Kılıçoğlu Anadolu Lisesi

Eskişehir / Odunpazarı

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi
 • Kılıçoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 23
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Eskişehir
İlçesi Odunpazarı
Başarı Puanı (OBP) 94.5706
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Eskişehir ili Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kılıçoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulun resmi açılış töreni 17 Şubat 1992 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Köksal TOPTAN tarafından yapılmıştır.22 derslikli ana binamıza ek olarak1994- 1995 eğitim öğretim yılında, yemekhane ve kantin binası hizmete girmiştir. 1999 yılında yapımına başlanan spor salonumuz, 2001 yılında hizmete girmiştir. Spor salonumuzda, konferans salonu, müzik ve resim atölyeleri, jimnastik salonu, sınav salonu, kız ve erkek soyunma odaları mevcuttur. Spor salonu bünyesinde bulunan konferans salonumuzun koltukları ve iç dizaynı Merhum öğrencimiz Cem Aydoğan adına, aile şirketi Aydoğanlar İnşaat LTD.şirketi tarafından 2002 Kasım ayında yaptırılmıştır. Konferans salonumuzun ismi Cem Aydoğan salonu olarak adlandırılmıştır.

Okulumuzda eğitim öğretim hizmetleri gelişmiş teknoloji araçları ile yapılmaktadır. Bakanlığımızca Fatih Projesi kapsamında okulumuza etkileşimli tahtalar kurulmuş ve dersler bu araçlar aracılığı ile işlenmektedir. Ayrıca bakanlığımız tarafından öğrencilerimize, 2013 Şubat ayında 1.FAZ tablet dağıtımı yapılmış, 2014 Şubat ayında da 2.FAZ tablet bilgisayarlar dağıtılarak eğitim ve öğretimin etkileşimli tahtalar ve buna uyumlu tabletler ile işlenmesi sağlanmıştır.

Okulumuz ilimizin en seçkin eğitim kurumlarından birisi olarak binlerce öğrenci yetiştirmiş ve yetiştirmeye: 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 40 öğretmen, 1 memur ve 2 yardımcı personel ile devam etmektedir. Okulumuzun kuruluşundan itibaren emeği geçen kurum, kuruluş, hayırsever, yönetici, öğretmen ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

Vizyon Vizyon mevcut gerçekler, umutlar, hayaller, tehlike ve fırsatların bir araya gelmesiyle oluşan, okulun bir bütün olarak geleceğinin tasarlanması için bilinenden bilinmeyene doğru zihni bir bakış olarak tanımlanabilir. Kurumsal vizyon ifadesi; kurumun ideal geleceğini sembolize eder. Yukarıdaki açıklamalara uygun olarak okulumuz vizyonu okulumuz yönetimince belirlenmiş olup, çalışanlarımız da önemli katkılarda bulunmuşlardır. Vizyonumuz öncelikle okul liderimizde ve bütün çalışanlarımızda istenilen yönde davranış değişikliği oluşturmuştur. Bu haliyle vizyon okulumuzun yönünü belirler, hedeflerinden saptığında okulumuza yol gösterir.

Misyon Misyon okulumuzun var oluş nedenidir. Okulumuzun ne yaptığını, nasıl yaptığını ve kimin için yaptığını açıklar, okulumuzun varlık sebebini ifade eder. Okulumuz vizyonunun gerçekleştirilmesini okulumuz misyonu sağlar. Misyon; okulumuzun bütün kademelerindeki çalışanlarının paylaştığı değerdir. Misyonumuzun asıl görevi çalışanlarımıza ortak bir istikamet çizmektir. Misyonumuz okulumuzun gurur kaynağı, çalışanlarımızın da teker teker değil hep birlikte ne yapacaklarını belirten ortak paydamızdır.

Başarılar

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kılıçoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yenikent Mah. Sinan Alağaç Cad. İlkay Sk. No38 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR

Tel: 02222393800

Fax: 02222393621

web: http://kilicogluanadolulisesi.meb.k12.tr

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 23 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Kılıçoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Prof.dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Muzaffer Çil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kılıçoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kilicogluanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kılıçoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kılıçoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kılıçoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kılıçoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız