Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 212 582 69 93
0 212 582 69 94
Adres Kazlıçeşme Mahallesi 10. Yıl Caddesi No/5 Zeytinburnu /İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Zeytinburnu
Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi

http://bizal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 347.8179
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Taban Puanı 347.8179 -
2017 Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Taban Puanı 465.9727 10.9200
2016 Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Taban Puanı
447.6807 9.1300

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi ilk binası 1965 yılında Mensucat Santral AŞ'nin sahipleri Fuat BEZMEN ve kardeşleri tarafından yaptırılmıştır. Yeni binası ise 2012 yılında İMKB tarafından yaptırılmış olup Okulumuz Eğitim Öğretim süresince şu isimleri kullanmıştır:

 • 1965- 1985- Mensucat Santral Ortaokulu
 • 1986-2000- Mensucat Santral Lisesi
 • 2001-2004- Yabancı Dil Ağırlıklı Lise
 • 2005-2011- Mensucat Santral Anadolu Lisesi
 • 2012- ......... Zeytinburnu Anadolu Lisesi.
2001-2002 Eğitim öğretim Yılında yabancı dil ağırlıklı lise bölümü de açılan okulumuz,2005-2006 Eğitim Öğrenim yılında okulumuzu adı Zeytinburnu Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş ve Şubat 2014?te okulumuzun adı Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi adını almıştır.

Okulumuzda Bilgisayar Teknoloji Sınıfında 30+1, idareci odalarında 5 olmak üzere toplam 36 bilgisayar bulunmaktadır. Sınıflarımızda Fatih projesi kapsamanda Etkileşimli Tahtalarla donatılmıştır.

Okul kütüphanesi öğrencilerin kullanımına açık olup hizmet vermektedir. Fizik, Biyoloji ve kimya laboratuarlarımız mevcuttur.

Okulumuzda 19 derslik 1 fen laboratuarı (kimya-biyoloji) 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kütüphane, 1 resim odası,1 müzik odası, 1 çok amaçlı salonu bulunmaktadır. Teknoloji sınıfı bulunmakta Kütüphanede bulunan 2 bilgisayar öğrenciler tarafından kullanılmakta ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Öğretmenler odası yeni teşrif edilmiş olup bilgisayar ve internet bağlantısı vardır. Ayrıca bir baskı makinesi ve fotokopi makinesi de öğretmenler odasında kuruludur. Kantinimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlara sahiptir. Okulun çevresindeki kafe, işyeri alışveriş yerleri bulunmadığından olumsuzluklar yaşanmamaktadır ve bu nedeniyle öğrencilerimiz öğle yemeklerini okulumuzda kantin veya yemekhanesinde yemektedirler. Dışarıya çıkışlarına güvenlik nedeniyle izin verilmemektedir. 20 öğrenci kulübü ile öğrencilerimiz sosyal aktivitelere katılmaları sağlanmaktadır. Bunlardan tiyatro kulübü, satranç kulübü, çevre kulübü, spor kulübü, müzik kulübü, kültür ve edebiyat kulübü ,Bilişim ve İnternet kulübü en aktif kulüpler arasında bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu okul servisleriyle okula gelip gitmekte olup evleri Zeytinburnu dışında olan öğrenci fazlalılığı sebebiyle hafta sonları kurs ve etüt programları yapılamamaktadır.

Disiplin suçları son derece azdır. Rehberlik servisimiz vardır. .Binamızın yeni oluşu nedeniyle temizlik konusunda sıkıntımız yoktur. Okulumuzun her tuvaletinde kağıt mendil ve tuvalet kağıdı,sıvı sabun kullanılmaktadır.. Velilerimiz genelde çalışan ve memur statüsünde olup kendi işini yapan az sayıda velimiz bulunmaktadır. Okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamada devletimizin verdiği ödenekler, velilerimizin bağışları, okul kantini, okul servis araçlarının gelirlerinden karşılanmaktadır.

Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetler, geziler düzenlenmekte. Tiyatro, satranç şiir, kompozisyon, resim, şiir dinletisi, diksiyon çalışmaları okul dergisi, makale yazarlığı, yazarların tanıtımı vb dallarda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

BAŞARI DURUMU:

 1. 2018 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 2. 2017 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 3. 2016 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 4. 2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 5. 2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 • Öğretmen :41
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :688
 • Derslik :23
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :0
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Hazırlık Sınıfı :0
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :0
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:0
 • Bahçe :0
 • Saatler 08:30-15:35
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Lojman0 -
 • Ulaşım Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu yanı.Aynı zamanda Abdi İpekçi Spor salonuna çok yakındır. Okulumuza Yenibosna-Bakırköy/Mahmutbey-Bağcılar/cevizlibağ-topkapı/Edirnekapı-Fatih/Eyüp/Halkalı-ataköy den Kazlıçeşme Marmatay istasyonuna 15-20dk da bir otobüs kalkmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Kazlıçeşme Mah.10.yıl cd.no:5 zeytinburnu-İstanbul
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık ilçe merkezine uzaklık 2 km.dir.
Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 212 582 69 93
Okulun Faxı: 0 212 582 69 94
Okulun Adresi: Kazlıçeşme Mahallesi 10. Yıl Caddesi No/5 Zeytinburnu /İSTANBUL

Bu okula 307 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi yorumları, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi nerede?, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi formaları, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi adresi, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi başarıları, Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi İstanbul, Zeytinburnu Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi

google+ google+ google+