Horasan Anadolu Lisesi

Erzurum / Horasan

Horasan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 7
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.7885
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Horasan Anadolu Lisesi Erzurum ili Horasan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Horasan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Horasan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.7885".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
82.7885
2020
83.4653
Horasan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Horasan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Horasan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Horasan Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Horasan Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Horasan Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Horasan Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Horasan Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Horasan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Horasan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Horasan Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mertydhh]

Okulda telefon serbest mı

2021-08-02 16:29
 
0
 
0
[Horasan Anadolu Lisesi öğren]

Okulum gerçekten çok güzel ve kaliteli bir yer.Özellikle horasanda yaşayan öğrencilerin gelmesi gereken bir okul.Müdürümüz gerçekten çok disiplinli ve düzenli birisi.Öğretmenlerimiz hepsi birbirinden değerli.Benim okulum diye övmek için yazmadım bu yorumu.Bunlar gerçek şeyler.Bence liseye gelecek öğrenciler için çok uygun bir okul.🏢😀😁

2020-08-10 12:15
 
0
 
0
[Bzh]

ARKADAŞLAR horasan anadolu lisesi ortalama ile mi alıyor alıyorsa ortalamamızın kaç olması gerekir?

2020-07-17 20:02
 
0
 
0
[anadolu lisesi değerli öğrencis]

Benim okulum diye demiyorum ama çok harika bir okul bana göre öğretmenleri çok tatlı ve harika ders anlatımları var bazı hocalar hariç tabi oda olacak demi :) ama en iyi hocamız müdürümüz çok sert görünse de çok iyi bir hocadır iyi ki var müdürümüz walla o müdürümüz olmasa okul da işler yürümez :)

2019-08-22 11:59
 
0
 
0
Reklam
[anadolu lisesi değerli öğrencis]

Benim okulum diye demiyorum ama çok harika bir okul bana göre öğretmenleri çok tatlı ve harika ders anlatımları var bazı hocalar hariç tabi oda olacak demi :) ama en iyi hocamız müdürümüz çok sert görünse de çok iyi bir hocadır iyi ki var müdürümüz walla o müdürümüz olmasa okul da işler yürümez :)

2019-08-22 11:57
 
0
 
0
[Abdullah ]

Hocam kontenjanı Boş mu

2018-09-18 19:10
 
0
 
0
[Anadolu öğrencisi]

Çok Güzel okul öğretmenleri ders anlatma konusunda uzmanlar. Disiplini biraz ağır olsada okulun özelliği bu.sınavlar kelebek sistemi şeklinde olur ve öğrencilerin kopya çekmesi engellenir.ayrıca sınavların kolay olduğu pek söylenmez.

2018-08-11 10:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tekman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Horasan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz