Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi

Van / ipekyolu

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi
 • Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 180
Okulun Taban Puanı 393.7973
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.99
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 393.7973 8.99
2019 406.8321 11.46
2018 329.7356 13.10
2017 440.6588 19.73
2016 412.7201 17.31
Okulumuz 1970 yılında Orta Okul olarak eğitim öğretime açılmıştır. Okula İstiklal Savaşının önemli kahramanlarından Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir' in adı verilmiştir. Okulumuz 1993 yılında liseye dönüştürülmüştür. 1996 yılında okulun bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı lise açılmıştır.

Okulumuz, 23 Ekim 2011ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremlerde ağır hasar görmüş ve yıkılmıştır. Yıkılan okul binamızın yerine TeliaSonera firması tarafından yeni okul binamız yapılmıştır. Dolayısıyla okulumuzun Kazım Karabekir Anadolu Lisesi olan ismi TeliaSonera Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş fakat Kazım Karabekir Anadolu Lisesi olan ismi tekrar iade edilmiştir .

Okul binası, pansiyon ve spor salonu olmak üzere üç binadan oluşmaktadır. Okulun bahçesinde 1998 yılında temeli atılan spor salonu 2001 yılı şubatında bitirilmiş ve hizmete girmiştir. Sadece beden eğitimi derslerinde değil, aynı zamanda özel günler ve etkinliklerde de bütün okulumuzun bir arada olmasını sağlamaktadır. 1500 m2 oturumlu, 420 Seyirci kapasiteli, basketbol, voleybol, hentbol ve badminton gibi oyunlara uyumlu; scoreboard ve kurulan teçhizatlarla, resmi müsabakaların oynanabileceği bir spor salonu konumundadır. Spor salonumuzun içinde; iki adet soyunma odası, revir, hakem odası, üç çalıştırıcı odası bulunmaktadır.

Soyunma odalarında 24 saat sıcak su ile duş alma imkânı vardır. Spor salonumuzun aynı zamanda spor kulübümüzün idari binası olarak ta hizmet vermektedir. Okulumuzda bulunan spor salonu, hem okul hem de kulüp çatısı altında spor yapan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda bölge okullarının ve ildeki çeşitli müsabakalara (badminton, folklor, futbol, basketbol, voleybol) ev sahipliği yapmaktadır.

 • Derslik :24
 • Toplantı Salonu :1
 • BT Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :2
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Pansiyon Bilgileri: Pansiyonlu(toplam kontejan:123, bu seneki boş kontejan:40)
 • Saatler: 08.00-15.20
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: Yok
 • Yabancı Dil: İngilizce,Almanca
 • Adres - Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Cad. Kazım Bey Sok
 • Ulaşım Belediye otobüsü,Halk otobüsü,Minibüs
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Edremit´e uzaklık 19 dk.(17 km), Hacıbekir Mah.ne uzaklık 13 dk.(4.9 km), Bostaniçi mah.ne uzaklık 17 dk.(5.5 km) Kalecik´e uzaklık 13 dk.(7.6 km), Süphan mah.ne uzaklık 15 dk.(7.9 km)

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Cad. Kazım Bey Sok

Tel: 04322161150

Fax: 04322161774

web: http://vankazimkarabekir.meb.k12.tr

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 47

Van Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 46

İpekyolu İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Tuşba Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Erciş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vankazimkarabekir.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi yorumları okuyabilir, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız