Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 48
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 96.0705
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.0705".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
96.0705
2021
96.1000
2020
95.6311
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2000-2001 Ders yılı başında Bakanlığımızın onayı ile Kız Lisesi özelliği kaldırılarak, Atatürk Lisesi adı verilmiş ve karma eğitime geçmiştir. Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 05.07.2005 tarih ve 7374 sayılı Oluru ile okulumuz, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesine dönüştürüldü. Halen okulumuz Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir.
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yirmiikigün Mahallesi Haydarbey Liva düğün salonu yanı 91008. Sokak No 4 Onikişubat Kahramanmaraş

Tel: 3442236960

Fax: 3442217612

web: https://kmarasataturkal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 48 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[zümrüt ]

okul puanı ne kadar yüksek olursa olsun niteliksiz bir okul okulda boş kontenjan olduğu ve tercih edilmediği sürece obp si 50 olan bir öğrenci bile gelebilir. bu okulda okuyan insanların yarısı özel okulun şişirme notlarıyla bir kısmı öğretmen çocuğu olup şişirme notlarla birlikte çok az bir kısmı kendi emeği ve başarısıyla not ortaması yapan öğrencilerden oluşur. hedefiniz tıp fakültesi yada diş hekimilği fakültesi gibi yüksek puanlı bölümlerse kesinlikle tercih etmiyorum. nakil aldırıp kaçabildiğim için mutluyum. okulun eski kadrosuda kalmadı. tercih eden veli ve öğrencilere fikir oluşması için yaptığım bu yorum inşallah yararlı olmuştur.

2021-08-04 12:22
 
0
 
0
[HOCALAR]

Arkadaslar öncelikle herkeze insallah iistedigi lise gelir rabbimde allah gönlünöze göre versin
ama okulun opb poanı 97,063 yani yoruma yazan arkadasların hiç birine bu okul gelmez eyer lgs poanınız
450-470 poanları arasındaysa gelir

2021-07-23 14:00
 
0
 
0
[Birsen Nur Kaplan]

bu okulun yurdu yok ama yanında bir yurt var orda kalıp okula gidebilirsiniz benim ortalaman 92

2021-07-14 21:25
 
0
 
0
[Eyüp ]

puanım bu 94.4269 gelir inşallah

2021-07-07 12:26
 
0
 
0
Reklam
[Merve]

Ortalamam 95, 1988 bu okul gelir mi ?( Evime yakın)

2021-07-05 14:21
 
0
 
0
[isimsiz]

yurdu var mi bilen soyleyebilir mi acaba?

2021-06-30 11:27
 
0
 
0
[İsimsiz]

Dil bölümü var mı

2021-06-17 14:12
 
0
 
0
[Hatice Sevgi ]

İbrahim;
453 puanla çok daha iyi liselere gidebilirsin . Mesela Kahramanmaraş tobb fen lisesi veya Kahramanmaraş fen lisesi bunlar çok iyi liseler

2021-06-15 15:43
 
0
 
0
[İsimsiz ]

Benim ortalamam 94,95 yapıyor bu okul gelirim acaba merak ettim

2021-06-07 21:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Büyükkızılcık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

19 Mayıs Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Onikişubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Kavlaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 96.0705
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kmarasataturkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız