İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi
 • İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 30
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adana
İlçe Seyhan
Başarı Puanı (OBP) 85.6211
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi yapımına 2006 yılında başlanmış,2009 Eylül ayında tamamlanmıştır. Okulumuz İMKB nin katkıları ile yaptırılmıştır. Açılışı 2009-2010 Eğitim - Öğretim yılının 24 Eylül 2009 tarihinde 150 öğrenciden oluşan beş 9. Şube ile yapılmıştır.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 13.747 m²lik alan üzerine kurulmuş olup. 24 dersliklidir.Fizik, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar ve Dil Laboratuarı ile Resim , Müzik ve Sosyal Bilgiler derslikleri mevcuttur. Basketbol, Voleybol, Bentminton, futbol sahası , çok amaçlı salonu ile Özürlü asansörü bulunmaktadır. 2012-2013 öğretim yılından itibaren tüm derslik ve laboratuarlarda etkileşimli tahta aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 • Öğretmen : 52
 • Saatler : 08:40-16:25
 • Öğrenci : 644
VİZYON : Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ün açtığı ışıklı yolda çağdaş bir gelecek yaratmak için bilimsel ve teknolojik olanakları kullanan, ulusal değerlerine bağlı, kültürel ve sanatsal etkinliklerde yer alan, kazandığı başarılarla gözleri kamaştıran bir Anadolu Lisesi olmak.

MİSYON : Okumayı seven, Türkçemizi doğru ve güzel kullanan, ulusal ve kültürel değerlerimize gönülden bağlı, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sportif ve sanatsal etkinliklere katılan, elindeki olanaklardan en iyi şekilde yararlanan, başarılı, sorumluluk taşıyan, meraklı, araştırmayı seven, hırslı ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR : 2009-2010 yılında eğitim-öğretime başlayan okulumuz 2015 te 3. Mezunlarını vermiştir.2014 yılında %40 olan kazandırma oranımız 2015 yılında %55 lere yükselmiştir.Ayrıca LYS de Türkiye genelinde ilk 1000 in içerisine Muhammet Püsküllü adlı öğrencimiz girerek büyük bir başarı elde etmiştir.

2015 yılında bir öğrecimiz eczacılık,2 öğrencimiz hukuk bölümünü kazanmıştır.Geçen yılın okul 1. Olan Birsen Ağca ilk 4000in içerisine girerek normalde üç büyükşehirdeki tıp fakültelerine yerleşebilecekken Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşmiştir.

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: FevzipaşaAydınlar Mahallesi 49026 Sokak No2 Seyhan/ADANA

Tel: 03224296236

Fax: 03224296236

web: http://imkb24kasimanadolulisesi.meb.k12.tr

İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi ile ilgili 30 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 16

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://imkb24kasimanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İMKB 24 Kasım Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız