuzun bulvara uzaklığı yaklaşık 100 metredir. Adana Büyükşehir Belediyesi 114 nolu otobüsler; 4 nolu Özel Halk Otobüsleri(beyaz üzerine yeşil çizgili); 3 nolu Cemalpaşa dolmuşları; 1 nolu Topel dolmuşları ile okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.

Servis Bilgisi :

Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Adananın kuzeyinde, Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre; Seyhan Baraj Gölü´ne 500 metre uzaklıkta ve Karslılar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karslılar Mah. 82113 Sk. No1 Çukurova/ADANA

Tel: 0 322 2353901

Fax: 0 322 2353901

web: http://atbal.meb.k12.tr

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hiç yorum yok]

Bu okulu seçtim puanım 77 girerim umarım

2021-08-08 13:30
 
0
 
0
[ÖMERR]

Arkadaşlar obp puanı 47 yazmış bu doğru mu. Orda okuyan varsa söyleyebilir mi. Çünkü teog puanı 408 e kadar çıkan okulun obp si neden 47.

2020-08-31 18:54
 
0
 
0
[İklim]

İnşallah güzel bir lisedir

2020-08-17 22:24
 
0
 
0
[Kamil]

Yokuş hariç manzaralı güzel okul

2019-07-12 19:09
 
0
 
0
Reklam
[medize]

ne demek 1-2 yıla buralar değerlenecek arsamı alıyoruz yoksa eğitim mi alacağız

2019-06-02 02:20
 
0
 
0
[gsdfgsd]

okul cidden çok güzel bazıları okulun çevresi kötü olduğu için okuluda kötü sanıyor ayrıca yazılıları cidden çok zor, acaba gerizekalı diyenler o yazılılara girse 40 tan yukarı alır mı merak konusu :)

2018-12-08 20:18
 
0
 
0
[Nhshdb]

Kusura bakma da güya adana nin en zor yazılılarıymış.Okul 408 puanlik bir okul. Sizi ne kadar zorlayabilirler ki. Yazılılar kolay sadece siz malsınız

2018-07-21 17:45
 
0
 
0
[isim vermeyen kişi(hocala]

okul çok kötü adananın en zor yazılıları burada gelen bin pişman

2018-04-15 19:25
 
0
 
0
[Umut]

okula yakın yurt varmı arkadaşlar

2017-09-11 16:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 33

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://atbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız