Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi

Tokat / Merkez

Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Tokat ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz 1985-1986 Öğretim yılında Tokat Ticaret Lisesi binasının 3. katında 2 sınıf 72 öğrenciyle öğretime başladı. 1987- 1988 öğretim yılında şu anki Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi binasında bir yıl süreyle öğretimine devam etti. 1988 - 1989 öğretim yılından itibaren şu anki binasına taşınarak eğitim öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

Tokat Anadolu Lisesi ilk mezunlarını 1991 - 1992 öğretim yılında verdi. Okulumuz 20 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olup "L" tipi hizmet binası ve 3 Bloktan oluşan 30 dairelik lojmanı bulunmaktadır.

Vizyon bilgi ve teknolojinin refaha dönüşmesine öncülük etmektir.

Misyon, üstün nitelikli insan yetiştirmektir.

Başarılar
 • Tel 0356 228 07 83
 • Fax 0356 228 07 83
600 Evler Mh. İmamlık Cd. 24 Kasım Başöğretmen Okullar Kampüsü No9 Karşıyaka / Tokat
  http://tokatanadolulisesi.meb.k12.tr
Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
1
Niksar Anadolu Lisesi
 • Niksar/Tokat
2
Fatih Anadolu Lisesi
 • Erbaa/Tokat

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi formaları, Tokat 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum