Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0322 239 98 29
0322 239 80 63
Adres BELEDİYE EVLERİ MAHALLESİ 84188 SOKAK NO3 PK01360 ÇUKUROVA / ADANA
MEB logo Adana / Çukurova
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

http://ramazanatilanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ramazan Atıl Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Taban Puanı 451.1611 -
2016 Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Taban Puanı
419.7228 15.6300

Ramazan Atıl Lisesi 15 Eylül 1997 Eğitim-Öğretim yılı Adana İli Seyhan ilçesi Belediye Evleri Mah. Basın Siteleri yanında eğitim-öğretime başlamıştır. Ramazan Atıl Anadolu Lisesi İclal EKENLER tarafından kardeşi Ramazan Atıl adına 1996 da temeli atılmış ve iki katlı olarak yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır. Okulumuz bünyesinde; 4 İdari oda, 1 Rehberlik Servisi, 1 Memur odası, 18 Derslik, Kütüphane, Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuar odası, Resim odası ve kantin bulunmaktadır.

Avlusu 1700 m kare olup içerisinde Voleybol, Basketbol sahaları vardır. İlk mezununu 1999-2000 yılında veren okulumuz eğitim-öğretimde başarıyı artırmak için Toplam Kalite Yönetimini esas alarak okul idaresi, rehberlik servisi, öğretmenler, okul aile birliği ve veli işbirliği ile geliştirme ve sonuç almak için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

2010 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olan okulumuz Genel lisesinde gösterdiği başarıyı artık Anadolu Lisesi olarak devam ettirecektir. Amacımız hem öğrencilerimizin başarılarını artırarak üniversiteye girmelerini sağlamak hem de Türkiye ve Adanada başarı sıralamasında üst sıralarda bulunmaktır.

Bununu da şimdiye kadar başardığımız inancındayız. Ama hedeflerimiz büyük....

Vizyon Okul olarak değişime açık, devamlı öğrenen, kendisini yenileyen, öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemiş Ülke düzeyinde; eğimde ve öğretim de hep en önde olmak.

Misyon Biz, Bütün öğrencilerin bilgili, becerili , kendine güvenen ve 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Başarılar Okulumuz Eğitim ve öğretime başladığı yıldan bu yana üniversite sınavlarında kendi türünde ilk sıralarda yer almakta,Üniversite kılavuzunda kendi türünde okullar arasında sayısalda Türkiye Birinciliği bulunmaktadır. Sosyal etkinlikler alanında özellikle kız ve erkek hentbolda il ve bölge birincilikleri almış ve bu başarını devamlı yükseltmiştir.

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ramazan Atıl Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0322 239 98 29
Okulun Faxı: 0322 239 80 63
Okulun Adresi: BELEDİYE EVLERİ MAHALLESİ 84188 SOKAK NO3 PK01360 ÇUKUROVA / ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ramazan Atıl Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Ramazan Atıl Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi yorumları, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi nerede?, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi formaları, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi adresi, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi başarıları, Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Adana, Çukurova Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

google+ google+ google+