Mehmet Baydar Anadolu Lisesi

İstanbul / Avcılar

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 121
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Avcılar
OBP Puanı (*) 89.9751
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi İstanbul ili Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Baydar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.9751". Mehmet Baydar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
MEHMET BAYDAR LİSESİ 2008 yılı içinde eğitim öğretime açılmış bir kurumumuzdur.

2008/2009 Eğitim-Öğretim yılı 691 öğrenci ile öğretim çalışmalarına başlamıştır. İlk iki yıl tam gün eğitim yapan kurumumuz, 2010/2011 öğretim yılından itibaren öğrenci mevcudunun 1600 üzerine çıkmasıyla ikili öğretim yapmaya başlamıştır. Okul 2013/2014 Eğitm-Öğretim Yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak hizmet verecektir.

Okulumuz Avcılar Hükümet Konağı´nın yaklaşık 200m deniz yönünde yer almaktadır. Yenibosna-Metro ve Avcılar Kampüs metrobüs istasyonundan kalkan AMBARLI-SİTELER belediye otobüsleri okulumuzun önünden geçmektedir. Ayrıca Avcılar Metrobüs durağından kalkan dolmuşlar da mevcuttur Sportif ve kültürel alanlarda başarı gösteren öğrencilerimiz ve kazandıkları dereceler ana sayfa "Başarılarımız" bölümünde ayrıntılı olarak yer almaktadır Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Baydar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
Mehmet Baydar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Avcılar
  İlçe

Adres: Ambarlı Mh. Mezarlık Sk. No 37 Avcılar / İSTANBUL

Tel: 02125095590

Fax: 02125095591

web: http://mbl.meb.k12.tr

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi ile ilgili 121 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mbal 2021 22 9.sınıf]

Okul güzel bu sene en düşük 89 la almış aınıflar temiz müdürü hocaları falan çok iyi serseri tayfası falan yok akıllı tahta falan bodrum katta spor aletli oda mescit soyunma adası falan var güzel büyük bir kütüphaneleri büyük bi kantin var ama genede yetersiz okulun tek sıkıntısı çokkk kalabalık lgs den düşük alan hiç düşünmeden ilk tercihine yazabilir

2021-09-18 23:12
 
0
 
0
[mball]

Avcılarda en iyi lise olabilir. Öğretmenlerin çoğu ilgili ve güzel ders anlatıyor. Okul forması siyah kot ve siyah lakos. Okula ulaşım minibüs ve otobüsle sağlanabilir. 2021de 89 ortalama ile kapattı. Avcılarda sınavsız alan ve puanı en yüksek olan okul şuan mehmet baydar. Lgs kazanamadıysanız güzel bir seçenek. Spor salonu yok. Bodrum katında soyunma odası,müzik odası ve spor aletlerinin olduğu bir oda var. Kantin okuldan girince hemen içerde. Ama bu yıl okulun arka bahçesine yeni kantin yaptılar..

2021-08-30 18:46
 
0
 
0
[00000]

birisi okuldan bahsedebilir mi imkanlar dersler sosyal ortam kurallar kıyafet öğretmenler vs.

2021-07-18 12:51
 
0
 
0
[2006´lı]

LGS´den felç çıkan kardeşim...
Gel,Gel...
Sen de hoşgeldin...

2021-07-05 14:47
 
0
 
0
[Fatma]

Okulda okuyanlar nasıl bir yer olduğundan bahsedebilirmi çevresi nasıl öğretmenleri nasıl vs

2021-07-05 14:25
 
0
 
0
[Elaaa]

Bnim obp puanim 84 devamsizligim yok okula gelebilme şansım varmidir acaba

2021-07-02 10:58
 
0
 
0
[nehir]

benim obp puanım 96 sizce bu okula gelerek hata mı yapmış olurum

2021-06-30 17:54
 
0
 
0
[dilara ]

2021 Boş kontenjan sayısı nedir lütfen cevap verir misiniz

2021-05-30 18:16
 
0
 
0
[Selim]

Merhaba benim 6,7,8 in ortalamsi 89.3178 mehmet baydar ile evimin uzaklığı 9 dk ve hiç devamsızlığım yok sizce mehmet baydara girebilirmiyim? yazarsanız çok sevinirim :)

2021-05-20 23:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Baydar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Baydar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Baydar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Baydar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Baydar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Baydar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız