Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Bolvadin

Sor
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 75.2998
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "75.2998".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
75.2998
2022
71.0615
2021
54.7399
2020
68.4261
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Osmangazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İşçehisar Baddal Aygün Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sultandağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Sinanpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2024 75.2998
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz