Halil Çiftçi Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Eğitim öğretim faaliyetine Ceyhan Anadolu Lisesi olarak adım atan okulumuz Ceyhanın ilk Anadolu Lisesidir.Bugün eğitim görmekte olduğumuz binanın arsa sahiplerinin okul arsasını devlete hibe etmeleri sebebi ve hayırsever ailenin dedelerinin ismini yaşatmak için yapılan protokol gereği okulumuzun ismi yeni binamıza taşındıktan sonra Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz açıldığı ilk yıllarda beş yıllık ilkokul eğitimi üzerine girilen sınavdan sonra öğrenci kaydı almış,bu öğrencilerimiz hazırlık dahil olmak üzere okulumuzda yedi yıl süren bir eğitim almışlardır Okulumuz ilk mezunlarını 1995/1996 eğitim öğretim yılında vermiştir. .Okulumuz açıldığı günden bu yana öğrencilerin ilgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlamış,yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini amaç edinmiştir

 • Öğretmen :44
 • Öğrenci :623
 • Derslik :23
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Laboratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Ulaşım şehiriçi dolmuş hattıyla sağlanmaktadır
 • Saatler 08:00/15:45
Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi il içi ve ilçe içinde sportif,kültürel ve bilimsel yarışmalarda pek çok ödül almıştır.Açıldığı günden bu yana disiplin,başarı ve ciddiyet ilkesinden ödün vermemiştir. Okulumuz mezunlarının üniversiteye yerleşme oranları her yıl ortalama % 80 civarındadır. 10 dönüm üzerindeki bahçesinde dört kattan oluşan okulumuza her yıl 120 veya 150 kadar öğrenci kayıt yaptırmakta, 600 üzerinde öğrenci eğitim görmektedir.

Vizyon İçinde yaşadığımız y,y a yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslar arası standartlara uygun yabancı dil,teknoloji ve bireysel gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştirmek

Misyon Eğitimde kaliteyi artırmak öğrencilerin bireysel ilgi ve yeteneklerini gözönünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak yönetim ve öğretmenlerin becerilerini geliştirmek ve verimli olmak amacımızdır Başarılar
 • Tel 03226134649
 • Fax 03226123111
GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR CADDESİ NO55 CEYHAN/ADANA
  http://halilciftcial.meb.k12.tr
Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Halil Çiftçi Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Halil Çiftçi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi formaları, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum