Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Adres
MEB logo Diyarbakır / Yenişehir
Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi

Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 26179
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 298.6577
Yüzdelik Dilimi 21.23
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi Diyarbakır ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 298.6577 21.2300
2017 Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 366.6842 44.5600
2016 Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
356.3924 31.8700

Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu:
Okulun Faxı:
Okulun Adresi:

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Diyarbakır Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi Diyarbakır, Yenişehir Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+