Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken

Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi
 • Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Erzurum
İlçe Palandöken
Başarı Puanı (OBP) 67.1917
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2002-2003 Eğitim öğretim yılında 24 derslikli liseolarak açılmıştır,2011 yılında Anadolu Lisesine geçiş yapmıştır, şu an tüm sınıflarımız Anadolu lisesi statüsündedir. Tüm imkânlar zorlanarak okulumuza 3 derslik daha kazandırılarak 27 derslikli olarak hizmet 1 vermektedir. Okulumuz Ana bina, Spor Salonu,27 tane 34'er öğrencilik sınıf, 3 laboratuvar, 1kütüphane, 21 öğrencilik Bilişim sınıfı, müzik sınıfı,2 rehber öğretmen odası, arşiv, bay ve bayan mescidi öğrenci çalışma odası, okul aile birliği odası, kantin, ek kantin 2 adet sığınak ve ayrıca birçok depo ile idari birimler bulunmaktadır. 27.03.2011 tarihinde Anadolu lisesine dönüştürüldü. Şimdiki adı Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi olarak geçmektedir.

Vizyon Erzurum ilindeki eşdeğer kurumlar içerisinde en önde ve üniversiteye her yıl artan sayıda öğrenci kazandıran kaliteli ve seçkin bir kurum olmaktır

Misyon Bütün öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli eğitimin temel ilkeleri çerçevesinde sunduğumuz eğitim öğretim hizmetleriyle, çağın ihtiyaçlarına geleceğin beklentilerine cevap verecek, bilgi ve teknoloji üretimini sağlayacak, özgüven sahibi, kendi ile barışık,ilgi ve yeteneklerinin farkında ve bu doğrultuda üniversiteye yönelmiş,karşılaştığı problemlerin üstesinden gelebilen insanlar olarak yetiştirmek, uluslar arası kalite yönetim standartlarına uygun, sürekli kendini yenileyen bir kurum olarak hizmet alanların ve hizmet verenlerin memnuniyetinin sağlanması ve sürekli iyileştirilmesi okulumuzun temel işlevidir.

Başarılar OKULUMUZ TÜBİTAK "44. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI 2013" ADLI PROJE YARIŞMASINA TARİH ALANINDA TÜRKİYE FİNALİNE KATILDI.OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNDEN SONER KAYA TAEKWONDO DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU.İKBAL ÇİFTÇİ 2012 ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN ŞİİR YARIŞMASINDA İL GENELİNDE 4. OLDU.

 • Öğretmen :46
 • Öğrenci :800
 • Derslik :27
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :ÖRGÜN EĞİTİM (GÜNDÜZ EĞİTİM)
 • Saatler 8:00-11:40 11:40-12:40(öğle arası) 12:40-15:20
2013 Yılı Üniversite Başarısı %39

Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hüseyin Avni Ulaş Mh. Atatürk Blv. 25070 Palandöken Erzurum

Tel: 04423425019

Fax: 0 442 3420444

web: http://palandokenimkblisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Horasan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://palandokenimkblisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yıldızkent İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız