Emirsultan Anadolu Lisesi

Bursa / Yıldırım

Emirsultan Anadolu Lisesi
 • Emirsultan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Yıldırım
OBP Puanı (*) 82.4453
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Emirsultan Anadolu Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emirsultan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Emirsultan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.4453". Emirsultan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Emirsultan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun adı meşhur evliya ve Peygamberimiz Hz Muhammed´in(sav) torunu Emir Sultan Hazretlerinden gelmektedir. Okulumuz Emir Sultan Camii ile İncirli caddesi arasında Mezarlığın doğusundadır. Okulumuz yardımseverlerin bağışladığı 4752 metre kare alan üzerinde 3 katlı olarak inşa edilmiştir.

Emir Sultan Anadolu Lisesi 1987 yılında ortaokul olarak hizmete girmiştir.1992 yılında Liseye dönüştürülen okulumuzun ortaokul kısmı 1996 yılında kapatılmıştır.

2012 - 2013 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuzda; 17 derslik, 1 Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarı, 1 Kütüphane, 1 Rehberlik Odası, 1 Mescit, 1 Okul Aile Birliği Odası, 1 Sistem Odası, 1 Resim ve Müzik Odası ile 1 Spor Odası ve Konferans Salonu mevcuttur. İdari olarak ise, 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı ve 1 Memur odası bulunmaktadır.

Emirsultan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Emirsultan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hacı Seyfettin Mahallesi Dibekönü Sokak No20 Yıldırım / Bursa

Tel: 0 224 3278638

Fax: 0 224 3289968

web: http://esal.meb.k12.tr

Emirsultan Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hmm :)]

Okul ne durumda? Okul iyi mi? Okulun imkanları nelerdir? 10. sınıf 2. dönemde kontenjan açılır mı? Açılırsa kaç ortalama ile kesinlikle girebilirim.

2021-09-08 14:46
 
0
 
0
[isimsiz]

Arkadaşlar bu okula bu yıl geleceğim okul hakkında bilgi verir misiniz?

2021-08-06 01:48
 
0
 
0
[İsimsiz]

Arkadaşlar ben bu okulda 10. sınıfım fakat bu dönem nakil aldıracağım size okulu tanıtayım, öncelikle okula ulaşım gerçekten kolay okulla cadde arasında otobüs durakları var bundan sıkıntı yaşamazsınız, okulun çevresi yalan olmasın kötü ama kimseye uymazsanız sorun çıkaracağınızı sanmıyorum. Okuldaki sorunlu öğrencilerin çoğusu geçen sene bir şekilde gitti her okulda olduğu gibi bu okulda da böyle tip öğrenciler var. Gelelim öğretmenlere öğretmenlerin çoğusunun yaşı var ve genç hoca pek yok. Bir ingilizceci var ona hele hakkımı hiç helal etmiyorum neyse. Onun dışında okulun kurallarına uyarsanız idare sizi sever. Müdür yardımcıları iyidir güleryüzlülerdir size yardımcı olurlar her şekilde. Ben 76,5 ortalama ile girmiştim ayrıca eğer hedefiniz Dil bölümü ise benim gibi hataya düşüp lütfen bu okula gelmeyin çünkü dil bölümü açılmıyor.

2021-01-13 11:42
 
0
 
0
[X]

En az kaç ortalamayla öğrenci alınıyor

2020-06-30 16:10
 
0
 
0
[Hakan Yalçın ]

Okuldayım sınıfım 12/B 516 isteyen beni bulsun her türlü tanıtım yapabilirim LAKABIM : Gorilla

2019-06-18 17:35
 
0
 
0
[Gökçe ]

Okul hakkında bilenler yorum yapabilir mi ?

2018-06-28 22:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emirsultan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Emirsultan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://esal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emirsultan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emirsultan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Emirsultan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emirsultan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız