İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi yapımına 2006 yılında başlanmış,2009 Eylül ayında tamamlanmıştır. Okulumuz İMKB nin katkıları ile yaptırılmıştır. Açılışı 2009-2010 Eğitim - Öğretim yılının 24 Eylül 2009 tarihinde 150 öğrenciden oluşan beş 9. Şube ile yapılmıştır.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 13.747 m²lik alan üzerine kurulmuş olup. 24 dersliklidir.Fizik, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar ve Dil Laboratuarı ile Resim , Müzik ve Sosyal Bilgiler derslikleri mevcuttur. Basketbol, Voleybol, Bentminton, futbol sahası , çok amaçlı salonu ile Özürlü asansörü bulunmaktadır. 2012-2013 öğretim yılından itibaren tüm derslik ve laboratuarlarda etkileşimli tahta aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 • Öğretmen : 52
 • Saatler : 08:40-16:25
 • Öğrenci : 644
VİZYON : Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün açtığı ışıklı yolda çağdaş bir gelecek yaratmak için bilimsel ve teknolojik olanakları kullanan, ulusal değerlerine bağlı, kültürel ve sanatsal etkinliklerde yer alan, kazandığı başarılarla gözleri kamaştıran bir Anadolu Lisesi olmak.

MİSYON : Okumayı seven, Türkçemizi doğru ve güzel kullanan, ulusal ve kültürel değerlerimize gönülden bağlı, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sportif ve sanatsal etkinliklere katılan, elindeki olanaklardan en iyi şekilde yararlanan, başarılı, sorumluluk taşıyan, meraklı, araştırmayı seven, hırslı ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR : 2009-2010 yılında eğitim-öğretime başlayan okulumuz 2015 te 3. Mezunlarını vermiştir.2014 yılında %40 olan kazandırma oranımız 2015 yılında %55 lere yükselmiştir.Ayrıca LYS de Türkiye genelinde ilk 1000 in içerisine Muhammet Püsküllü adlı öğrencimiz girerek büyük bir başarı elde etmiştir.

2015 yılında bir öğrecimiz eczacılık,2 öğrencimiz hukuk bölümünü kazanmıştır.Geçen yılın okul 1. Olan Birsen Ağca ilk 4000in içerisine girerek normalde üç büyükşehirdeki tıp fakültelerine yerleşebilecekken Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşmiştir.

 • Tel 03224296236
 • Fax 03224296236
FevzipaşaAydınlar Mahallesi 49026 Sokak No2 Seyhan/ADANA
  http://imkb24kasimanadolulisesi.meb.k12.tr
Bu okula 26 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
7
4
Çamlıbel Anadolu Lisesi
 • Yüreğir/Adana
2
Adana Kız Lisesi
 • Çukurova/Adana

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi formaları, İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum