Melikşah Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Melikşah Anadolu Lisesi
 • Melikşah Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Yüreğir
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Melikşah Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Melikşah Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Melikşah Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.1548". Melikşah Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Melikşah Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Melikşah Adanolu Lisesi 2010-2011 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibariyle 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 43 öğretmen, 740 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.
Vizyon Sürekli değişen ülke ve dünya koşullarının gerektiği bilgi donanımına sahip ; kendisi, yaşadığı toplum, geçmişi ve geleceği ile barışık, sorumluluklarının farkında, girişimci, yaratıcı, kendini geliştirmiş, milletimizin ve insanlığın temel değerlerini benimseyip, yüceltecek erdemli bireyler yetiştirmek. Misyon Öğrencilerimize; globalleşen dünyada, bireyler, toplumlar ve devletlerarası rekabette en büyük belirleyicinin bilgi olduğu gerçeğini kavratarak, onları, milletimize ve insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirebilme becerilerini kazanabilecekleri yükseköğretime hazırlamak. Başarılar
 • Öğretmen :50
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :788
 • Derslik :25
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 9-10-11. Sınıflar 08:30 - 15:35 ve 12. Sınıflar 08:30-12:30 13:15-15:35
 • Ulaşım Büyükşehir Belediyesi´nin 110-112-113-114-115-118 tabela numaralı otobüsleri, Kiremithane minibüsleri ve Kozan Yolu güzergahlı özel halk otobüsleri ile okulumuza ulaşım kolayca mümkün olabilmektedir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz, Adana ilinin doğusunda yer alan Yüreğir merkez ilçesinde, Kozan Caddesi ile doğu istikametindeki demiryolunun kesiştiği noktadan 150 metre doğuda yer almaktadır. Okulumuz binasının kuzeyinde Sabancı Ailesi İmam Hatip Ortaokulu, güneyinde Adana demiryolu hattı, doğusunda Dadaloğlu Bulvarı, batısında Kozan Caddesi yer almaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Adana il merkezine 6,2 km, Yüreğir ilçe merkezine 3,2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Melikşah Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Melikşah Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dadaloğlu Mahallesi, 2631 Sokak, No.1 Yüreğir/ADANA

Tel: 322 324 00 62

Fax: 322 324 00 63

web: http://meliksahanadolulisesi.meb.k12.tr

Melikşah Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Vina21]

Merhaba ben 8.sınıfa gidiyorum ve bu okul karşıma çıktı nasıl bir okul iyimi

2020-11-10 16:01
[Seda]

e devletten numara gözüküyor ordan da e okula giriş yapılıyor sonra sınıfları deniyorsun

2019-09-07 21:27
[fırat]

nerden bakılıyo hangi sınıfa çıktığımız

2019-08-31 13:47
[Seda]

arkadadaşlar sınıflar açıklandı hangi sınıftasınız

2019-08-20 16:37
[deniz]

bende bu sene bu okuladyom igrenç bir okul erkeleri çok kötü ahlaklı o yüzden nakil alıyorum şuan sedacım

2019-08-06 17:29
[deniz]

seda senin soyadın ne çaırmı yoksa gündüzmü

2019-08-06 17:25
[Seda]

hayır ecenin kızı değilim

2019-08-01 16:47
[Seda.]

Seda sen ecenin kızımısın ? :)

2019-07-23 22:30
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 33

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Melikşah Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Melikşah Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://meliksahanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Melikşah Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Melikşah Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Melikşah Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Melikşah Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız