Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi

İstanbul / Silivri
Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 425.1097
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.14
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi İstanbul ili Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 425.1097 8.14
2018 344.6585 9.96
2017 463.8894 11.66
Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi Devlet-Vatandaş işbirliğiyle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayırsever Yaşar Ruhat Gümüş arasında, 12.09.1999 tarihinde imzalanan Okul Yapım Protokolü çerçevesinde inşaatına 12.08.1999 tarihinde başlanmış 13.08.2000 tarihinde bitirilmiştir.

Okulun adı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, değerli hayırseverin merhum babası ve annesinin isimleri Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi olarak verilmiştir.

Eğitim öğretime 2000-2001 öğretim yılında 76 öğrencisiyle başlanmıştır. Hayırseverin katkıları okulun iç donanımı sırasında da devam etmiş ve kısa sürede M.E.B . nın desteği yanında velilerimizin ve belediyemizin de katkılarıyla modern bir eğitim yuvası haline gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında yaptırılan Spor Salonu ile birlikte önemli bir eksiği daha tamamlanmıştır.

2000 yılında kurulan Hasan - Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi, Anadolu statüsünde bir ortaöğretim kurumudur. Okulun yerleşkesi İstanbul'un Silivri ilçesinde bulunmaktadır.

Gündüzlü olup karma eğitim vermektedir. Amaçları Türk milli eğitiminin genel amaçları yanında, öğrencileri ilgi, yetenek ve başarılarına göre, yüksek öğretim programlarına hazırlamak ve yabancı dili, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır. Yabancı dil İngilizce'dir.

Okulun 1 adet fizik laboratuvarı, 1 adet kimya laboratuvarı, 1 adet biyoloji laboratuvarı, 1 adet kütüphanesi, 1 adet kapalı spor salonu ve 1 adet kantini mevcuttur. Fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları; ilgili branşın gerektirdiği her türlü materyali barındıran modern çalışma merkezleri olup, her türlü teknolojik olanağa da sahiptir. Okul kütüphanesinde , okuma ve araştırma için her türlü elverişli koşul mevcut olup, burası da diğer bölümler gibi üstün teknolojiyle donatılmıştır. Kapalı spor salonu ise sporun her dalında öğrencilere geniş olanaklar sağlamaktadır.

Okulumuz 2016-2017 mezunlarının üniversite yerleştirme sonuçları yayınlandı. Buna göre sınava giren öğrencilerimizin %77.2´si istedikleri bir yüksek öğretim kurumuna yerleşti. Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi
 • Öğretmen :37
 • Öğrenci :530
 • Derslik :18
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler 09.00-16.05
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım Öğrenci servisleri ile sağlanmaktadır.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuz İstanbul´ un batı sınır ilçesi olan Silivri´ nin kuzey kesiminde Yeni Mahalle muhitinde bulunmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl´ e Uzaklık: 67 km. İlçe Merkezine Uzaklık:2km
Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi
 • Tel 02127278377
 • Fax 02127278377
Yeni Mah. Sait Girgin Cad. No23 Silivri/İstanbul
  http://hasgal.meb.k12.tr
Bu okula 79 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Silivri
Tel 02127278377
Fax 02127278377
Web http://hasgal.meb.k12.tr
Adres:

Yeni Mah. Sait Girgin Cad. No23 Silivri/İstanbul

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

244
Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi
 • Ümraniye/İstanbul
360
Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi
 • Başakşehir/İstanbul
550
Aziz Sancar Anadolu Lisesi
 • Sultanbeyli/İstanbul
304
Adile Mermerci Anadolu Lisesi
 • Zeytinburnu/İstanbul
260
Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi
 • Bakırköy/İstanbul

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi yorumları okuayabilir, Hasan-Sabriye Gümüş Anadolu lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum