TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

İstanbul / Ataşehir

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
 • TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 121
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Ataşehir
OBP Puanı (*) 84.1704
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) TEB Ataşehir Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.1704". TEB Ataşehir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi 1997 yılında T. Emlak Bankası tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır.

Okulumuz; Kütüphane-Biyoloji-Fizik-Kimya laboratuvarları , Sosyal Bilimler Laboratuvarı, açık ve kapalı spor kompleksi, bahçe düzenlemeleri yapılarak 160 öğrenci ile 1997/1998 Öğretim yılına hazır hale getirilmiştir.

Bugün okulumuzda 1200 öğrenci, 61 öğretmen, 32 dersliğin yanı sıra;  Bilgi Teknolojisi,  Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı, Kapalı Spor salonu,  Kütüphane ve Konferans salonu gibi öğrencileri araştırma ve uygulamaya yönelten birimlere sahiptir.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TEB Ataşehir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe

Adres: Atatürk Mah. 3. Cadde No 6 Mozaik Çarşı Karşısı 34758 Ataşehir/İstanbul

Tel: 02164553660

Fax: 02164553661

web: http://tebaal.meb.k12.tr

TEB Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili 121 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ozlem]

Sayın
Son güncellemesi yapılan okul cikis saatinin 20:15 gibi çok geç bir saate alınması hem öğrenciler hem de öğretmenler için hiç de uygun bir saat olmadığı fikrindeyiz. Çocukların eve geç gelmeleri ders çalışmalarıni ve motivasyonlarini olumsuz etkileyecektir. Önümüzde hava şartlarının kötülesmesini ve havaların erken kararmasını dikkate alırsak , çıkışların eski saatlerine alınması gayet akıllı bir davranış olacaktır. Şikayetimi Cimer´e de iletmiş olarak, konu hakkında gereğinin yapilmasi konusunda yardımlarınızı rica ederim.
Saygilarimla

2021-09-26 21:54
 
0
 
0
[Ceyhan ]

Lütfen okul saatlerini düZeltin akşam saat 8 çıkan cocuk eve kaç ta gelip dinlenip ders çalışacak eski ki saatler daha maküldü

2021-09-25 19:04
 
0
 
0
[Süheyla]

Lütfen okul çıkışı saatlerini yeniden 18.30 yapın çünkü pislik bir mühütte oturuyoruz akşam 21.00 da ailece yürünmüyor bile ben 14 yaşındaki genç kızı nasıl bu saatte eve gelecek. ne zaman dinlenecek ve ne zaman yazılılarına çalışacak ne zaman uyuyacak.lütfenn

2021-09-25 15:17
 
0
 
0
[sudee]

88 le girdim 3. tercihimdi bakalim artik 6 eylulu bekliyorum

2021-08-30 00:24
 
0
 
0
[Dilek]

Merhaba teb ataşehir anadolu lise si duz lisemi yoksa lise biri bitince bolum seciliyormu

2021-07-28 22:16
 
0
 
0
[Selin]

Obpm 87 mustafa kemal istiyordum tebe düştüm

2021-07-27 13:25
 
0
 
0
[Üzgünnn]

Bu okulu hiç istemiyordum 88 ile girdim :(
Nakil deniyeceğim

2021-07-26 16:20
 
0
 
0
[Çiğdem ]

Bu yıl okul kaç ortalama ile kapatmış? Bilen yazabilir mi?

2021-07-26 12:56
 
0
 
0
[Berra]

Arkadaşlar lütfen çok acil cevap verebilir misiniz obp 85 bu okula yürüyerek 30 dakika girme ihtimalin var mı liüfen çok acil biriniz cevaplasın

2021-07-24 18:15
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TEB Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TEB Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tebaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TEB Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TEB Ataşehir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TEB Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TEB Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız