Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi

Van / ipekyolu

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi
 • Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı 403.7861
Güncel Yüzdelik Dilimi 7.21
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 403.7861 7.21
2019 421.3403 8.78
2018 342.5356 10.37
2017 457.9077 13.80
2016 431.2835 12.91
Okulumuz ilk olarak 2006 yılında Van Anadolu Lisesi olarak Van Merkez Selahattin Eyyübi Lisesi bünyesinde eğitim ve öğretime başlamıştır. 2006 yılında ise İlimizin sayılı iş adamlarından aynı zamanda Van Milletvekili Kayhan TÜRKMENOĞLU'NUN babası adına yaptırdığı binaya taşınmış ve Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi adını almıştır.Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Meteoroloji Caddesi üzerinde bulunan okulumuz toplam 16 derslikli olup,fizik-kimya-biyoloji laboratuarları, bilgisayar laboratuarı, çok amaçlı salon ve kütüphanesi ile ilimizin daha şimdiden sayılı Anadolu Liseleri arasındaki yerini almıştır.

Halen, okulumuz, bir müdür, iki müdür yardımcısı, 32öğretmen, 5personel ile geleceğimizin umutları olan gençlerimize hizmet vermektedir. Okulumuz bünyesinde 578 öğrenci öğrenim görmektedir.

Van ilinin en önemli kültür merkezlerinden biri olmaya aday okulumuzun çeşitli spor dallarında takımları mevcuttur.Ayrıca okul Edebiyat Topluluğu'nun çıkardığı Aşiyan adlı okul dergimizle okul dergiciliği alanında önemli bir başarıya imza atılmıştır. Şiir-kompozisyon yarışmaları düzenlenerek dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir.

Yıl içinde yapılacak olan şiir dinletisi, moral gecesi, seminerler ve tiyatro için çalışmalar devam etmektedir.

Son olarak; okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin ilk yılda üniversiteye yerleşme oranı yaklaşık % 35'i civarındadır. Elbette bu başarı oranını yeterli bulmuyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki Van Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve velilerimizin iş birliği ile daha güzel yarınlara ve başarılara ulaşacaktır.

 • Derslik :17
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • Kütüphane :1
 • Saatler : 08.00 - 15.05
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • Isınma : Doğalgaz
 • Yerleşim Yeri : Seyit Fehim Arvasi Mh. Meteoroloji Cad, 65100 İpekyolu/VAN
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Merkez

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: S.FEHİM ARVASİ MAH.METEOROLOJİ CAD. NO1 MERKEZ/VAN

Tel: 0(432) 210 20 55

Fax: 0432 210 20 55

web: http://vanntal.meb.k12.tr

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 47

Van Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 46

İpekyolu İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Tuşba Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Erciş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vanntal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız