Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Çorlu

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 29
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.3833
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.3833".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.3833
2021
89.3037
2020
85.6315
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülen okulumuz Anadolu lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.

Mezunlarımızın birçoğu üniversite ve yüksek okulların çeşitli bölümlerini kazanarak öğrenimlerini sürdürmüşler veya hayata atılarak çeşitli meslek dallarında çalışmalarını sürdürmektedirler.

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Zafer Mah. Bülent Ecevit Bulvarı, 37/1 Çorlu/Tekirdağ

Tel: 0282 692 29 02

Fax: 0282 692 29 04

web: http://corlumimarsinan.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Anonymus ]

Okul hakkında bilgi verin acil pls 94le cemiye gidemedim ne yapcam bilmiyom acil yorum
Pls

2022-08-19 00:47
 
0
 
0
[okipullup]

emir adında bir abim bu okulda okuyor kesinlikle tercih edilesi durumda olduğunu söyledi çorluda puanla gidilebilecek bi okul varsa orası da kesinlikle burası

2022-07-31 22:12
 
0
 
0
[Bilinmeyen;)]

Sizce mimar sinan mı daha iyidir yoksa sağlık meslek mi? Puan açısından mimar daha iyi biliyorum ama eğitim açısından sizce hangisi daha iyidir?

2022-07-29 10:28
 
0
 
0
[Emre Alperen]

Ya abi 94.6340 ortalama zaten çorlu fen istiyodum sınav berbat geçti çok dikkat hatası yaptım cemileye gitcektim şimdi arif nihat asya ya da mimar galiba ama tercihlerde cemile istiyicem nakil yapmaya çalışıcam sürekli Türkçeyi de batırdım makşf de gelmedi anlamadığım şey böyle saçma bir sınav yapıp böyle saçma bir yerleştirme olması cemile gelir diye yazmadım bunları yerleşememişim bi daha tercih yapıcam ben böyle işi

2022-07-26 18:00
 
0
 
0
Reklam
[Anonymus]

Ben 2022 LGSye girdim obp 94tü Cemile yeşile gidemedim buraya gittim ben böyle şansı ...

2022-07-25 09:56
 
0
 
0
[Şaşırmış]

Sınavsız yerleştirme yazıyor,çocuklar sınava boşunamı girdi,komik olmayın...

2022-07-25 08:39
 
0
 
0
[gizli aşık ]

puanim 84 bu okula girebilir miyim

2022-07-14 15:16
 
0
 
0
[2022 Lgs]

Benim okul puanim 94.105 bu okula alinirmiyim tesekkur ederim

2022-07-03 20:49
 
0
 
0
[Nakruf]

OBP puanım 87.42 okul kayıt alanımda sizce alırlar mı?

2022-06-30 20:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 80

Pakize Narin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Muratlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Aziz Sancar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ergene Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.3833
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://corlumimarsinan.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız