Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi

Kastamonu / Merkez

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
 • Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kastamonu
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.4011
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Kastamonu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.4011". Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulun bünyesine 19096-1997 Eğitim- Öğretim yılında genel lise bölümüne 1. sınıf öğrenci alınmıştır. Şubat 1997 yılında kredili sistemden 57 öğrenci mezun ederek böylelikle ilk mezunlarını da vermiştir. Bunların ilk yıl % 25´i üniversiteye girmiştir.

Halen okulumuzda 2 Müdür Yardımcısı,1 Müdür Başyardımcısı,45 öğretmen, 3 hizmetli, 2 memur, 28 derslik, 2 Fen Bilimleri Laboratuarı, 1 Sosyal Bilimler Laboratuarı, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 spor salonu, 1 kütüphane, 4 bölüm başkanlığı,1 öğretmenler odası, 1 hizmetli-personel odası mevcuttur. 679 öğrencisi bulunan Kuzeykent Lisesi öğrenci-veli-öğretmen diyalogları sayesinde, rehberlik servisinin öğrencileri iyi takip etmesi ve öğrencilerin sorunlarını çözmesi neticesinde disiplin kuruluna bir öğretim yılında birkaç öğrenciye münferit olaylardan dolayı disiplin cezası verilmiştir. Öğrencilerimiz okul kurallarına uydukları ve disiplin yönünden de iyi durumda olduğumuz görülmektedir. Diğer taraftan okul-veli-çevre ilişkilerinin mükemmel konumda olduğu, okulumuz çevre şartlarını en iyi biçimde kullanmaya çalıştığı, böylece Toplam Kalite Yönetimini uyguladığı görülmektedir. Okulumuz güvenlik kamera sistemi ile korunmakta olup okulumuzda aralik 2005 tarihinden itibaren web sitesine geçmiş bulunmaktadır.

Kuzeykent Lisesi 2009 yılına kadar Genel Lise'den toplam 1052,Yabancı Dil Ağırlıklı Lise'den de 1097 mezun vermiştir. Mezun olan öğrencilerimizden Yabancı Dil Ağırlıklı Lise Bölümünden ÖSS basarisi genelde % 100 dür. Herhangi bir üniversiteye yerleştirme oranı ise yıllara göre % 26 ile % 49 arasında değişmektedir. Okulumuzun genel lise kısmında ise ÖSS kazanma oranı % 85, herhangi bir üniversiteye yerleştirme oranı ise ortalama % 13´tür. Türkiye genelinde üniversiteye yerleştirme oranının genel liselerde % 10 , yabancı dil ağırlıklı liselerde % 27 olduğu düşünülürse , okulumuz üniversiteye yerleştirme başarısında Türkiye ortalamasını yakalamış, ve bazı yıllarda da Türkiye ortalamasını geçmiştir. Bu sonuç okulumuzun eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili ve verimli bir biçimde devam ettiğinin göstergesidir.

Okulumuz 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı'ndan itibaren Lise-1 düzeyinde0 150 öğrencisini Anadolu Lisesi bölümüne kaydetmiş olup mezun vereceğimiz bu öğrencilerle başarımızı fazlasıyla arttıracağımızı beklemekteyiz.

İlimizde Sosyal, Kültürel, Sportif, Eğitim ve öğretim faaliyetlerini imkânlar ölçüsünde sürdürmekteyiz. Okulumuzun öğrencileri Milli Eğitimin genel ve özel amaçları çerçevesinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca, okulumuzun mezunlarının büyük çoğunluğu ülkemizin seçkin üniversitelerinde eğitim-öğretimlerini sürdürmektedirler. Kastamonu Kuzeykent Anadolu Lisesi bu başarılarından dolayı ilimizdeki seçkin yerini almıştır.
 • Derslik Sayısı 23
 • Spor Salonu Var
 • Öğretmen Sayısı 49
 • Rehber Öğrt. Sayısı 2
 • Kantin Var
 • Kütüphane Var
 • Konferans Salonu Var
 • Fen Laboratuvarı Var
 • B.T Laboratuvarı Var
 • Bahçe Var
 • Resim Sınıfı Var
 • Müzik Sınıfı Var
2013-2014 Eğitim öğretim yılında 149 kız yatılı olmak üzere 684 öğrenci öğrenim görmektedir. Ayrıca Kız öğrenci pansiyonunda farklı okullardan 55 öğrenci parasız yatılı olarak barınmaktadır.
  Üniversite Yerleştirme Başarısı %
 1. 2012 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %75
 2. 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %75
 3. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı %56

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Adres: Kuzeykent Mahallesi Kamil Demircioğlu caddesi

Tel: 0 366 215 00 10

Fax: 0 366 215 05 59

web: http://15tsal.meb.k12.tr/

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Uuuuuu]

İkametgahim uymuyor ama obp´m 95 gelebilir miyim?

2021-07-05 16:50
 
0
 
0
[Soru Cevap]

İkametgah uymuyor ama puanım yetiyor gelebilirmiyim cevap verirseniz sevinirim

2021-05-17 10:06
 
0
 
0
[Kal´21]

11.sınıfa geçtim adrese göre gelen kişiler gerçekten sınav psikolojisi iyi olmayan kişiler ve hepsinin sınav puanı düşük o yüzden okulun adrese göre gelenler için üniversite sınavında başarısız olacağını düşünüyorum çünkü sınav psikolojisi önemli nitelikli liseye gidemeyenin sınav psikolojisi iyi değildir zaten

2019-08-11 10:42
 
0
 
0
[Yusuf]

Bizim sınıftaki 80 ortalamalı işsizleri alan okuldan çok bir şey beklenmemeli

2019-08-03 17:35
 
0
 
0
[Kal´22 öğrencisiydi]

Okuldan memnun olmadigim için ayrıldım. Hatta 15 kişi ayrıldık beklentimizi karşılamadı maalesef

2019-08-02 13:06
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okula bu sene -2019- yerleşip nakil yapacak var mı

2019-07-23 19:38
 
0
 
0
[KAL RUHLU]

Kal ruhunu devam ettirebilecek oğrenciler gitsin lutfen.KAL ruhunun ne demek oldugunu bilmeyenler de okula gidince ogrenirler🙃

2018-12-14 22:23
 
0
 
0
[15 TEMMUZ ŞEHITLER ANADOLU]

Okul gayet iyi ogretmenleri de cok iyidir Kastamonu da tavsiye edebilecegim ilk 4 okuldan birisi bence.

2018-07-23 13:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 17

Kastamonu Göl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Mustafa Kaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Taşköprü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Tosya Şehit Mustafa Kaymakcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Aytaç Eruz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://15tsal.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kastamonu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız