Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
322 324 00 62
322 324 00 63
Adres Dadaloğlu Mahallesi, 2631 Sokak, No.1 Yüreğir/ADANA
MEB logo Adana / Yüreğir
Melikşah Anadolu Lisesi

http://meliksahanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Melikşah Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Melikşah Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Melikşah Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Melikşah Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Melikşah Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Melikşah Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Melikşah Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Melikşah Anadolu Lisesi Taban Puanı 394.5853 -
2016 Melikşah Anadolu Lisesi Taban Puanı
343.8769 35.4700

Melikşah Adanolu Lisesi 2010-2011 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibariyle 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 43 öğretmen, 740 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.
Vizyon Sürekli değişen ülke ve dünya koşullarının gerektiği bilgi donanımına sahip ; kendisi, yaşadığı toplum, geçmişi ve geleceği ile barışık, sorumluluklarının farkında, girişimci, yaratıcı, kendini geliştirmiş, milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip, yüceltecek erdemli bireyler yetiştirmek. Misyon Öğrencilerimize; globalleşen dünyada, bireyler, toplumlar ve devletlerarası rekabette en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları, milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazanabilecekleri yükseköğretime hazırlamak. Başarılar

 • Öğretmen :50
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :788
 • Derslik :25
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 9-10-11. Sınıflar 08:30 - 15:35 ve 12. Sınıflar 08:30-12:30 13:15-15:35
 • Ulaşım Büyükşehir Belediyesi´nin 110-112-113-114-115-118 tabela numaralı otobüsleri, Kiremithane minibüsleri ve Kozan Yolu güzergahlı özel halk otobüsleri ile okulumuza ulaşım kolayca mümkün olabilmektedir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz, Adana ilinin doğusunda yer alan Yüreğir merkez ilçesinde, Kozan Caddesi ile doğu istikametindeki demiryolunun kesiştiği noktadan 150 metre doğuda yer almaktadır. Okulumuz binasının kuzeyinde Sabancı Ailesi İmam Hatip Ortaokulu, güneyinde Adana demiryolu hattı, doğusunda Dadaloğlu Bulvarı, batısında Kozan Caddesi yer almaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Adana il merkezine 6,2 km, Yüreğir ilçe merkezine 3,2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Melikşah Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Melikşah Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Melikşah Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Melikşah Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Melikşah Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 322 324 00 62
Okulun Faxı: 322 324 00 63
Okulun Adresi: Dadaloğlu Mahallesi, 2631 Sokak, No.1 Yüreğir/ADANA

Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Melikşah Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Melikşah Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Melikşah Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Melikşah Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Melikşah Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Melikşah Anadolu Lisesi yorumları, Melikşah Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Melikşah Anadolu Lisesi nerede?, Melikşah Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Melikşah Anadolu Lisesi formaları, Melikşah Anadolu Lisesi adresi, Melikşah Anadolu Lisesi başarıları, Melikşah Anadolu Lisesi Adana, Yüreğir Melikşah Anadolu Lisesi

google+ google+ google+