Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
 • Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Karslılar Mahallesi sınırları içerisindeki Adana Güçbirliği Vakfı Eğitim Kompleksi içerisinde yer almaktadır. Okulumuz Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre, Seyhan Baraj Gölüne 500 metre uzaklıktadır.

Okul binamız Adana Ticaret Borsası tarafından yaptırıldığından, okulumuza Adana Ticaret Borsası Lisesi adı verilmiştir. 31.05.2013 tarihinde okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülerek okulumuza Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi adı verilmiştir.

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi bina ve tesisleri ile özgün bir yapıya sahiptir. Okulumuzda 23 derslik, 1 Kütüphane salonu,1 Konferans salonu,1 Resim Atölyesi,1 Bilişim Teknolojisi(BT) Sınıfı ve çeşitli amaçlarla kullanılabilen idari odalardan oluşmaktadır.

VİZYON

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesini okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin) güç birliği ile;

 • o Ortaöğretim kayıtlarında öncelikle tercih edilen,
 • o Ülkemizin en iyi üniversitelerine öğrenci yerleştirmeyi amaçlayan
 • o Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren,
 • o Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.
MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş ve laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

BAŞARILAR

başarı
2010/2011 de korfbol da adana 1.liği,2011-2012 Futbol Adana İl İkinciliği, 2012-2013 Basketbol Adana il üçüncülüğü, Taekwondo 2011-2012 Türkiye ikinciliği, Taekwondo 2012-2013 Adana İl birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü, Bireyselde 11.sınıf öğrencimiz Hayri Doğan Hozanlı 2012,2013 ve 2014 yıllarında üst üste 3 kez Muay thai sporunda dünya şampiyonu olmuştur. 9. Sınıf Öğrencimiz Kutay Çekem 2012-2013 Taekwondo Balkan Şampiyonu olmuştur.2013-2014 öğretim yılında öğrencimiz Volkan Şahin Kaplan 2014 Mayıs ayında Liseler arası Gençler Taekwondo Türkiye Yarışmasında Türkiye 1.olmuştur.

ULAŞIM BİLGİLERİ İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde, Çukurova Belediyesine bağlı bulunmaktadır.

Ulaşım : Süleyman Demirel Bulvarı üzerinden geçen ulaşım araçları ile okulumuza ulaşılabilir. Okulumuzun bulvara uzaklığı yaklaşık 100 metredir. Adana Büyükşehir Belediyesi 114 nolu otobüsler; 4 nolu Özel Halk Otobüsleri(beyaz üzerine yeşil çizgili); 3 nolu Cemalpaşa dolmuşları; 1 nolu Topel dolmuşları ile okulumuza ulaşım sağlanmaktadır.

Servis Bilgisi :

Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Adananın kuzeyinde, Süleyman Demirel Bulvarına 100 metre; Seyhan Baraj Gölü´ne 500 metre uzaklıkta ve Karslılar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Adres

Karslılar Mah. 82113 Sk. No1 Çukurova/ADANA

Telefon

0 322 2353901

Fax

0 322 2353901

web

http://atbal.meb.k12.tr

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 9
 • Yorum

Farabi Anadolu Lisesi

Adana Yüreğir

Farabi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız