Ataşehir Anadolu Lisesi

İstanbul / Ataşehir

Ataşehir Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 543
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.4074
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ataşehir Anadolu Lisesi İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ataşehir Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ataşehir Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.4074".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.4074
2021
94.9157
2020
92.6971
Ataşehir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ataşehir Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ataşehir Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Ataşehir Anadolu Lisesi Prof. Faik Somer Lisesi adı altında 1988 yılında rahmetli Prof. Faik Somerin anısına eşi Sayın Nazlı Somer tarafından yaptırılan binada faaliyete başlamıştır. 1992 yılında artan ihtiyaç nedeni ile Sayın Nazlı Somer tarafından okulumuz eski binasına bir kat daha ilave yaptırılarak zemin artı iki kat olarak eğitim öğretime devam edilmiştir. Bu yıllarda genel lise ve yabancı dil ağırlıklı lise olarak eğitim öğretime devam edilmiştir.      

Okulumuz 2005 2006 eğitim öğretim yılından itibaren statü değiştirmiş ve Adı Prof. Faik Somer Anadolu lisesi olmuştur. 2008 2009 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını vermiş, bu mezunlarını Üniversiteye yerleştirme oranı %85 olarak gerçekleşmiştir.

    2010-2011 eğitim öğretim yılında okulumuzun binası ve adı değişerek Ataşehir Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzun yeni binasında 40 derslik, ayrı ayrı fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, 5 idareci odası, bodrum katında kullanılabilecek geniş alanlar, bağımsız küçük bölümler, çatı katında küçük halı saha, öğretmenler odası, hizmetli odası ve memur odası bulunmaktadır.
Ataşehir Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Ataşehir Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Ataşehir Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2016 Başarı Durumu 2015 Başarı Durumu
2014 Başarı Durumu 2013 Başarı Durumu

Ataşehir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ataşehir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Uzay Sok. No1 Ataşehir/İSTANBUL

Tel: 216-5734328

Fax: 2165732712

web: http://atasehiranadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili 543 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Zeynep]

Arkadaşlar ben seneye bu okula gelmeyi düşünüyorum okulu ćok begendim çok güzel

2023-01-28 15:04
 
0
 
0
[6 sınıf mağduru]

obp 90,2363 girebilirmiyim? giremezsemde düşer mi acaba lütfen cevap verin:(

2023-01-04 15:43
 
0
 
0
[Nakil ]

11. Sınıf olarak nakil yapmak istiyorum. 11. Sınıf için kaç ortalama istiyorlar acaba? Bildiğim kadarıyla yerel yerleştirmede bir önceki sınıfın ortalaması baz alınıyor herhalde, doğru mu pek bilemiyorum ama

2022-12-09 22:00
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Sizce Rezan Has Anadolu Lisesi mi Ataşehir Anadolu Lisesi mi? Nakil aldırmayı düşünüyorum, kafam biraz karışık. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

2022-11-21 10:51
 
0
 
0
Reklam
[Ssssss]

Okulun durumu nasıl en son baya bi kişi aldılar diye duymuştum yani sınıflar kaç kişilik (11. Sınıflarda) ve EA için gelmek istiyorum 11. Sınıfım EA hocaları iyi mi

2022-10-12 18:44
 
0
 
0
[AAL´da öğrenci]

Merhabalar bu yazıyı hem okula kayıt olmak isteyenlere hem de burada okulun başarısını,sosyal faaliyetlerini,ulaşımını ve verilen eğitimin kalitesini sormak yerine ´´ben boyalı saçla gelirsem sorun olur mu?´´, ´´ben pantolon yerine başka bir şey giysem sorun olur mu?´´ veya ´´okulda telefon yasak mı?´´ gibi sorular sormuşsunuz.Arkadaşlar siz okula kendi eğitiminizi geliştirmek için mi geliyorsunuz yoksa burada nasıl bir ortamla 4 seneyi kafam rahat bitiririm diye mi geliyorsunuz çünkü eğer öyleyse burayı yazmayın gidin çok daha az puan isteyen veya düşük yüzdelik dilimi isteyen bir liseye gidin,hem burada kaliteli eğitim görmek isteyenlerin isteğini kursağında bırakmayın hem de başka okula gidip genel geçer bir eğitim görün(diğer okulların yorumlarına bakıyorum ne güzel sorular sormuşlar,buraya bir giriyorum sanki ev ilanı yorumları okuyormuşum gibi hissediyorum).Okula gelmek isteyen öğrencilere şunu söyleyebilrim eğer amacınız gerçekten iyi bir üni ise ve LGS puanınız düşük geldiyse burada bir şeyler başarabilirsiniz çünkü burada kavga vb. şeyler yok ve hocaların da birçoğu kaliteli (hocalar da sizin çalışma seviyenize göre çalışmalar yapıyor) ayrıca şunu da eklemek istedim, bu sene bir Özyeğin Üniversitesi hukuk,İTÜ makine mühendisliği kazanan olduğu açıklandı,bu kadarı sizin için yeterli olmuştur umarım

2022-09-12 19:30
 
0
 
0
[Tabi efm]

Ben b subesindeydim tekrardan baktim ebadan k ye almislar neden degisti?

2022-09-09 19:27
 
0
 
0
[öģrencii]

okulda siyah tayt giyebiliyormuyuz????

2022-09-08 21:20
 
0
 
0
[Ceren.]

okul ilk gunu forma mi giyilecek bilgisi olan var mi

2022-09-08 20:34
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 78

Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 268

Plevne Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 327

Abidin Nesimi Fatinoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 112

Halit Armay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 50

Yenidoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Ataşehir Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.4074
Ataşehir Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ataşehir Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ataşehir Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ataşehir Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ataşehir Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://atasehiranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ataşehir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız