Ataşehir Anadolu Lisesi

İstanbul / Ataşehir

Ataşehir Anadolu Lisesi
 • Ataşehir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 417
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Ataşehir
OBP Puanı (*) 94.9157
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ataşehir Anadolu Lisesi İstanbul ili Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ataşehir Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ataşehir Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.9157". Ataşehir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ataşehir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Ataşehir Anadolu Lisesi Prof. Faik Somer Lisesi adı altında 1988 yılında rahmetli Prof. Faik Somerin anısına eşi Sayın Nazlı Somer tarafından yaptırılan binada faaliyete başlamıştır. 1992 yılında artan ihtiyaç nedeni ile Sayın Nazlı Somer tarafından okulumuz eski binasına bir kat daha ilave yaptırılarak zemin artı iki kat olarak eğitim öğretime devam edilmiştir. Bu yıllarda genel lise ve yabancı dil ağırlıklı lise olarak eğitim öğretime devam edilmiştir.      

Okulumuz 2005 2006 eğitim öğretim yılından itibaren statü değiştirmiş ve Adı Prof. Faik Somer Anadolu lisesi olmuştur. 2008 2009 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını vermiş, bu mezunlarını Üniversiteye yerleştirme oranı %85 olarak gerçekleşmiştir.

    2010-2011 eğitim öğretim yılında okulumuzun binası ve adı değişerek Ataşehir Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzun yeni binasında 40 derslik, ayrı ayrı fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, 5 idareci odası, bodrum katında kullanılabilecek geniş alanlar, bağımsız küçük bölümler, çatı katında küçük halı saha, öğretmenler odası, hizmetli odası ve memur odası bulunmaktadır.

Ataşehir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ataşehir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe
Ataşehir Anadolu Lisesi
Ataşehir Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ataşehir
  İlçe

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. Uzay Sok. No1 Ataşehir/İSTANBUL

Tel: 216-5734328

Fax: 2165732712

web: http://atasehiranadolulisesi.meb.k12.tr

Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili 417 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hmm....]

Konuya bende yorumumu katayım bari şimdi olay kesinlikle klişe olacak ama sizin nasıl görmek isteğiniz ile alakalıdır. Siz kötülemek isterseniz kötü görürsünüz veya tam tersi. Dürüst olmak gerekirse AAL düz bir okul Habire Yahşi de aynı Ataşehir normalde nitelikli seçilmesi lazımdı fakat okul çok büyük ve kalabalık nitelikli okullar kalabalık olmaz ataşehir anadolu gerçekten kalabalık en son 1600 kişiyi aştılar ama okulda büyük bazı sınıflar küçük ama habire yahşi benim gördüğüm kadarı ile aynıydı vs vs yani olay şöyle aynı niteliğe sahipler nitelikli olsun lgs iyi ise habire yahşi kötü ise ataşehire gelin kafaya takmayın

2021-10-23 19:21
 
0
 
0
[sıktı]

Cidden sıktı artık ya. Şu okul karalama işlerinden vazgeçin. Habire Yahşi´nin sorubak sayfasında AAL´nin daha iyi olduğu yönünde birisi yorum atmış, diğer avukatı da buraya gelip içini rahatlatmış. İyice saçmalamaya başladınız yine.

2021-10-22 19:58
 
0
 
0
[Liseli]

Ataşehir anadolu ve Habire Yahşi anadolu birbiri ile yarış halinde ikisinin de hocalarını görmüş biri olarak söylüyorum kesinlikle habire yahşi açık ara önde ayrıca ortam olarak bakınca da ataşehir anadolu daha kötü hatta baya kötü çünkü 94 üstü herkes alınıyor. O obp puanlarında o kadar çok torpil yapılıyor ki. Habire yahşide de var abuk sabuk tipler ama ataşehir anadoluda olduğu kadar değil sadece bilgilendirme yaptım fikrimi söyledim🌞

2021-10-19 22:56
 
0
 
0
[New..]

Şuanda Ataşehir İlçesinde en iyi eğitim veren okul habire yahşi de ki karışıklıklar malum bence Ataşehir Anadolu güzel istanbul standartları üstünde bir okul ama çok sade yani bazı arkadaşlarda demiş sadece okumak için var aktivite yok yani ama eğitim olarak bakıyoruz olaya o yüzden Ataşehir en iyi okul müdür yardımcıları olsun öğretmen kadrosu gayet iyi sözel tarafa belki daha iyi hocalar gelebilir gençleştirme yapılabilir ama hocalarımızda tecrübeli yani olayı toparlarsak ataşehirde yaşıyorsanız gelebileceğiniz en iyi okul ha ama imkan olarak rotary sadece belki ataşehirden iyidir

2021-10-18 21:40
 
0
 
0
[10cpt]

Alttaki arkadaşa biraz hak veriyor olabilirim. Öğretmenler gerçekten iyiler. Deneyimli, sınav bilincinde ve öğretme istekli azimliler. Öğrenci profili ise karışık diyebiliriz, azimli olan da var biraz daha serbest olan da. İşinize bakıp, notlarınızı yüksek tutup dersi derste dinlerseniz başarıya ulaşırsınız.

2021-10-11 22:14
 
0
 
0
[.....]

Okul öğretmenleri çok iyi ama öğrencileri garip yani 10.sınıfta garip 9 da garip yani bunlar nasıl 90 üstü ortalama yaptı diyeceğiniz tipler okul yönetimi çok disiplinli kardeşim 9.sınıf pek memnun değil ortamından bende öyle çok değilim ama eğitimi dedigim gibi güzel sadece biraz tempolu geçiyor bahçesi çok sade yani okul şöyle özetleyeyim okumak isterseniz azim gösterirseniz ortamına uymazsanız gerçekten başarılı olacaksınız

2021-10-10 18:38
 
0
 
0
[kimse]

arkadaşlar 10. sınıfım kontenjan olursa bu okula girmek istiyorum obp puanıyla mı alınıyor yoksa 9. sınıf puani mi benim 9. sınıf puanım 84 girebilir miyim acaba?

2021-10-10 04:44
 
0
 
0
[öğrenci]

arkadaşlar nakil yaptırmak istiyorum ortalamam 94.8665 çıkar mı

2021-09-29 17:19
 
0
 
0
[9.sinif]

Arkadaşlar bizim bazı derslerin öğretmenleri yok herkes aynı mı? 4 ders yok

2021-09-09 13:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ataşehir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://atasehiranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ataşehir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ataşehir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ataşehir Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız