Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi
 • Ramazan Atıl Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Çukurova
Başarı Puanı (OBP) 93.6674
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ramazan Atıl Lisesi 15 Eylül 1997 Eğitim-Öğretim yılı Adana İli Seyhan ilçesi Belediye Evleri Mah. Basın Siteleri yanında eğitim-öğretime başlamıştır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi İclal EKENLER tarafından kardeşi Ramazan Atıl adına 1996 da temeli atılmış ve iki katlı olarak yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır. Okulumuz bünyesinde; 4 İdari oda, 1 Rehberlik Servisi, 1 Memur odası, 18 Derslik, Kütüphane, Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuar odası, Resim odası ve kantin bulunmaktadır.

Avlusu 1700 m kare olup içerisinde Voleybol, Basketbol sahaları vardır. İlk mezununu 1999-2000 yılında veren okulumuz eğitim-öğretimde başarıyı artırmak için Toplam Kalite Yönetimini esas alarak okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler, okul aile birliği ve veli işbirliği ile geliştirme ve sonuç almak için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

2010 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olan okulumuz Genel lisesinde gösterdiği başarıyı artık Anadolu Lisesi olarak devam ettirecektir. Amacımız hem öğrencilerimizin başarılarını artırarak üniversiteye girmelerini sağlamak hem de Türkiye ve Adanada başarı sıralamasında üst sıralarda bulunmaktır.

Bununu da şimdiye kadar başardığımız inancındayız. Ama hedeflerimiz büyük....

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon Biz, Bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Başarılar Okulumuz Eğitim ve öğretime başladığı yıldan bu yana üniversite sınavlarında kendi türünde ilk sıralarda yer almakta,Üniversite kılavuzunda kendi türünde okullar arasında sayısalda Türkiye Birinciliği bulunmaktadır. Sosyal etkinlikler alanında özellikle kız ve erkek hentbolda il ve bölge birincilikleri almış ve bu başarını devamlı yükseltmiştir.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BELEDİYE EVLERİ MAHALLESİ 84188 SOKAK NO3 PK01360 ÇUKUROVA / ADANA

Tel: 0322 239 98 29

Fax: 0322 239 80 63

web: http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tuiiiiiii]

93 ve üstü mü alıyor yoksa 84 ortalama üstü mü?

2021-04-10 21:49
[Mellll]

90obp ile nakil yapıcam bolgem seyhan sizce gelme olasili yuksek mi

2020-11-10 16:16
[Melll]

90 obp ile bu okula nakil yaptiricam gelme olasılığı yuksek mi sizce??

2020-11-10 16:12
[Gökdeniz]

Merhabalar,bir 11.sınıf öğrencisi olarak sancılı bir nakil sürecinden ve 4 okul değişikliğinden Ağustos da Ramazan atıla naklim onaylandı. Aslında Çukurova´ya çok yakın bir mahallede oturuyorum hatta Çukurova ve Seyhan´ı bağlayan otoban köprüsünün dibindeyim. Ama Seyhan olarak geçtiği için çukurovadaki okullara geçmek kanser bir süreç. Sizden daha kötü öğrenciler sırf Çukurova´da olduğu için sizi geçebiliyordu. Nakillerde sırasıyla Ticaret borsası,Emine Nabi, Ahmet kurttepe ve Çukurova Toroslara haftalık nakillerde geçtim. Evime yakın bir Çukurova lisesine geçmek hayalimdi ya raal yada özöncel olarak kodladım. Özöncele her başvurduğumda 1 kontenjan varsa 7-8.sırada kakıyordum,dolayısı ile nerde boş yer var Oraya yerleş mantığı ile haftalık nakillere kendimi bıraktım. Raal 2 haftada bir kontenjan açar genelde bende ona denk geldim. Başvurunca biraz içim burkuldu çünkü 17.sırada gözüküyordum. 97.25 obp ye rağmen. Bende kader kısmet deyip başvuruyu silmedim. Sonrasında garip bir şekilde onaylanmış olduğunu gördüm. Puanım yüksek olduğum için eleyerek girmişim. Yani uzun oldu ama buradaki kıssadan hisse eğer ki puanınız yüksek ve başarınız varsa raala girebilirsiniz (birazda şans işi). Abbas Sıdıka ya da piri reise gidebilme fırsatım da vardı ama kesinlikle değmez. Gelmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.

2020-09-21 01:24
[Veysel GÜNEŞTEKİN]

Gardaş bu ne ya geçen sene 86.44 puan ile alan okul bu sene en son aldığı öğrencinin puanı 93.66 ya

2020-08-10 20:33
[Gülcan KAYMAZ]

Bu okul 86.44 ortalama ile alıyor.
!!!KESİN BİLGİ!!!

2020-07-26 15:45
[Nnnnnnnnn]

Ortalamam 90 sizce bu okula gidebilirmiyim?

2020-07-22 09:19
[wknfnf]

bu okul kaç ortalamayla alıyo

2020-07-18 21:06
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ramazan Atıl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız