Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03225164560
03225164559
Adres Tufanpaşa mah. Çelikler Sok No10 Kozan ADANA
MEB logo Adana / Kozan
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

http://kozanmaeanadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Adana ili Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Taban Puanı 415.9244 -
2016 Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Taban Puanı
369.4661 28.3000

Kozan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 2003-2004 Eğitim-öğretim yılında 600 öğrenci 30 öğretmen ve iki idareci ile eğitime başladı.Aslında 2002 yılında Tufanpaşa İlköğretim okulu olarak temeli atıldı.Kozanda acil bir liseye ihtiyaç olduğu için sonradan lise binası olarak tahsis edildi.2005-2006 eğitim-öğretim yılında ilk mezunları 350 kişi olarak vermiştir.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, 2012/2013 Eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Bütün sınıflarında akıllı tahta kurulumu tamamlanmış, kütüphanesi,laboratuarı, etüt odası spor odaları,çim futbol sahası,basketbol ve voleybol sahası,kantini,iki kamelyası,şelalesi,küçük hayvanat bahçesi ile öğrenci-öğretmen ve velilerimize hizmet vermektedir.Ayrıca okulumuz güvenlik sistemleri ve güvenlik kameralarıyla 24 saat gözetilmektedir.

VİZYON
 • Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen,
 • Milli ve Manevi değerlere bağlı, toplumsal değerleri benimseyen,
 • 21. yüzyıl bilgi toplumu için fikir ve proje üreten,
 • Kamu Hizmetlerinde kaliteyi en üst seviyeye çıkarmayı vazife edinen,
 • Akıl, bilim ve tarihin aydınlığında değişim ve gelişmelere açık,
MİSYON Türk Ulusunun ve insanlığın ihtiyaç duyduğu iyi insan, iyi vatandaş özelliklerine sahip; milli ve manevi değerlerini benimseyen; kendisine, ailesine, milletine yararlı, bilgili, becerikli, kendine güvenen, düşünen, üreten kişilerin yetişmesi için eğitim kurumları arasında koordinasyonu sağlamak; İyi bir gelecek için standartları yükselterek kaliteli bir eğitimin lokomotifi olmak; Öğretmenleri ve personeli motive ederek, onlara rehberlik yaparak, mutlu olmalarını ve nitelikli iş yapmalarını sağlamaktır. Kozan a ve Türkiyeye model oluşturacak projeler üreten kurum olmak.

BAŞARILAR

2015 Başarı durumu:
 • 1 Tıp,
 • 1 Mimarlık,
 • 8 Mühendislik,
 • 4 Eğitim Fakültesi,
 • 2 Edebiyat Fakültesi,
 • 1 Ziraat Fakültesi,
 • 2 Fen-Eebiyat Fakültesi,
 • 7 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
 • 24 Sağlık Meslek yüksek Okulu,
 • 24 Meslek Yüksek Okulu(Çeşitli),
 • 6 BESYO

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03225164560
Okulun Faxı: 03225164559
Okulun Adresi: Tufanpaşa mah. Çelikler Sok No10 Kozan ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi yorumları, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi nerede?, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi formaları, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi adresi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi başarıları, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Adana, Kozan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

google+ google+ google+