Bursa Şahinler Anadolu Lisesi

Bursa / Nilüfer

Bursa Şahinler Anadolu Lisesi
 • Bursa Şahinler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Nilüfer
OBP Puanı (*) 57.5510
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bursa Şahinler Anadolu Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bursa Şahinler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bursa Şahinler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "57.5510". Bursa Şahinler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bursa Şahinler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Eylül-2005 te Nilüfer ilçesi Göçmen Konutları mevkiinde, Meriç Anadolu Lisesi adıyla, Meriç Ticaret Meslek Lisesi binasında 4 sınıf ile eğitim öğretime başlamıştır.Haziran-2006 da Meriç Tic. Meslek Lisesinin kapanmasıyla, okul binasını tamamen devralan Meriç Anadolu Lisesi,kısa süre içinde başarılarıyla tercih edilen eğitim kurumları arasına girmeyi başarmıştır.

Eylül-2015 te, Şahinler Tic. Mak. San. A.Ş yönetim kurulu başkanı Orhan Şahinin yaptırdığı yeni okul binasına taşınan Meriç Anadolu Lisesi, Şahinler Anadolu Lisesi olarak isim değişikliğine gitmiş,ancak aynı öğretmen kadrosu ve öğrenci profiliyle, sürekli gelişim felsefesi ve üst düzey başarı hedeflerinden vazgeçmemiştir.

Toplam 9.878 m2 alan üzerinde yer alan okulumuzda, 24 derslik, 1 kütüphane, 2 laboratuvar, 1 kantin,1 test odası, 1 izci odası, 1 rehberlik servisi, 1 Md. Yrd. Odası, 1 spor odası, 1 öğretmenler odası, 1memur odası, 1 okul aile birliği odası, 1 depo,1 sığınak, 1 okul müdürü odası,1 yemekhane bulunmaktadır. .Bünyemizde, Okul Müdürü ve bir Müdür yardımcısı nın yanısıra 30 kadrolu öğretmen, 2 kadrolu memur, 1 sözleşmeli memur ve 4 temizlik görevlisi çalışmaktadır.

Sportif ve kültürel aktiviteleriyle, yarışmalarda elde ettiği üstün başarılarıyla ve uluslar arası boyutlu çalışmaları ile zengin bir içeriğe sahip olan okulumuz, Türkiye çapında ortalama % 10 luk dilimde başarı sahibi öğrencileri kabul etmektedir. 4 yıl sürecinde verdiği nitelikli eğitimin sonunda ise öğrencilerinin ortalama %90 nını yükseköğrenime kazandırmaktadır.

BAŞARILAR

Bursa Şahinler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bursa Şahinler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kurtuluş Mahallesi Rüzgar Sok. No 4 NİLÜFER / BURSA

Tel: 0224 470 33 53

Fax: 0224 470 33 52

web: http://sahinleranadolulisesi.meb.k12.tr

Bursa Şahinler Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Elif Su]

Okul hemen karşımızda OBP puanım 94 küsür hiç devamsızlığım yok alırlar mı acaba ?

2021-07-06 12:56
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Bizim ev okulun karşısinda burda sınavsız yerleşim yazıyor bugün okul müdürüyle konuşmaya gittim öğrenci puanına göte alacaklarını belirti bu nasıl olucak

2021-03-19 10:13
 
0
 
0
[Sema ]

Nakil icin taban puanini goremedin cvp verirseniz sevinirim

2019-05-03 00:35
 
0
 
0
[1234]

eğitimi iyi ama evin yakın değilse zorlanırsın sadece özlüce tarafının servis düzeni iyi diğer bölgeleri umursamıyolar

2018-07-24 16:47
 
0
 
0
[Nisa]

Okul nasıl gitmek istiyorum da

2018-04-12 22:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bursa Şahinler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bursa Şahinler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sahinleranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bursa Şahinler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bursa Şahinler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bursa Şahinler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bursa Şahinler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız