Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
04322158190
04322158200
Adres Akköprü Mh. Seyitoğlu sk. No37 Tuşba/VAN
MEB logo Van / Tuşba
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi

http://vanahmedihanianadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Van ili Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Taban Puanı 395.5440 -
2016 Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Taban Puanı
357.5366 31.5500

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının 12.10.2009 tarih ve 8855 sayılı onayları ile 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında genel lise olarak Eğitim Öğretime Başlamıştır.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı başında Genel Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi Projesi kapsamında lisemiz Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi olarak Anadolu Lisesine dönüşmüştür. Anadolu lisesi olarak bu yıl dört şube sınav sonuçlarına göre öğrenci alımına başlamıştır. Anadolu Lisemizin yanında bir önceki yıl sınıf tekrarı yapan öğrencilerimizin oluşturduğu iki şube 9. sınıf Genel Lise öğrencilerimizden Mevcuttur. Bu şubelerimizin de okula gidemeyen bölgemiz sınıfları içinde olan öğrencileri de alarak okula kazandırma imkanı oluşturmaktadır.

Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Genel Lise düzeyindeki öğrencilerinden ilk mezunlarını verecek.

Vizyon Bilimsel gelişmeleri ve teknolojiyi takip edip kullanabilen Çağının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip Kendisiyle ve çevresiyle barışık İlişkilerinde saygı ve dürüstlüğe önem veren İletişimi güçlü Araştıran,üreten,sorgulayan, Anadilini ve birden fazla yabancı dili etkili ve doğru konuşabilen Sorunları fark edip çözümler üretebilen Estetik duygusu gelişmiş ; sanata ve sanatçıya değer veren Sportif faaliyetlerde başarılı Liderlik vasıfları taşıyarak geleceğin Türkiye'sinde söz sahibi olan gençleri yüksek öğrenime hazırlamaktır

Misyon Türkiye Milli Eğitiminin genel amaçlarına uygun, İlke ve İnkılâplara bağlı çağımızın teknolojisinden faydalanabilen, bilimsel demokratik ve çağdaş düşünen, insan haklarına saygılı, yapıcı - yaratıcı eğitim öğretime önem veren insanlar yetiştirmek için varız.
  • Öğretmen :32
  • Öğrenci :541
  • Derslik :16
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :3
  • Öğretim Şekli :Normal Tekli
  • Saatler 08:00-14:40

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04322158190
Okulun Faxı: 04322158200
Okulun Adresi: Akköprü Mh. Seyitoğlu sk. No37 Tuşba/VAN

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Van Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi yorumları, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi nerede?, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi formaları, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi adresi, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi başarıları, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Van, Tuşba Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi

google+ google+ google+