Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi
 • Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 95.6311
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2000-2001 Ders yılı başında Bakanlığımızın onayı ile Kız Lisesi özelliği kaldırılarak, Atatürk Lisesi adı verilmiş ve karma eğitime geçmiştir. Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 05.07.2005 tarih ve 7374 sayılı Oluru ile okulumuz, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 'ne dönüştürüldü. Halen okulumuz Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir.

VİZYON Dünya standartlarında bir eğitim vererek ülkemizdeki ve dünyadaki en iyi üniversitelere her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren, adından sürekli başarılarıyla söz ettiren, İlköğretim sonrası tercih edilen, örencilerini hayatın her yönüne en iyi şekilde hazırlayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesinin gelişmesi yolunda gayret göstermeyi borç bilen öğrenciler yetiştiren paylaşımcı bir kurum olmak.

MİSYON Öğrencilere; Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda bir eğitim vermek suretiyle, evrensel hukuka, demokrasi ve insan haklarına saygılı bireyler yetiştirerek öğrencileri hayata ve yükseköğretime hazırlamak,
 • Öğretmen Sayısı : 49
 • Öğrenci Sayısı : 750
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:30
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 1. 2015 Üniversite Yerleştirme Yüzdesi %60 İncele
 2. 2016 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Adres: Yirmiikigün Mahallesi Haydarbey Liva düğün salonu yanı 91008. Sokak No 4 Onikişubat

Tel: 3442236960

Fax: 3442217612

web: http://kmarasataturkal.meb.k12.tr

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 22
Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6
Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Süha Erler Anadolu Lisesi

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6
İbrahim Çalık Anadolu Lisesi

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız