Pakize Narin Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Çerkezköy

Pakize Narin Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Pakize Narin Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Pakize Narin Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Pakize Narin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Pakize Narin Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Pakize Narin Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Pakize Narin Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

2010-2011 öğretim yılı itibariyle de Anadolu Lisesi olarak hizmet vermeye başlamış ve ismi Pakize Narin Anadolu Lisesi olmuştur.

Okulumuzda öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönden desteklenmesini sağlamak amacı ile kurulmuş birçok sosyal kulüp mevcut olmakla birlikte bu kulüp çalışmaları ile tiyatro, müzik ve resim gibi güzel sanatlar ve birçok bilgi yarışmaları düzenlenmiş ve hala da düzenlenmeye devam etmektedir. Ayrıca okulumuz öğrencilerinin bu sosyal ve kültürel yarışmalarda aldığı birçok ödül bulunmaktadır.

Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi, Okul Gelişimi Yönetimine ve projelere büyük önem vermektedir. 2006-2007 Öğretim yılında Toplam Kalite Yönetimi (TKY) Okul/Kurum çalışmasında yapılan değerlendirmede ilçe birincisi ve il üçüncüsü olmuştur. 2012-2013 Öğretim yılında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu "Ayın Başarılı Okulu Projesi'nde okulumuz Aralık ayında üçüncü, Mart ayında ise ikinci olmuştur. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak Projesi'nde yapılan inceleme sonucunda da Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

Kurulduğu günden beri binlerce mezun veren okulumuz 1980 yılında ilk mezunlarını vermiş, ülkemize yetişmiş birçok değer kazandırmış ve gelecekte de ülkemize birçok değeri kazandırmaya devam edecektir.

VİZYON : Yaşamayı ve yaşatmayı amaç edinen, özgür düşünen , her alanda kaliteyi hedefleyen bireyler yetiştirmek.

MİSYON : -Ülke ve dünya geleceğinin oluşturulmasında görev alacak -Atatürkçü düşünce sistemini benimseyen -Bilimin gerekliliğini savunan -Kültürel değerlerini koruyan -İnsan olmanın onurunu taşıyan -Mutlu Bireyler yetiştirmek

BAŞARILAR : 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında okulumuzda üniversiteye yerleşim sırasına göre 500. aday çıkmıştır. 2011-2013 Eğitim öğretim yılında üniversite yerleştirme başarımız %54 oranında gerçekleşmiştir. 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında satranç turnuvasında Tekirdağ Bölge İl Birinciliğimiz bulunmaktadır. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında üniversite yerleştirme başarımız %71 olarak gerçekleşmiştir. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında üniversite yerleştirme başarımız %79 olarak gerçekleşmiştir.
 1. Öğretmen : 41
 2. Rehber Öğretmen : 2
 3. Öğrenci : 611
 4. Resim Sınıfı : 1
 5. Müzik Sınıfı : 1
 6. Derslik : 22
 7. BT Sınıfı : 1
 8. Kütüphane : 1
 9. Fen Labaratuarı: 1
 10. Konferans Salonu : 1
 11. Spor Salonu : 1
 12. Öğretim Şekli : Normal
 13. Kantin: 1
 14. Revir : 1
 15. Bahçe : 1
 16. Saatler : 08:15 / 15:20
 • Tel 0 282 7265036
 • Fax 0 282 7267738
Pakize Narin Anadolu Lisesi Bağlık Mah. Mimar Sinan Cad. No 7 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
  http://pnal.meb.k12.tr
Bu okula 27 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
2
Marmaraereğlisi Opet Anadolu Lisesi
 • Marmaraereğlisi/Tekirdağ
0
Şarköy Anadolu Lisesi
 • Şarköy/Tekirdağ
1
Hüseyin Korkmaz Anadolu Lisesi
 • Hayrabolu/Tekirdağ
1
Muratlı Anadolu Lisesi
 • Muratlı/Tekirdağ

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Pakize Narin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Pakize Narin Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Pakize Narin Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Pakize Narin Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Pakize Narin Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Pakize Narin Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Pakize Narin Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Pakize Narin Anadolu Lisesi formaları, Pakize Narin Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum