Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0432 215 17 60
0432 216 64 95
Adres İskele Caddesi VATSO Karşısı İpekyolu VAN
MEB logo Van / ipekyolu
Van Atatürk Anadolu Lisesi

http://vanataturkanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Van Atatürk Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Van Atatürk Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Van Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Van Atatürk Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Van Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Van Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Van Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Van Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı 448.8465 -
2016 Van Atatürk Anadolu Lisesi Taban Puanı
425.8889 14.1800

Okulumuz ilk olarak 1927 yılında Van Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 1938 yılında liseye dönüşmüş, 1948 yılında ise bugün bulunduğu binaya taşınmıştır. 2005 yılında Anadolu Lisesi'ne dönüştürülen ve halen VAN ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ünvanı ile eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, İskele Caddesi üzerinde yaklaşık 45 dönüm araziye kurulmuştur. 1992'de yapılan ek bina ile birlikte toplam 36 derslikli olup, spor salonu, fizik-kimya-biyoloji laboratuarları, bilgisayar laboratuarı, çok amaçlı salon, 144 öğrenci kapasiteli erkek pansiyonu, 92 öğrenci kapasiteli kız pansiyonu ve 17 dairelik lojmanlarıyla adeta üniversite kampüsünü andırmaktadır.

Halen, okulumuz, bir müdür, bir müdür başyardımcısı, üç müdür yardımcısı, 54 öğretmen, 15 personel ile geleceğimizin umutları olan gençlerimize hizmet vermektedir. Okulumuz bünyesinde 920 öğrenci öğrenim görmektedir.

Van ilinin en önemli kültür merkezlerinden biri olan okulumuzun kız-erkek voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton, hentbol, futsal, futbol ve satranç takımları mevcuttur. Bu takımlarımız Van ilinde ve bölge yarışmalarında sayısız başarıya imza atmıştır, kazandıkları ödül ve kupalar okulumuzun girişinde muhtelif yerlerde ve müzesinde sergilenmektedir. Ayrıca okul Edebiyat Topluluğu'nun çıkardığı İmge adlı okul dergimizle okul dergiciliği alanında önemli bir başarıya imza atılmıştır. Şiir-kompozisyon yarışmaları düzenlenerek dereceye giren öğrenciler ödüllendirilmiştir. Yıl içinde yapılacak olan şiir dinletisi, moral gecesi, seminerler ve tiyatro için çalışmalar devam etmektedir.

Son olarak; geçen yıl okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin yaklaşık % 32,8'i Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine yerleşmiştir. Elbette bu başarı oranını yeterli bulmuyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki ATATÜRK ANADOLU LİSESİ tarihi geçmişinden aldığı kuvvet; idareci, öğretmen ve velilerimizin iş birliği ile daha güzel yarınlara ve başarılara ulaşacaktır.

Vizyon Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığı altında geçmişimizden aldığımız özgüven ve güç ile bugünü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen özgün, etkili, nitelikli, verimli bir okul ve okul toplumu olmak. Kısacası bizler; İSTİYORUZ Kİ... oOkulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin, oOkullarımızda, her veli öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, oOkulumuzda hem öğretenler, hem de öğrenenler birbirinin öğrenme ve gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın. oOkulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğru yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

Misyon Bizler; Atatürk Anadolu Lisesi olarak, okulumuzu kazanarak gelen zeki, çalışkan ve yetenekli öğrencilerimizi, kendilerini geliştirecek uygun ortamı sağlama yoluyla; Atatürk ilke ve inkılapları ile donanmış, araştırmacı ruhu gelişmiş, çevreleriyle barışık ve uyumlu özgüven, sorumluluk, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak yetiştirmek ve yükseköğretim kurumlarına hazırlamak için varız.

 • Öğretmen :58
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :1100
 • Derslik :34
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL EĞİTİM
 • Yemekhane :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama : 08:00 Bitiş : 15:20
 • Ulaşım Okulumuza ulaşım minibüs ve otobüsle yapılmaktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2016 YGS Puan ortalaması : 301
 • 2015 YGS Puan ortalaması : 266
 • 2014 YGS Puan ortalaması : 275
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2014 LYS yerleşen kişi sayısı 38 %37
 • 2015 LYS yerleşen kişi sayısı 38 %43
 • 2016 LYS yerleşen kişi sayısı 59 %47

Van Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Van Atatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0432 215 17 60
Okulun Faxı: 0432 216 64 95
Okulun Adresi: İskele Caddesi VATSO Karşısı İpekyolu VAN

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Van Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Van Atatürk Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Van Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Van Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Van Atatürk Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Van Atatürk Anadolu Lisesi yorumları, Van Atatürk Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Van Atatürk Anadolu Lisesi nerede?, Van Atatürk Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Van Atatürk Anadolu Lisesi formaları, Van Atatürk Anadolu Lisesi adresi, Van Atatürk Anadolu Lisesi başarıları, Van Atatürk Anadolu Lisesi Van, ipekyolu Van Atatürk Anadolu Lisesi

google+ google+ google+