Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi
 • Ramazan Atıl Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 93.6674
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ramazan Atıl Lisesi 15 Eylül 1997 Eğitim-Öğretim yılı Adana İli Seyhan ilçesi Belediye Evleri Mah. Basın Siteleri yanında eğitim-öğretime başlamıştır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi İclal EKENLER tarafından kardeşi Ramazan Atıl adına 1996 da temeli atılmış ve iki katlı olarak yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır. Okulumuz bünyesinde; 4 İdari oda, 1 Rehberlik Servisi, 1 Memur odası, 18 Derslik, Kütüphane, Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuar odası, Resim odası ve kantin bulunmaktadır.

Avlusu 1700 m kare olup içerisinde Voleybol, Basketbol sahaları vardır. İlk mezununu 1999-2000 yılında veren okulumuz eğitim-öğretimde başarıyı artırmak için Toplam Kalite Yönetimini esas alarak okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler, okul aile birliği ve veli işbirliği ile geliştirme ve sonuç almak için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

2010 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olan okulumuz Genel lisesinde gösterdiği başarıyı artık Anadolu Lisesi olarak devam ettirecektir. Amacımız hem öğrencilerimizin başarılarını artırarak üniversiteye girmelerini sağlamak hem de Türkiye ve Adanada başarı sıralamasında üst sıralarda bulunmaktır.

Bununu da şimdiye kadar başardığımız inancındayız. Ama hedeflerimiz büyük....

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon Biz, Bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Başarılar Okulumuz Eğitim ve öğretime başladığı yıldan bu yana üniversite sınavlarında kendi türünde ilk sıralarda yer almakta,Üniversite kılavuzunda kendi türünde okullar arasında sayısalda Türkiye Birinciliği bulunmaktadır. Sosyal etkinlikler alanında özellikle kız ve erkek hentbolda il ve bölge birincilikleri almış ve bu başarını devamlı yükseltmiştir.
Adres

BELEDİYE EVLERİ MAHALLESİ 84188 SOKAK NO3 PK01360 ÇUKUROVA / ADANA

Telefon

0322 239 98 29

Fax

0322 239 80 63

web

http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ramazan Atıl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız