Van Atatürk Anadolu Lisesi

Van / ipekyolu

Van Atatürk Anadolu Lisesi
 • Van Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 31
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Van
İlçesi ipekyolu
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Van Atatürk Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Van Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Van Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.2578". Van Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Van Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz ilk olarak 1927 yılında Van Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 1938 yılında liseye dönüşmüş, 1948 yılında ise bugün bulunduğu binaya taşınmıştır. 2005 yılında Anadolu Lisesi'ne dönüştürülen ve halen VAN ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ünvanı ile eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, İskele Caddesi üzerinde yaklaşık 45 dönüm araziye kurulmuştur. 1992'de yapılan ek bina ile birlikte toplam 36 derslikli olup, spor salonu, fizik-kimya-biyoloji laboratuarları, bilgisayar laboratuarı, çok amaçlı salon, 144 öğrenci kapasiteli erkek pansiyonu, 92 öğrenci kapasiteli kız pansiyonu ve 17 dairelik lojmanlarıyla adeta üniversite kampüsünü andırmaktadır.

Halen, okulumuz, bir müdür, bir müdür başyardımcısı, üç müdür yardımcısı, 54 öğretmen, 15 personel ile geleceğimizin umutları olan gençlerimize hizmet vermektedir. Okulumuz bünyesinde 920 öğrenci öğrenim görmektedir.

Van ilinin en önemli kültür merkezlerinden biri olan okulumuzun kız-erkek voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton, hentbol, futsal, futbol ve satranç takımları mevcuttur. Bu takımlarımız Van ilinde ve bölge yarışmalarında sayısız başarıya imza atmıştır, kazandıkları ödül ve kupalar okulumuzun girişinde muhtelif yerlerde ve müzesinde sergilenmektedir. Ayrıca okul Edebiyat Topluluğu'nun çıkardığı İmge adlı okul dergimizle okul dergiciliği alanında önemli bir başarıya imza atılmıştır. Şiir-kompozisyon yarışmaları düzenlenerek dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir. Yıl içinde yapılacak olan şiir dinletisi, moral gecesi, seminerler ve tiyatro için çalışmalar devam etmektedir.

Son olarak; geçen yıl okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin yaklaşık % 32,8'i Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine yerleşmiştir. Elbette bu başarı oranını yeterli bulmuyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki ATATÜRK ANADOLU LİSESİ tarihi geçmişinden aldığı kuvvet; idareci, öğretmen ve velilerimizin iş birliği ile daha güzel yarınlara ve başarılara ulaşacaktır.

Vizyon Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığı altında geçmişimizden aldığımız özgüven ve güç ile bugünü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen özgün, etkili, nitelikli, verimli bir okul ve okul toplumu olmak. Kısacası bizler; İSTİYORUZ Kİ... oOkulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin, oOkullarımızda, her veli öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, oOkulumuzda hem öğretenler, hem de öğrenenler birbirinin öğrenme ve gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın. oOkulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğru yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

Misyon Bizler; Atatürk Anadolu Lisesi olarak, okulumuzu kazanarak gelen zeki, çalışkan ve yetenekli öğrencilerimizi, kendilerini geliştirecek uygun ortamı sağlama yoluyla; Atatürk ilke ve inkılapları ile donanmış, araştırmacı ruhu gelişmiş, çevreleriyle barışık ve uyumlu özgüven, sorumluluk, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak yetiştirmek ve yükseköğretim kurumlarına hazırlamak için varız.

 • Öğretmen :58
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :1100
 • Derslik :34
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL EĞİTİM
 • Yemekhane :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama : 08:00 Bitiş : 15:20
 • Ulaşım Okulumuza ulaşım minibüs ve otobüsle yapılmaktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2016 YGS Puan ortalaması : 301
 • 2015 YGS Puan ortalaması : 266
 • 2014 YGS Puan ortalaması : 275
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2014 LYS yerleşen kişi sayısı 38 %37
 • 2015 LYS yerleşen kişi sayısı 38 %43
 • 2016 LYS yerleşen kişi sayısı 59 %47

Van Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Van Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İskele Caddesi VATSO Karşısı İpekyolu VAN

Tel: 0432 215 17 60

Fax: 0432 216 64 95

web: http://vanataturkanadolulisesi.meb.k12.tr

Van Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 31 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci]

Benim lgs puanım 343
yüzdeliğim il 6.85 genel 15.50
Obp 87
Bu okula girebiliyor muyum??

2021-07-15 12:50
[Büşra ]

EĞİTİM HAYATIMI BU OKULDA DEVAM ETTIRMEK İSTİYORUM FAKAT ADRES SORUN YARATIYOR TERCİHİMİ BU OKULA VEREMEDIM BOS TERCIH SAYILIYORMUS BASKA OKULA GIDECEGIM AMA NAKIL VERIP PANSIYONDA KALSAM OLUR MU?

2021-07-15 09:48
[Helin]

Ben 11.sınıfım bu okula gelmek istiyorum ve daha önce tercih yapmiştim ama almadilar beni😿😿benim okumaya ihtiyacım var lütfen beni alin yoksa okuma şansım olmayacak 2 senedir yatılı okuyorum yatıli ögrenciyim biri bana yardım etsin

2021-07-14 11:56
[Zeynep naz]

Benim başarı puanım 96 buraya yetiyo yerl yerleştirmede tercihimi bu okula verdim burası çıkarsa pansiyonda kalabiliyormuyum?

2021-07-08 17:57
[Büşra ]

Benim ortalamam 98 okula gelebilme ihtimalim var mi benim sadece adres sorunum var pansiyonda kalmam gerek

2021-07-08 16:35
[Fatma ]

Puanım 88 lütfen beni bu okula alın çoook istiyorum

2021-07-08 14:46
[Fatma ]

Puanım 80 bu okula gelebilirmiyim çooooookkkk istiyorum lütfen

2021-07-08 14:35
[Öğrenci ]

Benim obp puanım 94 çıkıyor. Lgs puanım ise 296 . Ancak özalpte oturuyorum bu okula gelebilir miyim ?

2021-07-07 22:45
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Van Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Lokman Hekim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Mesut Özata Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Özen Adalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Van Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vanataturkanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Van Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Van Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Van Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız