Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi

Van / Tuşba

Hesapla
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
29
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 81.0679
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Van ili Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "81.0679".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
81.0679
2022
78.4272
2021
76.7263
2020
67.0463
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının 12.10.2009 tarih ve 8855 sayılı onayları ile 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında genel lise olarak Eğitim Öğretime Başlamıştır.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı başında Genel Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi Projesi kapsamında lisemiz Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi olarak Anadolu Lisesine dönüşmüştür. Anadolu lisesi olarak bu yıl dört şube sınav sonuçlarına göre öğrenci alımına başlamıştır. Anadolu Lisemizin yanında bir önceki yıl sınıf tekrarı yapan öğrencilerimizin oluşturduğu iki şube 9. sınıf Genel Lise öğrencilerimizden Mevcuttur. Bu şubelerimizin de okula gidemeyen bölgemiz sınıfları içinde olan öğrencileri de alarak okula kazandırma imkanı oluşturmaktadır.

Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Genel Lise düzeyindeki öğrencilerinden ilk mezunlarını verecek.

Vizyon Bilimsel gelişmeleri ve teknolojiyi takip edip kullanabilen Çağının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip Kendisiyle ve çevresiyle barışık İlişkilerinde saygı ve dürüstlüğe önem veren İletişimi güçlü Araştıran,üreten,sorgulayan, Anadilini ve birden fazla yabancı dili etkili ve doğru konuşabilen Sorunları fark edip çözümler üretebilen Estetik duygusu gelişmiş ; sanata ve sanatçıya değer veren Sportif faaliyetlerde başarılı Liderlik vasıfları taşıyarak geleceğin Türkiye'sinde söz sahibi olan gençleri yüksek öğrenime hazırlamaktır

Misyon Türkiye Milli Eğitiminin genel amaçlarına uygun, İlke ve İnkılâplara bağlı çağımızın teknolojisinden faydalanabilen, bilimsel demokratik ve çağdaş düşünen, insan haklarına saygılı, yapıcı - yaratıcı eğitim öğretime önem veren insanlar yetiştirmek için varız.

Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Akköprü Mh. Seyitoğlu sk. No37 Tuşba/VAN

Tel: 04322158190

Fax: 04322158200

web: http://vanahmedihanianadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Eğer puanla alırsa kaç puan olur

2024-03-21 14:59:42

Bu okula gelmek istiyorum 10.sınıfım okul nasıl ortamı iyimi ağrıdan gelicemde pansiyon alabiliyor muyum?

2023-08-14 13:48:47

Cok güzel bir lise bence

2023-03-12 17:03:28

Ben ilk önce bu okulda okuyordum okulun ortamı iyi eğitimi çok iyi eğer okul yakınsa buraya gelmenizi tavsiye ederim
şimdi vali haydar lisesinde okuyorum yakın olduğu için ama ahmed i hani daha yakın olsaydı orda devam ederdim eğitiminizi düşünüyorsanız ve okul size yakınsa ahmed i haniye nakil verin

2023-01-01 13:35:16
Reklam

Benim obp puanım 75 beni alırım?

2022-07-17 20:38:08

Benim obp 72 ve evimde Ahmedi Haniye çok yakın beni alırmı?

2022-07-05 06:34:34

ortmı güzelmi

2022-07-04 08:21:56

Bende bu okula gelmek istiyorum teyzemin oğlu da burada okuyor ama kız pansiyonu olmadığı için malesef gelemiyorum yaa

2021-09-01 16:22:00

Serhat benim de okulum artık Ahmedi hani Anadolu lisesi.Bir hafta önce de okulu gezdim ,bizim sınıftan 6 kişi oraya geldi . Komşumuzun kızı da benim sınıfıma çıktı . Okulu çok sevdim . Rehperlik, müdür, müdür yardımcısı ile de tanıştığım.Hepsini çok sevdim.Simdi de 4 yılı bu okulda gecirecem 🙃

2021-08-20 09:55:10
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Erciş Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Çatak Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Van Gölü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Uğur Sağlam Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi kaç puan 2024 81.0679
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vanahmedihanianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Van Ahmed-i Hani Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız