Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi

İzmir / Gaziemir

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi
 • Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Gaziemir
OBP Puanı (*) 91.1673
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi İzmir ili Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.1673". Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
 Okulumuz 1968-1969 Öğretim yılında Gazi Mahallesi Önder Cad. bulunan Yahya Kemal Beyatlı İ.Ö.Okulunda öğretime başlamış olup 1969 yılı 2. kanaat döneminde bugünkü binasına taşınarak Gaziemir Ortaokulu olarak eğitim öğretimi sürdürmüştür.

Okul adını semtinden almış olup, bahçesi ile birlikte genişliği 4602 m2 olup binanın oturduğu alan olarak 1534 m2 'dir.15 derslikli olarak hizmete başlayan Gaziemir ortaokulu adı 1975 yılında Genel Lisesi açılması ile adı Gaziemir Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 9 Eylül mah. 308 sok. No 3 Gaziemir İZMİR

Tel: 0 232 251 03 03

Fax: 0 232 251 00 25

web: http://gaziemiranadolulisesi.meb.k12.tr

Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Zewriski]

Bu okul hapishane gibi. Kimseye tavsiye etmiyorum. Ne öğle arası dışarı çıkılıyor, ne de yemek sipariş edebiliyorsunuz. Ayrıca kantindeki ürün çeşidi hep aynı ve pahalı. Telefon yasağından bahsetmiyorum bile. Okul değil, askeriye. Çarşı iznini kimden istiyoruz?

2017-11-10 17:21
 
0
 
0
[Gizli Öğrenci]

Okul a bu sene baslıyorum 9. Sınıfım ve okul gercekten kaliteli ve iyi bir okul öğrencileri olsun ogretmenleri olsun mükemmel bu okula nakil aldırabilirsiniz diğer aylarda sakın korkmayın ve okula gelebilirsiniz hadi bakalım hayırlısı

2017-09-10 11:05
 
0
 
0
[sinan]

bu okula gidicem hadi hayırlısı :)

2017-08-31 13:20
 
0
 
0
[Burcu]

Ben bu okula gelicem de ama ikinci tercih yapsammi yapmasammi diye kararsizizm çevresi kötü diyenler var o yuzden kafam karisik sizce ne yapmaliyim yardımcı olursanız sevinirim tşk😂

2017-08-17 01:26
 
0
 
0
[sevgi]

Okulumuz gerçekten çok iyi bir okul tabi her okul gibi ufak sorunları var ama önemli olan eğitim ve okulumuzda derslere çok eğlenceli ve çok başarılı öğretmenler giriyor belirli alanlarda özellikle çok başarılı öğretmenlerimiz var coğrafya almanca ingilizce matematik gibi

2017-07-28 22:32
 
0
 
0
[Asli]

Okulumuz çok güzel toplam öğrenci sayısı az olduğu için tüm öğretmenlerimiz bizi tanıyor ben bir ara daha yüksek puanlı bir okula nakil gittin bir ay zor dayandım okuluma geri döndüm okulumu seviyorum

2017-07-19 12:13
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gaziemiranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gaziemir Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız