Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) -
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi İzmir ili Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Aliaağa 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi´ nin Yalı mahallesinde bulunan okul binası İlköğretim Genel Müdürlüğü ve İzmir İl Özel İdaresi tarafından yapılmış olup 21.08.2003 tarih ve 9634 sayılı bakanlık oluru ile 3 yıllığına Aliağa ilçesindeki ortaöğretim ihtiyacını karşılamak amacı ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´ne tahsis edilmiş olup ´ALİAĞA 80. YIL CUMHURİYET LİSESİ´ adıyla 2033-2004 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. 
Kazım Dirik Mahallesi Barbaros Caddesinde bulunan Aliağa Barbaros Anadolu Lisesi B Blok binasına Valilik makamının 08.08.2012 tarih ve 105.01/50939 sayılı onayı ile taşınarak burada eğitim öğretime devam etmektedir.
Okulumuz 12 Derslikli olup 2012-2013 eğitim öğretim yılında 4 sınıf, 12 şube ve 340 öğrenci ile ilçemizdeki tek genel lise olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
VİZYON
Çağdaş, demokratik, laik, Toplum tarafından takdir edilen, Kimliği güçlü, disiplinli ve Başarılı bir eğitim ve öğretim kurumu olmak
MİSYON
Ulusal birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumak ve geleceğimizi oluşturmak amacıyla Atatürk devrimlerine bağlı, onurlu, temel hak ve özgürlükleri bilen ve sahip çıkan, araştırmaya meraklı, yaşamının sorumluluğunu alabilen, sorunlarla başa çıkabilecek yeterli bilgi ve beceriye sahip, emeğe değer veren, dünya gerçeklerini yakından takip eden, bir üst öğrenim kurumu için yeterli donanıma sahip ve bu özellikleri ailesine ve çevresine taşıyabilen yurttaşlar yetiştirmektir.
BAŞARILAR
Adres

Kazım Dirik Mah. Barbaros Cad. No31 Aliağa

Telefon

02326165266

Fax

0

web

http://80yilcumhuriyetlisesi.meb.k12.tr

Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız