Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0(432) 216 48 69
0(432) 210 18 21
Adres Selimbey Mah. Melen Cad. Kale Yolu Üzeri Nene Hatun 1.Sok. No15 İpekyolu/ VAN
MEB logo Van / ipekyolu
Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi

http://sealvan.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı 385.8814 -
2016 Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Taban Puanı
339.2133 36.8500

Selahaddini Eyyubi Anadolu lisesi 2005-2006 eğitim-öğretim yılında faaliyete girmiştir. Adını Kudüs fatihi Selahaddini Eyyubi´den almıştır. 2012-2013 eğitim öğretim yılından Anadolu lisesleri kapsamına alınmıştır.

Okulumuz bodrum katı, Zemin kat, 1.kat, 2. kat ve 3.kattan oluşmaktadır.

Eğitim öğretimi sürdürmekte olduğumuz okul binamız 5 katlı tek blok halinde olup, 36 derslik, 2 laboratuar, 1 adet konferans salonu, Resim atölyesi, Sosyal bilgiler odası, Müzik Odası ile 18.000 metrekarelik bahçe içerisinde yer almaktadır.

Eğitim durumu: Milli eğitim bakanlığının yeni müfredat sistemine göre 4 yıllık lise öğrenimi vermektedir.

Okulumuzda Müdür, 3 müdür yardımcısı, 3 Rehberlik Servisi (1 Bayan 2 Erkek Rehber Öğretmen), 66 Öğretmen, 1 Memur, 3 Hizmetli personel ile hizmet vermektedir. Okulumuzda Türkçe-Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce alanları mevcuttur.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden değerlerinin yaşayan ve yaşatan hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral ve değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, öz güvenli olmalarını, Çevresiyle iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmaları, Çağın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmeleri, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.
 • Öğretmen :70
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :1202
 • Derslik :39
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Ders Başlama: 08:00 Ders Bitiş : 14:50
2005 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuz 1600 metrekare üzerine kurulu tek blok ve 4 kattan ibarettir. Ayrıca 2011 yılında tamamlanan ve bölgenin en büyük konferans salonu hizmete girmiştir. 1 BTS sınıfı, 1'er adet Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarları, resim atölyesi, müzik sınıfı, 287 kişilik çok amaçlı salon, 1 kütüphane, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv odası, 1 öğrenci kantini, 1 fotokopi odası, 3 rehberlik odası, 1 memur odası, 1 hizmetli odası, 1 teknisyen odası bulunmaktadır. Okulumuzda; 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 67 öğretmen, 3 bekçi, 2 hizmet personeli bulunmaktadır.

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0(432) 216 48 69
Okulun Faxı: 0(432) 210 18 21
Okulun Adresi: Selimbey Mah. Melen Cad. Kale Yolu Üzeri Nene Hatun 1.Sok. No15 İpekyolu/ VAN

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Van Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi yorumları, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi nerede?, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi formaları, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi adresi, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi başarıları, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Van, ipekyolu Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi

google+ google+ google+