Halil Çiftçi Anadolu Lisesi

Adana / Ceyhan

Bilgi Ekle
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
16
Yorum

Beğen

İl Adana
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.0387
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "80.0387".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
80.0387
2022
86.9652
2021
89.4541
2020
85.1597
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Eğitim öğretim faaliyetine Ceyhan Anadolu Lisesi olarak adım atan okulumuz Ceyhanın ilk Anadolu Lisesidir.Bugün eğitim görmekte olduğumuz binanın arsa sahiplerinin okul arsasını devlete hibe etmeleri sebebi ve hayırsever ailenin dedelerinin ismini yaşatmak için yapılan protokol gereği okulumuzun ismi yeni binamıza taşındıktan sonra Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz açıldığı ilk yıllarda beş yıllık ilkokul eğitimi üzerine girilen sınavdan sonra öğrenci kaydı almış,bu öğrencilerimiz hazırlık dahil olmak üzere okulumuzda yedi yıl süren bir eğitim almışlardır Okulumuz ilk mezunlarını 1995/1996 eğitim öğretim yılında vermiştir. .Okulumuz açıldığı günden bu yana öğrencilerin ilgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlamış,yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini amaç edinmiştir

Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi il içi ve ilçe içinde sportif,kültürel ve bilimsel yarışmalarda pek çok ödül almıştır.Açıldığı günden bu yana disiplin,başarı ve ciddiyet ilkesinden ödün vermemiştir. Okulumuz mezunlarının üniversiteye yerleşme oranları her yıl ortalama % 80 civarındadır. 10 dönüm üzerindeki bahçesinde dört kattan oluşan okulumuza her yıl 120 veya 150 kadar öğrenci kayıt yaptırmakta, 600 üzerinde öğrenci eğitim görmektedir.

Vizyon İçinde yaşadığımız y,y a yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslar arası standartlara uygun yabancı dil,teknoloji ve bireysel gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştirmek

Misyon Eğitimde kaliteyi artırmak öğrencilerin bireysel ilgi ve yeteneklerini gözönünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak yönetim ve öğretmenlerin becerilerini geliştirmek ve verimli olmak amacımızdır Başarılar

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR CADDESİ NO55 CEYHAN/ADANA

Tel: 03226134649

Fax: 03226123111

web: http://halilciftcial.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ile ilgili 16 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Obp 86.7 alınır mıyım

2023-06-24 17:40:19

Obp puanım 86.4 alınır mıyım

2023-06-23 18:54:29

2023 te obp puani yükselirmi

2023-06-05 23:21:30

Benim ortalamam 80 bu okula gelebirmiyim.

2022-06-08 18:17:41
Reklam

Benim şuana kadar 4 taktir 2 teşekkür aldım obs puanım 80 bu okula girebilirmiyim acaba

2022-06-02 20:25:15

Ortaokul boyunca takdir aldım.gidebilirmiyim

2021-07-03 02:49:18

Benim puanim 300 ama ortalamam 90 yüzdelik dilimim 36 gelebilir miyim? Biri cevap versin lütfen

2020-10-18 12:25:22

Ben her donem tesekkur aldim ama hic takdir alamadim bu okula dioloma notum yetermi 🙂

2019-03-27 20:50:16

Benim güzel, kaliteli okulum, ne güzel günler geçti. Bu okulun sınavsız değerlendirilmesi çok yanlış bence..

2019-02-13 21:20:12
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Preveze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 158

Yüreğir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Toros Tarım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 94

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi kaç puan 2024 80.0387
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://halilciftcial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Halil Çiftçi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız