Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03226134649
03226123111
Adres GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR CADDESİ NO55 CEYHAN/ADANA
MEB logo Adana / Ceyhan
Halil Çiftçi Anadolu Lisesi

http://halilciftcial.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Adana ili Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Halil Çiftçi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Taban Puanı 443.2800 -
2016 Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Taban Puanı
421.1815 15.2800

Eğitim öğretim faaliyetine Ceyhan Anadolu Lisesi olarak adım atan okulumuz Ceyhanın ilk Anadolu Lisesidir.Bugün eğitim görmekte olduğumuz binanın arsa sahiplerinin okul arsasını devlete hibe etmeleri sebebi ve hayırsever ailenin dedelerinin ismini yaşatmak için yapılan protokol gereği okulumuzun ismi yeni binamıza taşındıktan sonra Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz açıldığı ilk yıllarda beş yıllık ilkokul eğitimi üzerine girilen sınavdan sonra öğrenci kaydı almış,bu öğrencilerimiz hazırlık dahil olmak üzere okulumuzda yedi yıl süren bir eğitim almışlardır Okulumuz ilk mezunlarını 1995/1996 eğitim öğretim yılında vermiştir. .Okulumuz açıldığı günden bu yana öğrencilerin ilgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlamış,yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini amaç edinmiştir

  • Öğretmen :44
  • Öğrenci :623
  • Derslik :23
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Laboratuarı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Ulaşım şehiriçi dolmuş hattıyla sağlanmaktadır
  • Saatler 08:00/15:45
Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi il içi ve ilçe içinde sportif,kültürel ve bilimsel yarışmalarda pek çok ödül almıştır.Açıldığı günden bu yana disiplin,başarı ve ciddiyet ilkesinden ödün vermemiştir. Okulumuz mezunlarının üniversiteye yerleşme oranları her yıl ortalama % 80 civarındadır. 10 dönüm üzerindeki bahçesinde dört kattan oluşan okulumuza her yıl 120 veya 150 kadar öğrenci kayıt yaptırmakta, 600 üzerinde öğrenci eğitim görmektedir.

Vizyon İçinde yaşadığımız y,y a yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslar arası standartlara uygun yabancı dil,teknoloji ve bireysel gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştirmek

Misyon Eğitimde kaliteyi artırmak öğrencilerin bireysel ilgi ve yeteneklerini gözönünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak yönetim ve öğretmenlerin becerilerini geliştirmek ve verimli olmak amacımızdır Başarılar

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Halil Çiftçi Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03226134649
Okulun Faxı: 03226123111
Okulun Adresi: GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR CADDESİ NO55 CEYHAN/ADANA

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Halil Çiftçi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Halil Çiftçi Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Halil Çiftçi Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi yorumları, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi nerede?, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi formaları, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi adresi, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi başarıları, Halil Çiftçi Anadolu Lisesi Adana, Ceyhan Halil Çiftçi Anadolu Lisesi

google+ google+ google+