Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi

Kayseri / Melikgazi

Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi
 • Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Melikgazi
OBP Puanı (*) 88.8292
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.8292". Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2000-2001 eğitim-öğretim yılı 2'nci döneminde Sayın Hacı Boydak´ın binayı milli eğitime bağışlaması üzerine, çevre okullardan gelen 217 öğrenci, on öğretmen ve bir idareci ile eğitime başlamıştır.

Açıldığı günden itibaren yüklendiği misyon itibariyle öğrencilerini aydın, bilinçli insanlar olarak yetiştirmeyi bir görev bilen öğretim kadrosunun da gayretleriyle sosyal bilimler, fen bilimleri, sosyal etkinlikler ve spor müsabakalarında, Türkiye dereceleri başta olmak üzere birçok dereceye imza atmıştır. İlimiz Melikgazi İlçesi Gülük Mah. Yunus Emre Bulvarı Leblebiciler Sok No:10'da bulunan İstikbal Lisesi´nin 26 dershanesi 1 konferans salonu, 1 çok amaçlı salonu, bilgisayar laboratuarı, fen bilimleri laboratuarı ve kütüphanesiyle yenilikleri takip etmekte, kalitesinden ve misyonundan ödün vermeden eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Milli ve manevi değerlerini ve kimliğini kaybetmeden evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda, ülkemizde kendi alanında eğitim veren liselerle rekabet edebilen, kendi alanında üniversiteyi hedefleyen, kendi kendine yetebilen girişimci, bir birey olduğunun farkında olan, toplum ve ülke sorunlarına duyarlı, bireysel ve grupsal haklarını bilen ve arayan, marka olmayı ilke edinmiş, kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu ve sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştiren eğitim-öğretim ortamı oluşturmak.

MİSYON : Öğrenmeyi temel gereksinim olarak kabul eden, Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkelerine uygun olarak, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, öğrencilerinde pratik zekâyı açığa çıkarmaya çalışan eğitim-öğretim hizmeti sunan, her alanda etkin ve kendine güvenen, farklı ve bağımsız düşünce yeteneği ile donanmış, toplumsal sorumluluk bilincine sahip, bilim ve teknolojiden yararlanmasını bilen, gelişmelere açık, üretken, yaratıcı, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere önem veren, bilinçli bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen : 48
 • Öğrenci : 742
 • Derslik : 23
 • BT Sınıfı : 1
 • Fen Labaratuarı: 1

Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Tacettin Veli Mh. Kartal Bulvarı Şehitler sok. No 29 Melikgazi KAYSERİ

Tel: 3523202562

Fax: 3523202561

web: http://istikbal.meb.k12.tr

Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Veli ]

Battal altı değil 1..si 2.si Battalgazi diyeceksin 3.sü insan ayırımı yapmicaksin önemli olan okul değil öğretmenin verdiği eğitim ve öğrencinin ne kadar çalıştıgıdır. AYIP ETTİN ÇOK İNSANLARI YARGILAYAMAZSIN.Bu gün bu mahallenin çocuğu ve şimdi de okullarında okuyup öğretmen olan ve eğitim veren bir çok insan var. Kafandaki zihniyeti değiştir derim

2021-07-30 15:20
 
0
 
0
[Öğrenci]

Ben bu okulda okuyorum okul devlet okulu ve sınavsız yerleşimle alıyor açıkça söylemek gerekirse çok da güzel bir okul değil yanlış anlaşılmasın temiz ve pak bir okul ama öğrencilerin çoğu battalaltından geldiği için ve olur olmadık herkes okula alındığı için çok şey değil yani. Eğer bu okula geldiğinde şanslıysan zeki sınıfına düştüysen iyisin

2021-04-24 16:41
 
0
 
0
[saba ]

hocam ben şuan meslek lisesinde okuyorum nakil yaparak bu liseye geçebilirmiyim

2021-04-04 00:27
 
0
 
0
[Birponçik]

Bu okulun taban puanı nedir

2019-10-13 21:18
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okula 9. Sınıf olarak çok fazla kişi yerleşti ve düşük öğrenciler geldi bu okul haketmiyor du bence

2018-09-10 09:16
 
0
 
0
[vatandaş]

okul hakkında yeterince bilgi icermiyor ana sayfada okulumuz hakkında olan kısımda

2018-06-25 05:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://istikbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Melikgazi Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız