Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi

İzmir / Aliağa

Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.8485
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi İzmir ili Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.8485".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.8485
2021
92.7234
2020
91.5135
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Aliağa Anadolu Lisesi 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında yabancı dil ile eğitim yapan liselerin Anadolu Lisesi?ne dönüştürülmesiyle Aliağa Lisesi?nin ek binasında hizmete açılmıştır. 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında OKS puanıyla ve 90 Öğrencilik kontenjanıyla Aliağa Lisesi?ne ait 3 derslikte 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında 6 derslikte; 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında ise 11 derslik ve 250 kontenjanıyla eğitimine devam etmiştir.

2008- 2009 Eğitim-Öğretim yılında Yeni Mahalle Zafer Cad. No:15 deki binasına taşınmıştır. Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren (Yenimahalle 386 sokak No:4 Aliağa) adresindeki yeni binasına taşınmıştır.

Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mah. 986 Sk. No 4 Aliağa İZMİR

Tel: 0232 616 57 89

Fax: 0232 616 54 73

web: http://aliagaanadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[........]

Bu okulun puanina ilk baktigimde 64 yaziyordu ve bu yuzden bu okulu yazmadim tercihlere. Sadece bir internet sitesi yuzunden giremeyebilirim okula, tercihleri beklicem artik

2021-07-29 19:05
 
0
 
0
[Gizlixx]

Şubeleri açıklayın artık la

2018-09-08 15:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 31

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.8485
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aliagaanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aliağa Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız