Hınıs Anadolu Lisesi

Erzurum / Hınıs

Hınıs Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 11
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.5339
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hınıs Anadolu Lisesi Erzurum ili Hınıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hınıs Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hınıs Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.5339".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
81.5339
2020
78.3198
Hınıs Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Hınıs Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Hınıs Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Hınıs Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Hınıs Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Hınıs Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Hınıs Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Hınıs Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Hınıs Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hınıs Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Hınıs Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Ceren]

Okul LGS ye bakmıyor okul da ki 4 senenizin ortalamasına bakıyor yani 5 6 7 8. Sınıfın ortalamasına buda 81 üstünde olmalı sadece bu 4 senenin ortalamasını toplayın dörde bölün ve bu obp oluyor

2022-06-14 09:02
 
0
 
0
[sümeyra]

ben anadoluda okumak istiyorum

2021-07-28 12:03
 
0
 
0
[Havin]

Öncelikle merhaba, benim obp puanım 86 acaba ben bu okulda okuyabilirmiyim?

2021-07-08 12:38
 
0
 
0
[zehra ]

halen soruma cevap alamadım

2021-07-03 18:37
 
0
 
0
Reklam
[zehra ]

benim genel yüzdelik dilimim 77.72 il yüzdelik dilim ise 81.61 ben anadolu lisesinde okuyabilirmiyim yani hınıs anadolu lisesinde okuyabilirmiyim???????????????

2021-06-30 18:40
 
0
 
0
[asime]

78 den az pona sahipsek bu okula gire bilirmiyiz

2021-06-01 18:41
 
0
 
0
[asime ]

Aceba lgs´ye girmesekte okulda kalabılirmiyiz

2021-05-26 16:22
 
0
 
0
[Hınıs´tan kurtuldum]

Herkes LGS ye tam gaz çalışsa dahi buraya düşüyor.Bende ikametgah la Obp si 92 olan bir yere gittim okulumda profesyonel eğitim veriliyor. HAL iyi değil kesinlikle ...
Çpal ve ihl bile daha iyi yerler.
Okul da adam akıllı hiçbir şey yok.

2020-11-27 10:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 12

Mecidiye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Yakutiye Tevfik İleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Erzurum Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tekman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Emel Çatal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hınıs Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz