Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi
 • Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 26
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Onikişubat
Başarı Puanı (OBP) 95.6311
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2000-2001 Ders yılı başında Bakanlığımızın onayı ile Kız Lisesi özelliği kaldırılarak, Atatürk Lisesi adı verilmiş ve karma eğitime geçmiştir. Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 05.07.2005 tarih ve 7374 sayılı Oluru ile okulumuz, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 'ne dönüştürüldü. Halen okulumuz Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir.

VİZYON Dünya standartlarında bir eğitim vererek ülkemizdeki ve dünyadaki en iyi üniversitelere her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren, adından sürekli başarılarıyla söz ettiren, İlköğretim sonrası tercih edilen, örencilerini hayatın her yönüne en iyi şekilde hazırlayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesinin gelişmesi yolunda gayret göstermeyi borç bilen öğrenciler yetiştiren paylaşımcı bir kurum olmak.

MİSYON Öğrencilere; Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda bir eğitim vermek suretiyle, evrensel hukuka, demokrasi ve insan haklarına saygılı bireyler yetiştirerek öğrencileri hayata ve yükseköğretime hazırlamak,
 • Öğretmen Sayısı : 49
 • Öğrenci Sayısı : 750
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:30
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 1. 2015 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi %60 İncele
 2. 2016 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yirmiikigün Mahallesi Haydarbey Liva düğün salonu yanı 91008. Sokak No 4 Onikişubat

Tel: 3442236960

Fax: 3442217612

web: http://kmarasataturkal.meb.k12.tr

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 26 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kmarasataturkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız