Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04322161150
04322161774
Adres Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Cad. Kazım Bey Sok
MEB logo Van / ipekyolu
Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi

http://vankazimkarabekir.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 329.7356
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Taban Puanı 329.7356 -
2017 Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Taban Puanı 440.6588 19.7300
2016 Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Taban Puanı
412.7201 17.3100

Okulumuz 1970 yılında Orta Okul olarak eğitim öğretime açılmıştır. Okula İstiklal Savaşının önemli kahramanlarından Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir' in adı verilmiştir. Okulumuz 1993 yılında liseye dönüştürülmüştür. 1996 yılında okulun bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı lise açılmıştır.

Okulumuz, 23 Ekim 2011ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremlerde ağır hasar görmüş ve yıkılmıştır. Yıkılan okul binamızın yerine TeliaSonera firması tarafından yeni okul binamız yapılmıştır. Dolayısıyla okulumuzun Kazım Karabekir Anadolu Lisesi olan ismi TeliaSonera Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş fakat Kazım Karabekir Anadolu Lisesi olan ismi tekrar iade edilmiştir .

Okul binası, pansiyon ve spor salonu olmak üzere üç binadan oluşmaktadır. Okulun bahçesinde 1998 yılında temeli atılan spor salonu 2001 yılı şubatında bitirilmiş ve hizmete girmiştir. Sadece beden eğitimi derslerinde değil, aynı zamanda özel günler ve etkinliklerde de bütün okulumuzun bir arada olmasını sağlamaktadır. 1500 m2 oturumlu, 420 Seyirci kapasiteli, basketbol, voleybol, hentbol ve badminton gibi oyunlara uyumlu; scoreboard ve kurulan teçhizatlarla, resmi müsabakaların oynanabileceği bir spor salonu konumundadır. Spor salonumuzun içinde; iki adet soyunma odası, revir, hakem odası, üç çalıştırıcı odası bulunmaktadır.

Soyunma odalarında 24 saat sıcak su ile duş alma imkânı vardır. Spor salonumuzun aynı zamanda spor kulübümüzün idari binası olarak ta hizmet vermektedir. Okulumuzda bulunan spor salonu, hem okul hem de kulüp çatısı altında spor yapan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda bölge okullarının ve ildeki çeşitli müsabakalara (badminton, folklor, futbol, basketbol, voleybol) ev sahipliği yapmaktadır.

Okulumuzun pansiyonu, Kasım 2009 da hizmete başlamıştır; 176 öğrenci kapasiteli ve odasistemine sahiptir; 4,6 ve 8 kişilik odalardan oluşmaktadır.

VİZYON Öğrencilerimiz; kendine güvenen, yeteneklerinin farkında ve bu özelliklerini kullanabilen, yeniliklere açık, kendisi ve çevresiyle barışık, kültürel değerlerine saygılı öğrenciler olsun. Öğretmenlerimiz de her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalışsın.

MİSYON "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" şiarıyla her durumda öğrenmeye hazır, hayat boyu öğrenme yetisine sahip, araştırmacı, okuma becerisini geliştirmiş, ufku geniş öğrenciler; yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 • Öğretmen Sayısı : 55
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 880
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.30-15.30
 • Derslik Sayısı : 26
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce,Almanca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Avrupa Birliği Öykü Yarışması Van İl Birinciliği (Sınırsız Dünya - Meltem GÖRÜRÜM) Okulumuz Kız-Erkek Tenis Takımı ilimizi Antalya´da Türkiye birinciliğinde temsil ettiler. Bursa´da yapılan Türkiye Satranç Turnuvası´nda Van ilimizi okulumuz öğrencisi Seyithan TURAN temsil ederek 20 finalist arasına girmiştir. Kulüpler düzeyinde Genç Erkekler Van il birincisi Siirt Grup Müsabakaları birincisi Nevşehir Kulüplar arası yarıfinal müsabakalarında Türkiye yarıfinal müsabakaları dördüncüsü olmuştur. 2008-2009 Başarılarımız
 • Güreş Takımı Halinde İl Birinciliği
 • Voleybol Erkekler İl Birinciliği
 • Tenis Erkekler İl Birinciliği
 • Basketbol Erkekler Bölge İkinciliği
 • Voleybol Kızlar Bölge İkinciliği
 • Voleybol Kızlar İl Birinciliği
 • Tenis Kızlar İl Birinciliği
 • Hentbol Erkekler İl Üçüncülüğü
 • Basketbol Erkekler İl Birinciliği
2009-2010 Başarılarımız
 • Genç Erkekler Basketbol Van İl İkinciliği
 • Genç Erkekler Voleybol Van İl Dördüncülüğü
 • Genç Kızlar Voleybol Van İl Üçüncülüğü
 • Genç Kızlar Tenis Van İl Birinciliği
 • Genç Kızlar Ferdi Kros Van İl Birinciliği
 • Genç Erkekler Satranç Van İl Birinciliği
 • Genç Erkekler Tenis Van İl Birinciliği

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin başarılarını, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04322161150
Okulun Faxı: 04322161774
Okulun Adresi: Hafiziye Mah. Kazım Karabekir Cad. Kazım Bey Sok

Bu okula 7 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Van Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi taban puanı 2019 , Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi yüzdelik dilimi, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi yorumları, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi nerede?, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi üniversite başarısı, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi formaları, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi adresi, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi başarıları, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi Van, ipekyolu Kazım Karabekir Anadolu Lisesi lisesi

google+ google+ google+